Закарпатський "Котнар" оштрафували за "скопійоване" оформлення лікерів

Компанія «R&A BAILEY & CO» (м. Дублін, Ірландія), виробник вершкового лікеру ТМ «Baileys», звернулась із заявою про порушення до АМКУ, у якій представники компанії поскаржились на прояви недобросовісної конкуренції зі сторони ТОВ «Котнар-М» (с. Мужієво, Закарпатська обл.) під час виробництва та реалізації кремових лікерів «O’Dailys»

Закарпатський "Котнар" оштрафували за "скопійоване" оформлення лікерів

Зокрема, у вигляді використання без дозволу Компанії «R&A BAILEY & CO» лікерів під позначенням «O’DAILYS» назви та етикеток, які є схожими на назву та оформлення етикеток лікерів під позначенням «BAILEYS», що міжнародна компанія «R&A BAILEY & CO» виробляла раніше за ТОВ «Котнар-М» (стаття 4 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції») та поширення інформації, що вводить в оману, щодо неправдивих даних про походження товару – лікеру «O’DAILYS Original» (стаття 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції»).

Державним уповноваженим під час розгляду заяви та справи, з метою встановлення всіх фактичних обставин було надіслано до ТОВ «Котнар-М» три вимоги про надання інформації.

Товариство не надало інформацію у встановлені Комітетом строки на 2 вимоги. Крім того, на третю вимогу Товариством було надано інформацію в неповному обсязі.

АМКУ в кожній із вимог звертало увагу Товариства про визнання вищевказаних дій порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції, які тягнуть за собою відповідальність, встановлену статтею 52 Закону України «Про захист економічної конкуренції».

У зв’язку з наведеним, 20 червня Тимчасовою адміністративною колегією Комітету дії ТОВ «Котнар-М» були визнані порушеннями законодавства про захист економічної конкуренції та накладені штрафи у загальному розмірі становлять 298 400 грн.

Крім того, ТОВ «Котнар-М» вдалося до маніпулятивних та протизаконних дій, надавши до Комітету недостовірну інформацію, а саме не існуючу копію заочного рішення Берегівського районного суду Закарпатської області від 17.08.2017 у справі № 297/2327/17.

У «рішенні», на яке посилається Товариство, зазначається, що минулого року до суду звернувся Бонь Михайло Якович з заявою про порушення компанією «R&A BAILEY & CO» авторського права та стягнення компенсації і моральної шкоди через використання на етикетці лікеру під торговельною маркою «BAILEYS» зображень, автором яких він є, а саме картин «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья». Крім того у «рішенні» також зазначено, що  права на картини «Мечты Закарпатья» та «Прелюдия Закарпатья» були передані ТОВ «Котнар-М».

«17.08.2017 Берегівський районний суд Закарпатської області розглянув у судовому засіданні цивільну справу  № 297/2327/17 та позовну заяву Бонь Бонь М.Я. до Р енд А Бейлі енд Ко (R&A Bailey&Co) (Ірландія), третя особа, яка не заявляє самостійні вимоги на стороні позивача ТОВ «Котнар-М» про поновлення порушених авторських прав, припинення дій, що порушують авторське право та стягнення компенсації і моральної шкоди  задовольнив частково та стягнув з Компанії Р енд А Бейлі енд Ко (R&A Bailey&Co)  на користь Бонь Михайло Яковича компенсацію за порушення майнових  авторських прав у розмірі 583 (п’ятсот вісімдесят три) гривень (мова оригіналу).»

Таке «рішення» відсутнє у Єдиному державному реєстрі судових рішень. Ці факти згодом підтвердив й сам Берегівський районний суд Закарпатської області, зокрема, зазначивши, що до нього не надходила позовна заява Боня М.Я. до Ренд А Бейлі енд Ко, а номер справи 297/2327/17 присвоєно зовсім іншій справі, яка надійшла до райсуду 12.10.2017 року.

За вказане порушення Тимчасовою адміністративною колегією Комітету накладено на ТОВ «Котнар-М» штраф у розмірі  680 000 грн.

Крім того, у зв’язку з наявністю ознак кримінального порушення законодавства, яке пов’язане з підробкою судового рішення, Комітетом подано заяву до правоохоронних органів.

Станом на сьогодні розгляд справ за ознаками вчинення ТОВ «Котнар-М» порушень передбачених статтями 4 та 151 Закону України «Про захист від недобросовісної конкуренції» триває.

За результатами їх розгляду відповідно до законодавства, готуються подання з попередніми висновками, які найближчим часом будуть направлені до ТОВ «Котнар-М» та Комітетом будуть прийняті відповідні рішення.

 

 

10 вересня 2018р.

Теги: Котнар, комітет, лікери, оформлення, підробка

Коментарі

вован 2018-09-10 / 22:04:36
АМКУ погряз весь во взятках и разборках,80% решений АМКУ в судах отменяеться и не факт что Котнар заплатит,у них сильная комвнда юристов, так ,что не так все мрачно.А вот это особа Процишина не простой кадр наскирдовала уже немеренно бабла,еше нет и 30лет а она уже при должности и бабках,интересно откуда,Котнар ей бабок не дал вот она развела ирландцев и сосет от них бабло!!!!!

вован 2018-09-10 / 21:56:28

Вуву 2018-09-10 / 21:55:31
Я тут коментар не залишав. Прошу пишіть під свойім "ніком".
1й коментар немій.

читачь 2018-09-10 / 21:43:50
Складається враження що Процишен Марія Вікторівна виправдовується за отриманий хабар від Р енд А Бейлі енд Ко (R&A Bailey&Co) (Ірландія). С чого це стільки "почуттів" та уваги до ТОВ "Котнар-М". А мені відомо про те, що проти Процишен М. В. відкрита кримінальна справа за перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення службовою особою дій, які явно виходять за межі наданих їй прав чи повноважень, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, https://theworldnews.net/ua-news/spivvlasnik-vinnogo-brendu-cotnar-rizko-vidreaguvav-na-rishennia-antimonopol-nogo-komitetu

Вуву 2018-09-10 / 13:19:36
Використання чужого нікнейма. Коментар видалено. Адмін

НОВИНИ: Соціо

12:59
Програму підготовки до продажу земельних ділянок погодили в Ужгороді
12:56
/ 1
В Ужгороді визначили "офіційну" зону відпочинку біля річки
12:11
/ 1
Аспірант-айтівець УжНУ розробив новий курс з інтелектуального аналізу тексту
11:31
У Мукачеві запрацював Інклюзивно-ресурсний центр
10:37
/ 1
Завдяки повідомленню від громадян в Іршаві зупинили п'яного водія з кермом Jeep Chеrоkee
10:17
На Закарпатті цьогоріч – 9071 випускників
09:48
Ще одна поліцейська станція на Закарпатті запрацювала на Іршавщині
03:59
В Україні ще цього тижня запустять електрички та поїзди, але Закарпаття це не стосується
02:55
/ 1
Архітектор про ремонт суду в Ужгороді: "Характер будівлі змінюється"
02:41
Навесні до армії призвуть 410 юнаків з Закарпаття та до 20 офіцерів запасу
02:12
З 1 по 6 червня на КПП "Ужгород" тимчасово обмежать рух вантажівок
00:10
/ 3
Голова Баранинської ОТГ "самовільно" відмовив підприємцям у пільзі по єдиному податку на час карантину (ДОКУМЕНТ)
18:01
/ 1
На засіданні транспортної комісії в Ужгороді говорили про облаштування пішохідних переходів, встановлення знаків і обмежувачів
17:01
В Ужгороді пройде Тижневик здачі крові
16:56
На початку червня у пункті пропуску "Ужгород-Вишнє Нємецьке" діятимуть тимчасові обмеження для вантажного перевезення
16:54
/ 1
Анонсованого відкриття ще двох КПП на Закарпатті поки не відбулося
15:11
ФОТОФАКТ. На відрізку дороги між Кам'яницею та Перечином через розчистку дерев заблоковано автомобільний рух
14:50
/ 1
Будівництво спорткомплексу у Невицькому на Ужгородщині – на завершальній стадії
13:56
/ 7
Прокуратура 4 роки зриває судові засідання в справі незаконної "прихватизації" ужгородським суддею двору багатоповерхівки на вул. Володимирській
13:28
У Виноградівську, Тячівську та Іршавську лікарні волонтери передали захисне спорядження для медиків
13:25
На Тячівщині "п'яний" Vоlkswаgеn Jеttа в’їхав у паркан
12:15
/ 2
ОПОРА зібрала інформацію про те, де шукати нардепів Закарпаття і як до них звертатися
12:08
Молодіжні громадські організації Ужгорода запрошують подавати своїх представників до складу Молодіжної ради
09:58
/ 6
Невідомі пошкодили дерева на площі Петефі в Ужгороді
15:32
Закарпаття долучається до проєкту з розвитку культурної спадщини Карпатського Єврорегіону шляхом промоції ремісництва та гастрономії
» Всі новини