За рік на Закарпатті пшеничний хліб здорожчав на 22%

За даними офіційної статистики, із липня 2017 року по липень 2018 року, соціальний білий хліб подорожчав у середньому по країні на 28%, або на 3,4грн.

За рік на Закарпатті пшеничний хліб здорожчав на 22%

Найбільше продукт №1 додав у Запорізькій області – 42%, а найменше в Рівненській області – 12%, повідомив генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Питання вартості соціального хліба хвилює 27% українців, які за дослідженням Research&Branding Group, купують лише такий через свої низькі доходи. За даними дослідницької компанії саме білий хліб, або пшеничний, є найпопулярнішим – 89% купують його час від часу, а 66% людей - постійно. Чорному, або житньому, хлібу віддають перевагу 56% українців, які купують його іноді, та 19%, які купують його завжди.

ТОП-5 регіонів, де білий хліб подорожчав найбільше за рік, виглядає наступним чином: Запорізька область – на 42% і його середньостатистична ціна становить 14,4грн за кілограм, Кіровоградська – 40% і ціною 15,4грн, Полтавська – 39% і 15,2грн, Сумська – 38% і вартістю 16,1грн, Черкаська – 33% і 16,6грн. 

Далі за антилідерами розташувались: Вінницька область, де подорожчання склало 33%, і де кілограм соціального білого хліба коштує 15,3грн, Донецька – 32% і 15,6грн, Львівська – 32% і 15,6грн, Хмельницька – 30% і 15,3грн, Київська – 30% і 17,6грн, Миколаївська – 29%, де вартість хліба 13,9грн, місто Київ – 29% і 19,2грн, Івано-Франківська – 28% і 16,3грн, Житомирська – 26% і 17,8грн, Херсонська – на 25% і 15,3грн, Луганська – 25% і 14,3грн, Закарпатська – 22% і 17,3грн, Чернівецька – 21% і 15,2грн, Тернопільська – 19% і середньою ціною 15,3грн, Дніпропетровська – 19% і 14,5грн, Чернігівська – 17% і 15,4грн, Волинська – 16% і 15,7грн, Одеська – 16% і 10,9грн, Харківська – 12,4% і 13,1грн, Рівненська – 12,2% і 13,7грн. 

Зараз багато розмов точиться про майбутнє подорожчання хліба та на скільки воно відбудеться. Найкраще джерело в цьому питанні – Міністерство сільського господарства США, оскільки вони мають найточніші данні щодо збору врожаю та його стану. Крім того є профільна зернова асоціація – U.S.Wheat Associates. Котирування пшениці на вересень, порівняно з серпнем, дійсно піднялись, але на 2,5%. 

Останні три роки найбільший вплив на вартість хліба мало підняття мінімальної заробітної плати, яка є трохи меншою складовою в ціні соціального хліба, порівняно з зерном. Тому до кінця 2018 року слід очікувати помірного зростання вартості недорогих соціальних сортів – до 10% при самому негативному сценарії. На це буде впливати інфляція, яка пришвидшиться з вересня, девальвація гривні та зростання світової ціни. А середні за вартістю сорти будуть зростати меншими темпами, оскільки прибутковість виробників на ньому й так достатня. 

На цей рік Асоціація постачальників прогнозувала випереджаюче зростання вартості трьох груп продуктів – овочів борщового набору, м’яса та хліба. Поступове підняття вартості хліба буде відбуватись і наступного року, але темпи зростання будуть уже менші. Оскільки 1 січня 2019 року очікуємо чергове оновлення розміру мінімалки, то відбудеться і пов’язане з неї зростання ціни хліба протягом січня-лютого. За споживанням хліба Україна майже в 2 рази випереджає Францію, де з’їдається 54кг на кожного порівняно з нашими 105кг на рік. Але Туреччина має ще більший рівень споживання – 124кг на людину на рік.

29 серпня 2018р.

Теги: хліб

Коментарі

Ніколя 30.08.2018 / 10:58:44
Економіці яка різниця, главноєекономно, а мож ще із сої. Точно

точно 29.08.2018 / 22:02:42
Якби він ще і їстівним був...

економіка 29.08.2018 / 13:55:29
На Закарпатті,потрібно науково розробити випікання кукурудзяного хліба,потурбуватися про вирощування такої славної культури,як кукурудзи-королеви полів!Як там,білківські поля?Чи сучасні економісти таке не знають!?

НОВИНИ: Соціо

20:00
"Мадяр", "Гуцул" та правнук Ілька Липея. Жертовний чин родини Гаврішів
16:01
На 75-му році життя помер знаний закарпатський скульптор В’ячеслав Віньковський Фото новина
11:14
У Києві пропонують перейменувати вулицю на честь відомого закарпатця Степана Гіги
09:04
/ 1
В Ужгороді патрульні зупинили нетверезого водія BMW Фото новина
17:09
На Закарпаття почали доставляти вакцину проти ВПЛ для безоплатних щеплень
15:11
В Ужгороді пройшла благодійна різдвяна коляда Фото новина
11:18
У центрі Ужгорода запроваджують односторонній рух на двох вулицях (КАРТА)
09:18
Після поранення у львівському госпіталі помер Герой із села Букове на Берегівщині Олексій Чорний Фото новина
18:21
/ 1
Евакуаційний потяг із Дніпропетровщини прибув до Мукачева Фото новина
17:04
В Ужгороді патрульні затримали п’яного водія після ДТП
16:37
На Закарпатті немовля народилося вдома до приїзду медиків Фото новина
15:48
У столиці Чехії розшукують 42-річного закарпатця Фото новина
14:28
На Закарпатті біля кордону зі Словаччиною затримали іноземця Фото новина
11:42
На Закарпатті туристичних гідів навчали надавати першу медичну допомогу туристам Фото новина
10:48
Додаткові поїзди на Закарпаття курсуватимуть з кінця грудня до кінця січня
18:02
/ 3
Підлітку, який планував теракт у школі на Тячівщині, призначили іспитовий термін Фото новина
11:06
У Мукачеві ще одну безпритульну собаку прилаштували в родину Фото новина
10:01
У Мукачеві патрульні затримали нетверезого водія Фото новина
09:05
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 25 грудня
18:03
/ 1
На війні з рф поліг захисник із Тячева Іван Онa Фото новина
14:27
Офіційно підтверджено загибель Захисника з Виноградова Юрія Будогазі Фото новина
11:20
/ 1
На війні з рф поліг прикордонник із села Сойми на Міжгірщини Юрій Бунча Фото новина
08:55
Графік відключення електроенергії на Закарпатті 24 грудня
21:33
"Зорі зійшлися – ми з Кайрою знову разом!": прикордонник з Чопського загону після полону повернувся по свою собаку-"пенсіонерку" Відео новина
17:55
/ 1
У Мукачеві попрощалися з Героєм Миколою Кіяном, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
» Всі новини