Кирил зібрав синод РПЦ і припиняє згадувати патріарха Варфоломія під час богослужіння

Патріарх Російської православної церкви Кирил зібрав позачергове засідання синоду через приїзд екзархів Константинопольського патріарха в Україну.

Про це йдеться на сайті Московського патріархату.

Відкриваючи засідання, Кирил заявив, що "на порядку денному одне питання, пов'язане з реалізацією рішення Константинопольського патріархату про направлення в Україну так званих екзархів".

"Зараз ми маємо достовірну інформацію про те, що вони прибули в Україну і приступили до роботи", - сказав він.

У РПЦ також повідомили, що через стан здоров'я на засіданні не зміг бути присутнім митрополит Київський Онуфрій. З ним довелося спілкуватися по відеозв'язку.

Онуфрій розповів синоду, що обидва екзарха Константинопольського патріарха прибули в Україну.

"Один призначений вести переговорний процес зі стороною так званого патріарха Філарета, інший - зі стороною "митрополита" Макарія, глави "Української автокефальної православної церкви", - заявив він.

"Як представники канонічної церкви в Україні ми з ними спілкуватися не будемо, ну, а за тим, як розвиваються події, будемо стежити", - додав Онуфрій.

Також повідомляється, що на підставі слів Онуфрія синод РПЦ "прийме рішення, що стосуються даної теми".

Патріарх Російської православної церкви Кирил припиняє згадувати патріарха Константинопольського Варфоломія за богослужінням.

Про це повідомляє російське видання ТАСС, посилаючись на слова голови відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополита Волоколамського Іларіона.

"Синод прийняв рішення про призупинення поминання патріарха Константинопольського за богослужінням Російської православної церкви", - сказав митрополит.

Також в РПЦ пропонують зібрати "всеправославний собор" через ситуацію з наданням автокефалії Українській православній церкві з боку Константинополя.

На думку російської церкви, ситуація з томосом для України є "небезпечною для світового православ'я".

"Ми звернулися в своїй заяві до предстоятелів, глав помісних православних церков із закликом ініціювати всеправославне обговорення ситуації в Україні", - сказав Іларіон.

Крім того, як повідомляє російське агентство РІА "Новости" синод РПЦ ухвалив рішення припинити участь в структурах під головуванням Константинопольського патріархату.

"Російська церква перериває участь в єпископських асамблеях, так само як і в богословських діалогах, багатосторонніх комісіях і всіх інших структурах, в яких головують або співголовують представники Константинопольського патріархату", - цитує Іларіона російський "Інтерфакс".

Також буде припинено співслужіння з ієрархами Константинопольського патріархату.

"Це рішення поки що не позбавляє можливості кліриків Константинопольського патріархату і Російської православної церкви здійснювати спільні богослужіння", - пояснив РІА "Новости" прес-секретар Кирила священик Олександр Волков.

Однак, в разі продовження діяльності Константинополя на території УПЦ МП, в російській церкві заявили, що "повністю розірвуть спільні служіння з Константинопольськими".

15 вересня 2018р.

Теги: синод, РПЦ, Варфоломій

Коментарі

Вуву 2018-09-17 / 22:04:11
Зате віруючі маскалі по всьому ... того курила будуть "згадувати" ще довго ... і після смерті .
І замість ... амінь ... будуть казати ... "твою мать".

Степан Крук - бувший хустянин 2018-09-17 / 19:12:15
Хай буде так! Слава Україні!

бувший хустянин 2018-09-17 / 17:54:29

Пане Крук, гарно дякую за "ссилку".
Якщо все станеться, як готується, ця подія буде повним крахом "русского мира" Гундяева. Та стане бетонною плитою на могилі путінської імперії...
Молюся за це.
Ще раз дякую)

Степан Крук 2018-09-17 / 16:24:22
Рішення Синоду очікується 9-11 жовтня. Тримайте кулаки вже зараз!

Степан Крук - бувший хустянин 2018-09-17 / 14:48:16
https://www.slovoidilo.ua/2018/09/04/infografika/polityka/yak-otrymaly-samostijnist-cerkvy-sxidnoyi-yevropy-ta-dast-ukrayini-tomos-pro-avtokefaliyu Перепрошую, щойно побачив Ваше прохання! Зверніть увагу на останні два абзаци...

бувший хустянин 2018-09-17 / 10:35:58

Пане Крук, будь-ласка, дайте якусь "ссилку" на останню Вашу інформацію. Щоб я міг поширити її на ФБ друзям.

Степан Крук 2018-09-16 / 19:54:31
Є одна дуже цікава обставина! В разі надання томосу до нової помісної церкви (з новою назвою та новим головою) увійдуть УПЦ КП, Українська автокефальна церква та кілька єпископатів УПЦ МП.
Своєю чергою УПЦ МП називатиметься «Український екзархат Російської православної церкви в Україні» і буде підпорядкований Київському патріархату. Таким чином московські попи стануть київськими священниками. Це зніме дуже багато питань, котрі ми тут порушуємо. Дай Боже, щоб вже в жовтні (як і планується) в Стамбулі в Храмі св. Георгія Константинопольський Синод надав Україні історичний ТОМОС.

Вуву 2018-09-16 / 19:35:42
Пройде трохи часу і люди самі почнуть вникати в суть справи .
Що таке томос ? Що таке канонічна церква ? Кому належаться ? .
А цих випускників "Уждухс(а)" ... На роботу в котельні ... В коптільні ... Листоношами ... На асіальтнобетонні ... Ремонт доріг .
А то вони фізично слабі зате "сильні духом" .
А так фізично підтягнуться і увійдуть в стан гармонійі ... Душі і тіла.

Степан Крук - бувший хустянин 2018-09-16 / 18:39:19
Згідний!

бувший хустянин 2018-09-16 / 18:21:33

Пане Крук, про КП УПЦ Філарета теж багато років говорили про "неканонічність". Особливо в часи Януковича. І що?
Вона вистояла. Практично без грошей.
А ось МП ФСБ - це далеко не бідна церква. Більше того, з дуже заможною паствою.
Згадайте любі вибори в Україні? - Хіба не гроші завжди вирішували все?
Тому, як на мене, швидко нічого не трапиться.
І, на мою думку, насамперед, має з'явитися рух міссіонерів, які просто підуть в люди із Словом Божим за нову укр. церкву.

Степан Крук 2018-09-16 / 17:51:03
У попередньому коментарі порушені проблеми наступної задачі, котру потрібно вирішити. Якщо в "цибулькових" церквах не буде пастви, то ії і відбирати ніякого змісту не буде... Найкращою освіжающою новиною для прихожан буде звістка про отримання томосу, візит в Київ Вселенського патріарха. І це все на фоні постійних телевізійних нагадувань, публікацій в друкованих ЗМІ, що РПЦ МП не є канонічною церквою...

бувший хустянин 2018-09-16 / 17:48:27

І ще одна болюча тема.
Хтось задумався над тим, скільки семінаристів для МП ФСБ встигла підготувала Ужгородська духовна семінарія попа-розстриги Бедя? - Сотні.
І що тепер з цими молодими "батюшками" МП ФСБ, ГРОМАДЯНАМИ УКРАЇНИ, робити?
Може колишній нардеп від РУХ-у В.Бедь, колишній ректор цієї "бурси", прилюдно до них звернеться про своє покаяння, що не тому вчив, та попросить своїх учнів послужити тепер українській церкві?

бувший хустянин 2018-09-16 / 17:29:54

Повністю підтримую С.Крука про анафему гундяєвцям за відмову поминати Вселенського Патріарха.
Саме це треба в усіх ефірах, Інеті говорити заблудшій пастві МП ФСБ, насамперед, Хустщини та Тячівщини.
Бо тут так просто церкви ніхто не віддасть. Це в основному нові споруди, побудовані на гроші бізнесменів-заробітчан з Московії.
І оформлені, звісно, на них.
Мало хто сьогодні візьме на себе мужність ходити по цих громадах та доносити Слово Боже Вселенського Патріарха. На жаль.
Просити про це націоналістів - думаю марно. Більшість з них греко-католики.
Так що, панове, годі радіти.
Треба щось думати за серйозну інформаційну роботу.

Степан Крук -Вуву 2018-09-16 / 17:02:55
Так воно і було... Вони ще "Мурку" співали з горя!

Вуву 2018-09-16 / 16:39:36
Дивно як маскалів що вони всі "рєзко" так зібрались ?
Невже всі були тверезі ?
Чи від того що сталось протрезвіри?
Чи навпаки ... Під час свого синоду ... "харашо мЕкнули" і приняли таке "првильне" рішення "по пяному".?

Степан Крук 2018-09-16 / 10:38:01
Московські попи в Закарпатті ініціюють свою останню "хрестну ходу за упокой УПЦ МП" за маршрутом: Ужгород -Жмеринка -Харьків - Мухосранськ.

Степан Крук 2018-09-16 / 10:25:33
Група людей в рясах нахабно і демонстративно порушила 15-те правило Двократного собору 861 року. Воно спрямоване (увага!) Проти розкольників і забороняє припиняти поминання патріарха, навіть в разі реальних канонічних злочинів з його боку – до того моменту, поки він не буде засуджений повноважним собором єпископів.

Тобто, всі ці люди, на чолі з Кирилом свідомо порушили один з основних законів Православ’я і повинні бути позбавлені сану і віддані анафемі як розкольники. Фактично з цього моменту патріарха Кирила немає, а є громадянин Гундяєв Володимир Дмитрович, який незаконно носить патріарші ризи.

Byby 2018-09-16 / 06:01:52
Києво - Печерска лавра ... як наразі налеться до ... укп мп і Почайівська лавра (тернопільщина) тбт курилу.
А наші попи упц мп ... ті що загніздились "загніздились" особливо в хустському тячівському і мукачівському рнах ... тепер змушені будуть робити "трансформацію" під омафор упц кп.
Але ... Це ще абсолютно не значить що йіх "попросять" піти працювати листоношами двірниками і кочегарами і решта ...
А на йіх місце прийдуть нові висвячені попи з упц кп.
Бо якщо ті давали присягу ... То змушені служити курило все життя .
А по іншому це ... КЛЯТВОВІДСТУПНИЦТВО ... і в клерикальних канонах такі речі піддаються анафемі.
Інша справа як захоче бути в цій ситуаційі синод упц кп . І думка нашого філарета тут буде дуже важлива і вагома.

Степан Крук 2018-09-15 / 22:46:41
В Закарпатті не вистачає робітників робочих професій. Треба поступово працевлаштовувати московських попів. Або листоношами цих "ходунів" прилаштувати... Наша святиня Києвопечерська Лавра скоро надихатиме справжніх вірян на вічне, добре... Не все так погано в Україні. А буде ще краще!

Вуву до степана 2018-09-15 / 19:53:38
Ну нічого ... Хай руська пом. Церква відчує своє сопричасніть до кийівського патріархату і ... ВСІЯ УКРАЙІНИ РУСІ ... а заодно і мову почнуть "підтягувати"
Не даром жеж є гарне і змістовне прислівя ...
"В ОГОРОДІ БУЗИНА А В КИЄВІ ДЯДЬКО"

НОВИНИ: Різне

11:47
Чому так важливо підтримувати чистоту в офісному приміщенні?
14:39
Що таке PPC (Pay per Click)
21:28
ДЦВ — додатковий захист для автовласників: чи варте воно того?
14:38
Як правильно вибрати упаковку для різних видів квітів - троянди, лілії, тюльпани
13:47
Переваги та особливості сучасних воріт
00:13
Яким має бути універсальний похідний ніж пішого мисливця та туриста?
23:49
Палата представників підтримала конфіскацію заморожених активів рф для України
21:58
У Конгресі США підтримали допомогу Україні
14:51
Правила підбору одягу для тривалих велопрогулянок
15:36
Гербіциди: основні типи, принцип дії та застосування в аграрній практиці
16:17
Холодильник Samsung No Frost — ідеальний варіант для кухні
22:13
Щоби "промивати мізки" угорцям, росіяни створили спеціальний сайт і Telegram-канал
20:18
Весілля мрії у Німеччині з агентством AlexShow
17:19
Чи можна використовувати паронітові прокладки для води
15:37
Покупка військового спорядження: важливі поради від експерта
10:43
Дизельний та бензиновий генератор: який обрати?
19:42
Гідравлічні насоси: їх види та основні характеристики
15:06
44 держави у Гаазі підтримали створення спецтрибуналу та використання заморожених активів рф
21:23
П'ять аргументів на користь купівлі планшета
20:55
Оновлені можливості: Що робить DJI Mavic 3T найкращим вибором
19:29
Як змінились ціни на будівельні матеріали?
17:13
Чим може бути корисний штучний інтелект PPC-шникам?
22:46
"Заповіт" Тараса Шевченка прозвучав в угорському парламенті
17:13
Переваги вертикальних пресів для макулатури
22:19
Пневматичний пістолет для спорту та тренувань
» Всі новини