В Ужгороді погодили впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах

Сьогодні члени виконкому Ужгородської міської ради підтримали рішення, винесене на розгляд додатково, про впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах міських маршрутів або, якщо коротко, про електронний квиток.

В Ужгороді погодили впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в автобусах

Рішення передбачає запровадження автоматизованої системи, затвердження Порядку її функціонування. Затверджено також склад конкурсного комітету, який визначатиме оператора автоматизованої системи і договір про організацію та обслуговування цієї системи.

На засіданні виконкому зазначалося, що впродовж більш ніж місяця, коли проект рішення було розміщено на сайті Ужгородської міської ради для обговорення, жодних зауважень, пропозицій чи доповнень не надійшло.

У затвердженому рішенням Порядку функціонування автоматизованої системи обліку оплати проїзду в Ужгороді, у тому числі, визначено основні терміни, скажімо: квитковий сервер, валідатор, електронний квиток, пільга, безконтактна банківська картка тощо. Вказано, що власне електронний квиток може бути різних видів: безконтактною банківською карткою із технологією PayPass, PayWave, пристроєм з підтримкою відповідної технології (скажімо, сматрфон), паперовим квитком із QR-кодом, квитком про успішну реєстрацію, отриманим від водія при оплаті за проїзд готівкою, безконтактною карткою пільговика з технологією PayPass, PayWave. За часом дії передбачаються квитки на певну кількість поїздок, що діятимуть упродовж місяця, кварталу, учнівські тощо. Карткові можна буде готівкою чи безготівково поповнювати.

Порядком передбачено вимоги до автоматизованої системи, скажімо, її інтегрування з GPS; збереження інформації на сервері не менше 12 місяців із можливістю формування звітів. Для пасажирів має бути можливість поповнювати карткові рахунки, оплачувати проїзд готівкою і без неї – через термінали, Інтернет тощо. Ідеться в документі і про контроль за проїздом без квитків.

Конкурсний комітет, який визначатиме суб’єкта, що забезпечить встановлення необхідного обладнання, програмного забезпечення тощо для запровадження квитків, очолив заступник Ужгородського міського голови Ігор Фартушок, увійшли до нього, крім керівників кількох структурних підрозділів міської ради, також депутати міської ради, представник ГО ОПОРА.

Затвердженим на сьогоднішньому засіданні виконкому зразком договору про організацію та обслуговування автоматизованої системи передбачено права та обов’язки усіх сторін – Ужгородської міської ради, перевізників і суб’єкта, який виграє конкурс на забезпечення системи.

Очікується, що впровадження автоматизованої системи обліку оплати за проїзд забезпечить кілька економічних переваг: облік пасажиропотоку, а відтак – можливості відслідковувати обґрунтованість тарифів, можливості оновлення автопарку перевізника, зменшить час затримок автобусів на зупинках та інші.

12 вересня 2018р.

Теги: впровадження, система, оплата

НОВИНИ: Соціо

11:17
Як ужгородці освячували великодні кошики Фото новина
16:55
/ 2
На війні поліг захисник із Полянської громади Євген Бендас Фото новина
14:33
/ 5
Фіктивний шлюб заради виїзду за кордон викрили на Закарпатті Фото новина
13:06
/ 1
У Мукачеві велосипедист потрапив під колеса автомобіля Фото новина
16:38
На війні поліг Герой із Ділового на Рахівщині Богдан Водош Фото новина
14:58
Прикордонники поповнили запаси донорської крові на Закарпатті Фото новина
11:30
На дорогах Закарпаття зафіксували масштабні порушення вагових норм Фото новина
10:32
/ 1
На набережній Незалежності в Ужгороді стартував Великодній ярмарок Фото новина
18:40
/ 2
В Ужгороді відкрили виставку великодніх писанок на площі Поштовій Фото новина
16:33
/ 2
На Закарпатті вже вигоріло майже 500 гектарів землі через пожежі
14:18
/ 1
В ужгородському скансені з’явиться унікальна швабська каплиця XIX століття Фото новина
11:04
На КПП «Чоп» жінка намагалася підкупити прикордонників, щоб ті пропустили чоловіка без паспорта Фото новина
09:14
На Закарпатті нетверезу водійку Nissan спіймали на перевищенні швидкості Фото новина
13:25
На Закарпатті викрили шахрайство під виглядом гуманітарної допомоги Фото новина
10:39
В Ужгороді стартував сезон цвітіння магнолій Фото новина
10:08
У Мукачеві попрощалися із загиблим в автокатастрофі воїном Василем Капітаном Фото новина
18:05
На Закарпатті стартували масштабні командно-штабні навчання з екстреної медицини Фото новина
17:58
/ 1
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Mercedes Фото новина
15:18
/ 1
Нацпарк «Синевир» оголосив сезон тиші для захисту дикої природи
13:39
У Тячеві в останню дорогу провели Героя Ярослава Шомка Фото новина
12:26
/ 1
Закарпатського військового нагородили однією з найвищих відзнак ЗСУ Фото новина
10:03
В Ужгороді прощатимуться із полеглим на війні з росією захисником Михайлом Шипом Фото новина
09:15
На околицях Ужгорода нетверезий водій врізався у вантажівку (ФОТО
18:15
В Ужгороді попрощалися із полеглим на війні з рф воїном Олександром Луцьом Фото новина
14:39
У Берегові пенсіонер потрапив до реанімації через отруєння чадним газом
» Всі новини