У мукачівському "Паланку" відкрили пам’ятник кельту (ФОТО)

На табличці скульптури вказаний 1568 рік - рік згадки про найдавнішу пивоварню Закарпаття та України, яка діяла біля підніжжя замку.

У мукачівському "Паланку" відкрили пам’ятник кельту (ФОТО)

У руках скульптури - кельтський хрест. Вважається, що першими християнами на Закарпатті були кельти.

В одній долоні - пшениця, в другій хміль. Саме кельти вважаються винахідниками пива верхового бродіння - так званого еля.

На табличці скульптури латинськими цифрами написано 1568 - рік згадки про найдавнішу пивоварню Закарпаття і України, яка діяла біля підніжжя замку, повідомляють у Мукачівській міськраді.

14 вересня 2018р.

Теги: пам'ятник, кельт, Паланок

Коментарі

кОРИТНЯНИН 2019-03-15 / 18:29:26
Бачила цього персонажа в майстерні Колодка як макет жебрака на памятник св.Мартіну, що відкрили недавно. Цікаво порівняти що мало бути і що стало в кінцевому результаті. Навірно за звисаючу ногу не затвердили жебрака. А щоб добру не пропадати - сюди його. Можна і так.

Як ніяк 2018-09-16 / 23:53:44
Як на мене памятник просто жахливий,дідо дістрофік швидше підійде до памятник якогось нацистького концлагеря.Краще б поставили якогось середновічного лицаряв обладунках або короля як ніяк це фортеця та ж тематика

пішохід 2018-09-16 / 19:10:36

Як на мене, це памятник скоріше Вічному жиду з легенди, який бродив по світу і забрів у Мукачево)))
Бо закарпатських гастерів з пейсами я щось ніколи не бачив)))

Мольфар 2018-09-16 / 16:30:58
Оце ТОЧНО-Памятник ЗАКАРПАТСЬКОМУ ЗАРОБІТЧАНИНУ! чи як журналюги кажуть-ГАСТАРБАЙТЕРУ...

Вуву 2018-09-16 / 06:05:27
Ще одна "несподівна версія" .....
... Це памятник ... "ЗАКАРПАТСЬКОМУ ЗАРОБІТЧИНИНУ".

Вуву 2018-09-15 / 19:18:41
Це срака - мотика.
Першими варили пиво в стародавньому єгипті ... А чи верхнього чи нижнього бродіння це технологічні нюанси.
2. Перші згадки про кельтів на нашій територійі датуються ... Тут не вказано .
3. Кельти ... Навіть при всій абсурдності ... Ніяк не могли бути християнами (в той час як хрестиянство на наших територія почалось поширюватись в 10ст.
1568. Згадка про "першу пивоварню ... Ну нехай ... А яке відношення ця дата має до кельтів .
Просто скульпору(рам) чи тим невідомим замовникам так захотілось і "ПРИВЯЗАЛИ".
Тоді як ... gyinness esteblished in 31 december 1759 .
І від того часу вони безперервно продукують крафтове фірмове пиво
Та ірландці будуть з вас реготати аж по землі кататися .
Ps. Йовбак здається родом з мукачева.
Ще не перевелись йовбаки на нашій землі мукачівській ... Багато йіх . Родина видать велика. :-)) :-)) :-))

Горожанин 2018-09-15 / 12:35:40
До мункач ; памятник в європейському стилі ! а не в дусі когось там ...
І перекликається із середньовічними церковними скульптурами.Абсолютно європейська скульптура .

Горожанин 2018-09-15 / 12:29:48
Підтримую Микола !
До 11,45 Ха-ха , тадь австрійці штурмовали замок , котрий сокотила Ілона Зріні .Хоч мало ту історію почитай ....

пішохід 2018-09-15 / 12:29:10

Короче я так зрозумів коментаторів, що цей "кельт" мав бути з чубом, вусатий та у шароварах...)))
В принципі, теж непогана туристична замануха, як у "Деці у нотаря" Чучки)))

Фома 2018-09-15 / 12:27:44
Мукачево місто з цікавою да дуже давньою історією, у якій переплелися долі багатьох народів. Так ми живемо в Українській державі, які поважаємо бо це наша держава, але це не дає нам ніяких підстав забувати за своє минуле у тому числі за часів Угорщини та Австо-Угорщини, Чехословаччини. або навіть до кельтів. Хтось цього не сприймає, але це не означає, що у нас не було давньої та цікавої історії, нашої історії...

Микола 2018-09-15 / 12:09:25
До 11.45 Перша згадка про замок 11 сторіччя,у 1396 його ще добудували та укріпили,які австпійці у той час?Сядь Іванку 2 з історії!Ляпнувши таке хоч відкрий вікіпедію потім пиши

мункач 2018-09-15 / 11:57:25
Жахливи пам'ятник. Справді, як якийсь біблійний жебрак, а не кельт. Гени Колодка і Шандора даються взаки

миколі 2018-09-15 / 11:45:45
Ніяк мадяронські підгузники заспокоїтися не можуть.

Миколо, мукачівський замок будували австрійці, а не мадяри. Так що сядь на гузицю

Byby 2018-09-15 / 10:07:46
Ну це теж "цікава версія".
Тепер дехто з туристів буде йому в писок пхати сигаретлика ... А на голову одінуть кепку.
(А на зиму шапку вушанку ).

До Byby 2018-09-15 / 09:50:55
А може це якийсь мукачівський растаман із зіллям у руках??))

Вуву 2018-09-15 / 09:35:15
Ну фігура на лице нагадує біблейського праведного ноя що сидів на звалищі сміття і черепком чесав струпи на шкірі свого тіла.
Ще можна так "на вскид ока" подумати що це якийсь жебрак підзамковий (чи ціган) що просить милостиню.
Ну вже як зро блять ... То відразу падаєш в ступор і починаєш думати ...
Ну як так можна було зробити ось так ... Ні отаке ... Незнати шо ... куди і для чого це :-\ :'(
А це виявляється першому кельтському ну читай закарпатському пивовару ... Чи пивоварам .?
То чого тоді він один ?
Значить закарпатці походять від кельтів ... Раз так значить ми теж кельти ... Чи закарпатці з кельтським корінням ... тбт походженням ??? Який клас.
Чи з хунським походженням ракоці ... Бо він мабуть що не одну селянську жінку тоді ... ТОГО ? Знащить є серед нас нащадки ракоція.
Значить ми не всі такі прості бо маєм і королівське .... Гени. Особливо ті що живуть в королево і під королево.
Ну так тепер ще треба і фігуру ракоці в позі раком ... вибачте ракоці .
СТУПОР.

До Byby 2018-09-15 / 08:12:57
Це точно! Бо треба було закусувати) Вражає, що з-позад майже кожної брєдової "сучасної" скульптури в нас стирчить гуняний машлик. Чи, пардон, гуннський.

Byby 2018-09-15 / 04:40:05
Виглядить наче жертвам голодомору 1932 -33р.

Бабай 2018-09-14 / 23:24:17
Зазомбована вата. Сперечатися - час тратити.

пішохід 2018-09-14 / 23:05:41

Цікавий пам'ятник, ще більш унікальній події та даті для туристів)
Молодці!
Ще би саму пивоварню відродити та це крафтове пиво - взагалі була бомба)
Уявляю, невеличку пивоварню, свіжо зварене пиво... І вечірній краєвид Мукачева... Казка!
А на дикунів-полудурків просто не звертайте уваги(((

НОВИНИ: Соціо

22:39
/ 1
На Запоріжжі поліг Петро Ганич з Кам'яниці Оноківської громади
22:00
/ 1
Командир "Граду" з позивним "Ісус"
17:33
/ 3
У Лютій Костринської громади згоріли будинок і трактор
11:12
/ 1
Чехія допоможе звести реабілітаційний центр в Ужгороді
22:04
Протягом минулого тижня в Ужгороді народилося 53 малюків, у Мукачеві – 34
12:40
/ 1
У 9 закладах Закарпаття можна отримати безкоштовну медичну допомогу при інсульті
11:25
/ 19
В Ужгороді сквер міської лікарні реконструюють і облаштують за 40 млн грантових гривень
17:48
На Закарпатті у березні 2024 року порівняно з груднем 2023 року ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
17:12
Цьогоріч у березні на Закарпатті ціни зросли на 0,7%
11:09
В Ужгороді "комунальні" повідомлення про порушення ПДР залишатимуть на авто у червоних зіп-пакетах
10:51
22-річного Івана Бориса з Заріччя, якого з серпня 2022 року вважали зниклим безвісти, зустрінуть і поховають у понеділок
22:15
/ 2
Стало відомо про загибель в лютому під Авдіївкою Віталія Старости з Великої Копані Виноградівської громади
11:36
У Тересві попрощаються з полеглим Героєм Михайлом Руснаком, що більше року вважався зниклим безвісти
22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
/ 1
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 9
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
11:22
В Ужгороді у неділю відбудеться благодійний забіг під сакурами
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися