Влада Ужгорода, нарікаючи на спротив капремонту набережної Незалежності, заявляє про "моральне право" проводити роботи (ФОТО)

З ініціативи міського голови Богдана Андріїва в Ужгородській міській раді сьогодні відбулася чергова зустріч щодо капітального ремонту набережної Незалежності, на яку запрошували всіх охочих.

Влада Ужгорода, нарікаючи на спротив капремонту набережної Незалежності, заявляє про "моральне право" проводити роботи (ФОТО)

Питання, що вже кілька тижнів жваво обговорюється, зібрало у великому залі міської ради представників громади, керівництво міста, депутатів – Верховної Ради, Закарпатської обласної та Ужгородської міської рад, попередніх керівників Ужгорода, журналістів, архітекторів, митців, керівника фірми-підрядника, яка виграла тендер на проведення робіт тощо.

На початку зустрічі Богдан Андріїв вкотре розповів про заплановані в рамках капітального ремонту роботи на набережній Незалежності: на тротуарі між липами замінити бруківку радянської доби, встановити нові лавиці, сміттєві урни, світильники, зняти старий асфальт на проїжджій частині та поставити новий, у проекті нема жодного слова про видалення дерев чи заміну старої чеської бруківки. Проект капітального ремонту пройшов державну експертизу, проведено тендерні закупівлі через систему Прозоро, визначено переможця торгів, з яким, відповідно до чинного законодавства, укладено договір на виконання робіт. Усі процедури дотримані, – наголосив міський голова.

Богдан Андріїв підкреслив, що також виступає за повний громадський контроль робіт, які проводитимуться на набережній, на всіх без винятку етапах, підряднику запропонував укласти трудові угоди та офіційно долучити когось від громадськості, фахівців-біологів, істориків, якщо хтось зголоситься.

Запропонував, крім того, дати можливість підряднику викласти 10-20 метрів нової бруківки, запросити всіх охочих оглянути і вже тоді говорити, чи влаштовує якість робіт; поставити кілька бордюрів і також на місці вирішувати: залишати старі чи ставити нові. 

Під час зустрічі свої думки також висловили народний депутат України Роберт Горват, міський голова Ужгорода у 1990-1994 рр. Еміл Ландовський, голова Закарпатської ОДА у 2010-2014 рр. Олександр Ледида, дипломат, професор УжНУ Ален Панов, депутати Ужгородської міської ради Микола Сюсько та Віктор Щадей, керівник фірми-підрядника Ігор Петрик, активісти: представник спільнот #savenabka та Uzhgorod Modernizm Ліна Дегтярьова, представник ГО «Форза» Наталія Волошин, юрист Наталія Майстренко, письменниця Людмила Загоруйко, історик Володимир Гуцул, керівник Закарпатської обласної організації партії «Народний корпус» Роман Усенко та інші.

Як стверджують в Ужгородській міській раді, діалогу не вийшло і цього разу: активісти "відкинули і пропозиції міського голови долучатися до контролю за роботами, й ініціативу народного депутата України Роберта Горвата, який сказав, що готовий бути рефері, куратором і гарантом робіт на набережній, пропонував створити робочу групу, яка б «за столом переговорів» за кілька днів зняла всі питання. Виступивши, посеред зустрічі представники громадськості демонстративно покинули залу".

Роберт Горват, у свою чергу, запропонував, що до кінця дня спробує все-таки домовитися про конструктивну співпрацю з громадськими активістами, інакше, резюмували, "Міська влада матиме повне моральне право, вичерпавши всі можливості налагодити змістовний діалог, проводити роботи на набережній Незалежності".

12 вересня 2018р.

Теги: капремонт, набережна, роботи

Коментарі

Cтудент-біо,1к. 2018-09-15 / 07:49:02
ЗАБОРОНИТИ ці роботи ВОСЕНИ..Тільки на ВЕСНУ-і КОПАТИ ВРУЧНУ-БО ПРОПАДУТЬ ЛИПИ і АЛЕЯ..Я сільський знаю шо говорю.РОБОТИ на цій Набережній -ТІЛЬКИ НА ВЕСНУ!

Андрій 2018-09-14 / 11:28:51
Підтримую досвід "пенсіонера" - всі роботи біля дерев вести тільки вручну, а із свого досвіду додам, що саме осінньо-зимовий період є найбільш прийнятний для маніпуляцій з деревом, тобто коли воно у стані спокою. Фахівці мали б підтвердити.

Вуву 2018-09-13 / 09:03:13
Я теж ... Як ви знаєте "не ботанік".
Але тут я вас підримую ... Бо спрстовувати нема аргументів.

пенсіонер 2018-09-13 / 08:57:37

Я не фахівець-біолог (чи ботанік), але вже понад 20 років маю великий сад, на якому власноруч виростив (пересадив) десь до 50 дерев. Не лише плодових, а й декоративних (примхливих).

Так ось, із цього свого досвіду аматора, можу сказати, що всі ЗЕМЕЛЬНІ роботи біля лип на Набережній у радіусі мінімум до 10 метрів треба вести ВИКЛЮЧНО У РУЧНУ.

Більше того, любе вторгнення у кореневу систему дерева, якщо ПО ГАЗДІВСЬКІ, треба, як мінімум, компенсувати спеціально підібраною підживлюючою грунтосумішшю для конкретного сорту дерева.

Чи врахований цей момент у 150-ти сторінках документації цих робіт - мені не відомо.
Але, якщо мова йде про збереження лип (інших дерев), це треба враховувати однозначно.
Буду радий, якщо хтось із науковців чи практиків мене аргументовано спростує чи щось підкаже.

Лаура 2018-09-13 / 08:28:44
Говорити про "моральне право" для цієї влади - це ЦИНІЗМ

Спец 2018-09-13 / 07:41:16
ПІДТРИМУЮ-Вуву 100%.Після того шо наробила ВТІХАРЯ,ТАЙНО без громадського обговорення,думки громади міста,єкологів,спец. з ботаніки...БО ПРОПАДУТЬ ЛИПИ І АЛЕЯ..при ритті траншей і др. земляних робіт-прокладка ел.кабелів длоя фонарів,бо пошкодять ті робочі і підрядники-яким тільки би урвати ПОБІЛЬШЕ бабла. ПЕРЕНЕСТИ РЕМОНТ НАБКИ НА ВЕСНУ!.а закінчити ремонт ТЕПЕР-на пл.Петефі.ОТ ТАК ДОЦІЛЬНО!.а не роз..рати все місто клаптиками. .міська влада-ще й неясно що буде з мером міста-?-Ця влада якраз-то(шо вона там там заявляє?)-іменно НЕ МАЄ МОРАЛЬНОГО ПРАВА ПРОВОДИТИ ТАКИЙ РЕМОНТ НАБЕРЕЖНОЇ!

Близькому, близькорукому!!! 2018-09-12 / 23:00:21
Прізвище Крук пишеться з ВЕЛИКОЇ букви! Це початкова школа... Навіть не вечірня школа робочої та селянської молоді...Позорище!

Вуву до степана 2018-09-12 / 22:53:55
Я маю на увазі те ... Що вибори президента будуть весною.
І набку до весни ... Або до того часу мабуть буде найкрашче не чіпати.
Політичнойі привязки не бачу ... Але бажання нагребсти бабла до виборів на всіх рівнях буде вдосталь.
(Бо в разі чого ... То були не ми а "папєрєдніки").

Иван 2018-09-12 / 22:13:49
Ми мешканці міста за оновлення набережної и пітримуемо мера міста Ужгорода

Степану круку! 2018-09-12 / 21:36:37
Які ви далекі від усього!
Суд завтра по запобіжному заходу!!
Підозру дає прокурор.
Повчіться трохи

Степан Крук-Вуву 2018-09-12 / 21:05:25
Завтра апеляційний суд. Не виключаю, що підозри з Андріїва можуть бути знятими.

Вуву 2018-09-12 / 20:41:03
Якщо громадськість міста проти ... То міськвлада ... НЕ МАЄ МОРАЛЬНОГО ПРАВА ПРОВОДИТИ РЕМОНТ "НАБКИ" ... До узгодження всіх спірних положень і питаннь .
ТИМ БІЛЬШЕ ... КОЛИ МЕР МІСТА ЗНАХОДИТЬСЯ ПІД КРИМІНАЛЬНИМ ПРОВАДЖЕННЯМ І ЗНАХОДИТЬСЯ ПІД ... "ВЕЛИКОЮ (такою) ПІДОЗРОЮ" :-\ :-| :-}

Степан Крук -Вуву 2018-09-12 / 20:37:58
Шановний! А яке відношення має наша "набка" до виборів президента? Ти також вважаєш, як і Москаль, що громадські протести навколо набережної мають політичну складову?

Персик 2018-09-12 / 20:30:52
Цензор в долі

цензору 2018-09-12 / 20:24:51
Покажіть в місті результат роботи "професійних архітекторів, ландшафтних дизайнерів" від КБК - Шумеа, Можайского, Петефі? Не смішіть.

вовану 2018-09-12 / 20:13:29
Ні. Не в долі. Але я ніколи не буду повя"зувати асфальтування набережної з загрозою липам. І я ніколи не буду топтати газони, яких майже нема, під видом боротьби за "набку".

Вован 2018-09-12 / 19:52:47
На зиму ніякого ремонту-пропадуть липи і Липова алея.З весни треба почати..но під код контролем єкологів, науковців УжНУ і активістів-із громадян міста.А не срочно-без дозвільних докуметів, огорення з громадою міста з участю єкологів і науковців УжНУ.Тільки так.(Бо їм гроші треба чинушам тим урвати срочно...перед виборами).=Цензор= ти шо в долі із тими х...?

Вуву 2018-09-12 / 19:41:56
Ризик втому що суспільство може кардинально розійтись в поглядах. І в цьому є великий ризик але розрахунок "носатого колхозника".
І як би там не було "набку" треба захищати всіма силами.
А РЕМОНТ НА ЗИМУ ЗАБОРОНИТИ ОДНОЗНАЧНО.
ПРИЙНЯТИ РІШЕННЯ ПРО МОРАТОРІЙ по цій справі ... ДО (ПЕРЕ)ВИБОРІВ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЙІНИ.

Степан Крук 2018-09-12 / 19:34:33
І ще... Ми побачили позицію активістів, але не почули громадськість міста, ужгородців. Є різниця між громадським активом і громадськістю, яка налічує 120 тисяч громадян. Сказати, що ці тисячі людей байдужі також не вірно. Просто вони свою позицію ще не висказали, бо ще не допекло. Вони спостерігають, але зірвуться... Питання, на чиєму боці??!

Степан Крук 2018-09-12 / 19:24:08
Не вийшло! І не зайшло... Надія помирає останньою.

НОВИНИ: Соціо

12:50
/ 2
На Закарпатті псевдоактивіст Павлов із прибічниками перекрили трасу "Київ-Чоп"
12:46
/ 1
Історії жінок-переселенок, зібрані в одному виданні, презентували в Ужгороді
12:43
/ 2
Через дефіцит тягового рухомого складу Укрзалізниця не може обслуговувати малодіяльні та збиткові станції на Закарпатті
12:40
Олександр Зейкан презентує в Мукачеві дебютний кліп на пісню "Ти не моя любов"
12:39
На мукачівця, котрий пошкодив турнікет в муніципальному автобусі, викликали поліцію
11:10
/ 6
В Ужгороді відбулася позачергова сесія міської ради
11:00
Міжнародний аеропорт "Ужгород" необхідно привести у відповідність до вимог І категорії ІКАО
10:27
/ 2
Прикордонника з Хмельниччини, що загинув унаслідок наїзду контрабандистом на авто, поховають сьогодні
09:52
Жителі Перечина скаржаться на збільшення викидів лісохімкомбінату
09:49
Відео-табір для дітей вперше влаштували на Хустщині
06:16
/ 3
Громадський центр і громада УПЦ КП в Берегові запросили УПЦ МП долучитися до процесу об`єднання українських православних церков
19:57
/ 4
У Мукачівській єпархії УПЦ МП анонсували хресні ходи з Ужгорода і Мукачева в Домбоки
18:09
/ 5
Очільник Закарпатської єпархії УПЦ КП закликав архієреїв УПЦ МП на Закарпатті особисто підтримати створення в Україні Помісної Православної Церкви
17:39
Реконструкція Музею лісу і сплаву на Чорній ріці триває, роботи продовжать навесні
12:18
/ 7
У Берегові встановили угорськомовну табличку угорському королю
05:08
/ 5
З інціативи закарпатців понад 8 тисяч швейцарців просять Порошенка зберегти ліси Карпат і Свидовець
04:45
/ 6
В угорському Сегеді відкрили пам’ятник жертвам Голодомору в Україні авторства закарпатця
17:20
Білий слон на Чорній горі
16:47
/ 2
У Берегові відкрили погруддя Йосипу Сікурі та провели форум аграріїв
15:05
/ 3
В Ужгороді офіційно відкрили свято молодого вина "Закарпатське божоле"
13:50
/ 1
В УжНУ працюватиме недільна школа з підготовки випускників до ЗНО з фізики та математики
10:43
100 тис грн відумерлої спадщини буде зараховано до бюджету Вільшанської сільради на Хустщині
10:30
Кожне 20-те немовля на Закарпатті народжується недоношеним
10:08
/ 5
В Ужгороді почався завершальний етап робіт зі встановлення пам’ятника жертвам голодомору
10:03
У Мукачеві зацвіла "шалена" сакура
» Всі новини