Вперше на Закарпатті підопічні психоневрологічного інтернату відновили цивільну дієздатність і повернулися додому (ФОТО)

Вперше на Закарпатті двоє підопічних психоневрологічного інтернату змогли відновити цивільну дієздатність (обмежену) і нарешті отримали можливість повернутися додому, до родичів і жити по-людськи.

Вперше на Закарпатті підопічні психоневрологічного інтернату відновили цивільну дієздатність і повернулися додому (ФОТО)

Про це в соціальній мережі Фейсбук повідомив Регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини у Закарпатській області  Олег Григор'єв.

"На боротьбу із системою ми витратили майже 2 роки. Всі ці 2 роки я відвідував судові засідання, пояснював суддям важливість цього кроку. І значну роль в цьому відіграла небайдужість новопризначеної директорки Тур’я-Реметівського психоневрологічого інтернату Оксани Ігнатижак, яка не опускала рук весь цей час і вперто йшла до кінця. Вона двічі возила підопічних до Львова, аби ті пройшли незалежну і незацікавлену судово-психіатричну експертизу", - розповів правозахисник.

З його слів, "ті лікарні, які колись визнали особу недієздатною, вкрай не погоджуються у майбутньому зі зміною психічного стану людини.

Закарпатські психіатри, коли почули, що підопічні будуть поновлювати свою дієздатність, чисто із принципу не дали належні висновки. І це не дивлячись на те, що таким чином вони фактично розтопчуть чиєсь життя. Але їх це не цікавить, головне для них — репутація, а не людське життя. Найбільше пригнічує, що від таких бездушних чиновників людина згниває у інтернатах, які залишились з радянських часів". 

"У нашій країні все влаштовано так, що людина з психічними порушеннями, яка була визнана недієздатною і потрапила у психоневрологічний інтернат, скоріше за все вже ніколи з нього не вирветься. Фактично неможливо домогтися справедливості, виходу із інтернатської системи без бажання держслужбовців, які тримають “ключі” від дверей без ручок.

Якщо вже потрапив у цю систему, вона тебе не відпустить. Вона зжере заживо. В інтернатах і психлікарнях здебільшого все заточене на те, щоб людину пригнобити, затравити, вбити її особистість, перетворити на овоча, який покірно і тихенько згниє у брудному ліжку. Вважається, що система каральної психіатрії формально була відмінена ще 30 років тому, та насправді ж вона переживає свій ренесанс", - констатує О.Григор'єв.

"Цей випадок показує, що плисти проти течії дуже складно, проте можливо. І нехай він буде надихаючим прикладом для інших. Дає надію ще і те, що у кінці 2017 року набули чинності зміни у процедурі визнання фізичної особи недієздатною.

Відтак, строк дії рішення про визнання недієздатності визначається судом, але не може перевищувати 2-х років. Це дає великий шанс для підопічних усіх психоневрологічних інтернатів на поновлення своїх прав і можливостей, на достойне життя", - повідомив правозахисник.

Вперше на Закарпатті підопічні психоневрологічного інтернату відновили цивільну дієздатність і повернулися додому (ФОТО)

30 серпня 2018р.

Теги: недієздатність, психіатр, психоневрологічний інтернат

Коментарі

Ксенія 30.08.2018 / 11:40:24
Яка відважна жінка!і прикро , що в тій системі таких одиниці і суспільство не хоче помічати тих, хто за тими парканами...

НОВИНИ: Соціо

12:05
Директору Закарпатського муздрамтеатру присвоєно звання «Заслужений артист України» Фото новина
10:43
В Ужгороді відзначили 48 митців і працівників культури міської премією Фото новина
08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 2
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
» Всі новини