У Кам’яниці, на Ужгородщині День села відзначили еко-просвітницьким, творчо-креативним квестом на Острій (ФОТО)

Субота, 8 вересня, видалася для Кам’яниці активним та цікавим днем. Село святкувало свій день народження.

У Кам’яниці, на Ужгородщині День села відзначили еко-просвітницьким, творчо-креативним квестом на Острій (ФОТО)

Але святкування цього разу було нестандартним, адже розпочалося з проходження мешканцями (як дорослими, так і дітьми) екологічного квесту.  

Відбувалося все на території ландшафтного заказника місцевого значення «Остра». Це місце обрали не випадково, адже саме тут реалізовує один зі своїх проектів громадська організація “Щасливі діти”. Основний меседж проекту – згуртування громади села довкола збереження природоохоронного об’єкту.  Отже, з самого ранку, за допомогою  сільською ради Кам’яниці, розпочалися приготування.  

Учасники поділилися на три команди: “Еко-джура”, “Листок надії” та “Злата Гута”. А це – 45 жителів Кам’яниці та Гути. На старті всі дружно встановили інформаційний стенд про Остру. А потім кожна команда вирушила своїм маршрутом. 

Під час квесту учасники долали труднощі, розгадували кросворди та загадки про Остру, виготовляли кошики з сміття, збирали шипшину, вивчали рослинний і тваринний світ урочища, виготовляли чарівні амулети, відвідали «Польовий ресторан»  і намалювали пейзаж, який відкривається з урочища. А ще зустріли справжнього лісовика-чарівника. Він оселився на Острій. Щоб отримати ключі від скрині скарбів Острої командам довелося активно попрацювати.

«Це була квест-мандрівка добра . Ми підготували для учасників чимало завдань, спрямованих на підняття рівня екосвідомості і відповідального ставлення до ландшафтного заказника. Ацентували на негативних наслідках нищення природи і вказували на можливості кожного впливати на ситуацію. Під час одного із завдань учасники виготовляли лавиці з повалених деревцят, яким укоротили віку недобросовісні гості урочища. У такий спосіб команди перетворювали зло на добро. А ще діти робили природоохоронні таблички і вішали їх у  місцях порушення природоохоронного законодавства», – зазначила організатор акції «Разом для Острої», керівниця проекту Людмила Сюзева.

За словами біолога, колекціонера рослин Віктора Ганущина, який очолив команду школярів « Еко-джура», дуже добре, що організатори активно залучають молодь до природоохоронної діяльності.  «Діти наше майбутнє і важливо, щоб вони були екосвідомими і дбали про природу», – зазначив він.

Під час квесту команди ознайомилися з правилами поводження на території заказника з інформаційного буклета, до створення якого були залучені учасники екошколи. 

В складі однієї з команд, яка перемогла, був заслужений природоохоронець України Анатолій Поляновський. Він понад 40 років пропрацював у сфері охорони навколишнього середовища Закарпатської ОДА і  безпосередньо причетний до створення ландшафтного заказника Остра.  

А перемогла цього разу – дружба, адже всі 45 учасників дуже старалися і команди фінішували практично одночасно.  Тому нагороди і призи отримали усі. 

«Громадська організація «Щасливі діти» дала громаді поштовх у напрямку екопросвітницької та природоохоронної  діяльності на території ландшафтного заказника і зупинятися на цьому ми не збираємося. На часі – встановлення охороно-межових знаків по периметру Острої та розробка плану благоустрою території», – підсумувала голова села Кам’яниця Марія Коваль-Мазюта.

Нагадаємо, проект «Екоініціатива «Остра» – вектор збереження природоохоронного фонду Закарпаття» реалізовується у рамках «Програми екологічних громадських ініціатив для Сходу та Заходу України», що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій «Західноукраїнський ресурсний центр» спільно із Міністерством екології та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі ГО “Щасливі діти”.

 

 
 
 
 

10 вересня 2018р.

Теги: квест, Остра

Коментарі

Марія 10.09.2018 / 17:36:10
Щира подяка організаторам! Людмилі Сюзєвій — пошана від територіальної громади!

НОВИНИ: Соціо

18:20
/ 1
В Ужгороді впровадили цифрову систему для водоканалу Фото новина
15:56
В Ужгороді проведуть в останню дорогу полеглого захисника Олександра Павлія Фото новина
14:41
Подорож схилами полонини Боржави: програма екоосвітнього туру для школярів Фото новина
13:48
На Закарпатті інспектори Укртрансбезпеки оштрафували перевізників майже на 95 тисяч грн Фото новина
12:04
На Закарпатті попрощалися зі старшим солдатом Віктором Рубльовським Фото новина
09:01
Сьогодні в Ужгороді попрощаються з полеглим бійцем Олександром Тарнаєм Фото новина
19:48
25 природних скарбів Закарпаття: білоцвіт весняний на Перечинщині Фото новина
18:05
В Ужгороді запровадили новий автобусний маршрут до кордону зі Словаччиною
16:57
/ 3
У Мукачеві 42-річний чоловік обікрав обласну дитячу лікарню Фото новина
12:11
/ 2
Закарпатська митниця запобігла вивезенню 124-річної книги до ЄС Фото новина
09:04
У Мукачеві відбудеться Хресна дорога за участі близько 200 вірян
19:15
/ 1
У Ганьковиці на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого на Харківщині Василя Дронишинця Фото новина
18:03
В Ужгороді попрощалися із 35-річним захисником Тарасом Сірком, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
16:30
/ 8
Ужгородські депутати дозволили продаж землі в Боздоському парку
16:01
Понад 20 переселенців у Мукачівській громаді отримають житлові ваучери по 2 млн грн
15:16
/ 17
Полеглому комбату "Карпатської Січі" закарпатцеві Олегу Куцину присвоєно звання Героя України
14:36
/ 1
У центрі Ужгорода відкрили фотовиставку «Обличчя стійкості» про героїв тилу і фронту Фото новина
13:11
У Мукачеві виділили майже 2 млн грн захисникам та родинам загиблих
12:18
У селищі Кольчино на Мукачівщині виявили ручну гранату часів Другої світової війни Фото новина
11:03
Закарпатські рятувальники інформують про сніголавинну небезпеку
10:34
25 природних скарбів Закарпаття: Карпатський біосферний заповідник Фото новина
10:18
/ 3
На війні з рф поліг захисник з Ужгорода Олександр Тарнай Фото новина
09:02
/ 3
На КПП «Тиса» закарпатські прикордонники викрили двох чоловіків із підробленими медичними довідками Фото новина
15:30
В Ужгородському університеті відбудеться меморіальний вечір героя Сергія Кузнєва
15:01
В Ужгороді відбудеться прем’єра вистави дитячого екотеатру «Чарівний світ Карпат: уроки Діда-Всевіда»
» Всі новини