Організатори повідомили про час і місце проведення мітингу на захист набережної Незалежності та липової алеї

У неділю, 2 вересня, о 14:00 біля 1-ї школи відбудеться мітинг на захист набережної Незалежності. Мешканців Ужгорода запрошують прийти і висловити свою думку про долю одного з найважливіших громадських просторів міста.

Організатори повідомили про час і місце проведення мітингу на захист набережної Незалежності та липової алеї

Як наголошують організатори заходу, 21 серпня міська рада Ужгорода опублікувала не обговорений з фахівцями та громадськістю проект капітального ремонту набережної Незалежності. Містяни висловили вимогу не починати ремонт до аналізу проекту експертами та проведення громадських слухань. Проте міська рада проігнорувала думку ужгородців. 31 серпня на набережній розпочалися роботи – незаконні, оскільки працівники не змогли надати громадськості дозвільні документи.

Активні громадяни Ужгорода згодні з тим, що набережна потребує оновлення – але тільки за умови ретельного і якісного підходу. А нинішній проект викликає сумніви з ряду причин.

Як вказується, по-перше, до розробки проекту і виконання робіт залучили сумнозвісне ТОВ «КБК», що має відкриті кримінальні провадження за фактами завдання матеріальних збитків міському бюджету на 2,4 млн грн та заволодіння бюджетними коштами на 9,8 млн грн. Підрядник-монополіст, що ремонтує площу Петефі та вулицю Капушанську, перебуває в імовірній змові з міським головою Богданом Андріївим та службовими особами Департаменту міського господарства Ужгородської міськради – і це дуже дорого обходиться ужгородцям. Наприклад, Покостівську гранітну плитку для реконструкції набережної Незалежності міськрада закупила за ціною в 2,25 разів вищою за ціну виробника, для реконструкції площі Петефі – у 3,23 разів. Збитки бюджету Ужгорода від закупівлі Покостівської гранітної плитки для ремонту набережної складуть 2 641 119 грн.

По-друге, проект ремонту був розроблений в обхід конкурсної процедури, без проведення громадських слухань і без погодження органами охорони культурної спадщини.

По-третє, набережна Незалежності входить до району Малий Галагов – майбутнього об’єкту ЮНЕСКО. Будь-який необережний крок – і про внесення до Списку світової спадщини можна забути. Це автоматично закриває перспективи збільшення туристичного потоку та надходжень у бюджет міста.

Крім того, ужгородці побоюються, що непрофесійні дії під час ремонту можуть знищити гордість міста – найдовшу в Європі липову алею. Уже при провальному старті робіт працівники пошкодили кореневу систему дерев, що може призвести до їх загибелі. Ще один необережний рух – і липи можуть повторити долю каштанів на Київській набережній та дерев на площі Петефі. І це не плитка, яку можна відновити. Набережна – символ міста, без якого неможливо уявити Ужгород. Це частинка історії кожного з нас. Те, що неможливо купити за гроші. Це місце, яке ми маємо зберегти – заради наших дітей, заради поваги до себе і міста, в якому живемо. Не будьте байдужими – приходьте і не дайте знищити те, що для вас дороге.

01 вересня 2018р.

Теги: набережна, алеї, мітинг, захист

Коментарі

Салага 01.09.2018 / 22:51:06
Піл маркою цих ремонтів зроблять 2 поганих діла.Розриють асфальт.плитку знімуть-які ще придатні. ну ще пошкодять КОРІННЯ ЛИП..і всеЛипова алея зачахне. А друге-спишуть фіктивні обьеми робіт,матеріалів-вони про це вжее давно мріяли і тепер домовилися про це..Короче -розкрадуть гроші громади міста.І не буде липової алеї.

Іванові 01.09.2018 / 19:55:29
Площа просто жахлива

липа з набки 01.09.2018 / 19:53:39
Ні, якраз цих там нема:)

Богдан 01.09.2018 / 19:52:24
У організаторів є прізвища? Якщо серед них є прокурорський запроданець Саша Пересоляк, Данацко чи Ступачка я не прийду бо ці лише гроші на активізмі заробляють, людей дурять.

Будiвельник 01.09.2018 / 19:40:42
Зробити,як Погорелов з православною набережною - заплатiть 0 , 0 копIЙок. Тим що робили замiсть вiдкатiв .

До марии 01.09.2018 / 19:25:49


Хамство. Коментар видалено. Адмін


Робі 01.09.2018 / 17:34:40
Добре, що біля 1-ї школи відбудеться мітинг на захист набережної. Може активісти за одно побачать, як прямо у фундаменті школи працює ПАБ, де школярі пиво розливне розпивають і порошок за одно на перерві можуть прикупити.

Марія 01.09.2018 / 16:59:29
А "Корона" вже для активістів не актуальна?

до Івана 01.09.2018 / 13:43:32

На Народній був газонний партер, спроектований чехословацькими архітекторами, зокрема доктором архітектури Адольфом Лібшером, професором з Брно. Лише невігласи можуть порівнювати колишній партер із пасовиськом — бо не здатні осягнути характер традиційного історичного середовища, задум архітекторів та цінність архітектури модернізму.

Комплекс меншовартості завжди штовхає таких осіб на покращення того, що і так досконале за своєю суттю. Такі б перефарбували "Чорний квадрат" Малевича, бо звикли і у своєму бударі в селі ліпити на стіни плакати з радянських журналів — щоб "красіво" було.

А Народну площу доведеться повертати до первісного стану. Не сьогодні, але точно протягом найближчих років. Для цього є передумови. Питання буде на порядку денному за першої ж можливості.

Іван 01.09.2018 / 13:05:34
Громадські слухання
нічого мудрого не дадуть.

Іван 01.09.2018 / 13:03:41
Так же воювали і
через реконструкцію Народної площі,
де був лише газон з трави ,
як пасовище у Завидові.
Тепер площа впорядкована.
Що не потрібно було?

НОВИНИ: Соціо

20:00
"Мадяр", "Гуцул" та правнук Ілька Липея. Жертовний чин родини Гаврішів
16:01
На 75-му році життя помер знаний закарпатський скульптор В’ячеслав Віньковський Фото новина
11:14
У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь відомого закарпатця Степана Гіги
09:04
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW Фото новина
17:09
На Закарпаття почали доставляти вакцину проти ВПЛ для безоплатних щеплень
15:11
В Ужгороді пройшла благодійна різдвяна коляда Фото новина
11:18
У центрі Ужгорода запроваджують односторонній рух на двох вулицях (КАРТА)
09:18
Після поранення у львівському госпіталі помер Герой із села Букове на Берегівщині Олексій Чорний Фото новина
18:21
/ 1
Евакуаційний потяг із Дніпропетровщини прибув до Мукачева Фото новина
17:04
В Ужгороді патрульні затримали п’яного водія після ДТП
16:37
На Закарпатті немовля народилося вдома до приїзду медиків Фото новина
15:48
У столиці Чехії розшукують 42-річного закарпатця Фото новина
14:28
На Закарпатті біля кордону зі Словаччиною затримали іноземця Фото новина
11:42
На Закарпатті туристичних гідів навчали надавати першу медичну допомогу туристам Фото новина
10:48
Додаткові поїзди на Закарпаття курсуватимуть з кінця грудня до кінця січня
18:02
/ 3
Підлітку, який планував теракт у школі на Тячівщині, призначили іспитовий термін Фото новина
11:06
У Мукачеві ще одну безпритульну собаку прилаштували в родину Фото новина
10:01
У Мукачеві патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
09:05
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 грудня
18:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Тячева Іван Онa Фото новина
14:27
Офіційно підтверджено загибель Захисника з Виноградова Юрія Будогазі Фото новина
11:20
/ 1
На війні з рф поліг прикордонник із села Сойми на Міжгірщини Юрій Бунча Фото новина
08:55
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 24 грудня
21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
/ 1
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини