Після погрому табору на Тернопільщині сім'ї циган виїхали до родичів у Сваляву

Роми, які біля Тернополя потерпіли від злочинних дій агресивно налаштованих молодиків, щасливо повернулися додому на Закарпаття.

Після погрому табору на Тернопільщині сім'ї циган виїхали до родичів у Сваляву

22 травня 20 молодиків напали на циганський табір у Великогаївському лісі. Під час напалу було знищенно помешкання та майно  циганів, котрих до всього ще й побили, коли вони намагалися врятувати свої речі. Боячись нових дій стосовно себе, сім’ї ромів виїхали з Тернопільщини до родичів у Сваляву, що в Закарпатті.

Відвіз представників ромської національності до їхньої рідні юрист Центру громадського контролю «ДІЙ!» в Тернополі, координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Тернопільській області Володимир Шевченко. 

Прапозахисник долучив до допомоги циганам начальника управління охорони культурної спадщини, релігій та національностей Тернопільської ОДА. Не обійшли увагою становище ромів і представники благодійного фонду «Карітас», які, за проханням правозахисника, нагодували постраждалих та передали їм одяг. Аби зібрати та відвести потерпілих до відділення поліції, правоохоронні органи виділили транспортний засіб. Уже в поліції роми дали свідчення, з ними проводили процес упізнавання за присутності  понятих.

За словами В. Шевченка, сьогодні цигани благополучно проживають біля рідні на Закарпатті. Окрім цього, не залишаться сім’ї й без благочинного сприяння, адже один із українських фондів, що опікується потребуючими ромами, зобов’язався їм допомогти, пише видання "Тернополіяни".

30 серпня 2018р.

Теги: цигани, напад, табір, родичі

Коментарі

Ужгородець 02.09.2018 / 22:52:22
Мені би їх проблеми

НОВИНИ: Соціо

18:28
На війні з рф поліг Захисник з Оноківської громади Володимир Куля Фото новина
17:39
На Закарпатті 24-річна жінка намагалася переправити до Румунії п’ятьох чоловіків Фото новина
17:33
У Калинах на Тячівщині розпочався безстроковий протест проти незаконного будівництва мініГЕС Фото новинаВідео новина
15:25
На Берегівщині з пожежі врятували 5-річного хлопчика Фото новина
14:29
У Карпатах гірські рятувальники допомогли вагітній жінці з Дніпра Фото новина
13:31
/ 2
ВАКС заблокував елітні квартири, будинок і авто цивільної дружини ексголови Мукачівської РДА Сергія Гайдая Фото новина
12:05
/ 1
Пішов із життя закарпатський історик, політик і публіцист Володимир Піпаш Фото новина
10:15
На Берегівщині затримали переправника, який за $10 тис. водив ухилянтів через Тису Фото новина
10:00
Екоклуб у Ясінях вирушає до витоку Чорної Тиси: відкрито реєстрацію на участь
09:11
Закарпатець приховав на кордоні партію харчових добавок на пів мільйона гривень Фото новина
17:57
У Королеві на Берегівщині горів двоповерховий будинок Фото новина
16:49
На Закарпатті лікарів викрили на хабарах за продовження групи інвалідності Фото новина
15:58
В Ужгороді відкрили адаптивні бойові тренування для ветеранів Фото новина
14:40
/ 1
У Мукачеві проведуть в останню путь воїна Михайла Лялюшка Фото новина
12:30
68-річна закарпатка намагалася ввезти з Європи брендовий одяг на майже 500 тис грн Фото новина
11:34
В Ужгороді гонитва за Mini Cooper завершилася ДТП Фото новина
10:17
/ 1
Двом закарпатцям загрожує довічне ув'язнення за жорстоке вбивство киянина Фото новина
09:10
У румунських Карпатах врятували трьох українців Фото новина
22:46
Екоклуб у Ясіня завершив літо мандрівкою на Драгобрат Фото новина
18:35
Закарпаття долучилося до міжнародного проєкту для дітей загиблих Захисників України Фото новина
17:13
/ 1
В Ужгороді попрощалися із захисником Олександром Катринцем Фото новина
16:13
Закарпатець за $4300 переправляв ухилянтів поза пунктами пропуску Фото новина
15:16
На Рахівщині водій автобуса збив пішохода і втік з місця ДТП Фото новина
14:22
Закарпатець пропонував прикордоннику $6000 за допомогу у переправленні ухилянтів до Румунії Фото новина
13:37
У Виноградові під час пожежі постраждав власник будинку
» Всі новини