На нараді в Мінінфраструктури обговорили питання відновлення аеропорту "Ужгород" та можливості його передачі у державну власність (ФОТО)

За дорученням Президента України Петра Порошенка, Кабінету міністрів України та міністра інфраструктури України Володимира Омеляна, 21 серпня 2018 року під головуванням заступника міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулась нарада щодо відновлення повноцінного функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород».

На нараді в Мінінфраструктури обговорили питання відновлення аеропорту "Ужгород" та можливості його передачі у державну власність (ФОТО)

У нараді взяли участь представники Міністерства закордонних справ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Фонду державного майна України, Служби безпеки України, ДП «Украерорух», Державної авіаційної служби України, Закарпатської ОДА та Державного агентства інфраструктурних проектів України  (Укрінфрапроект).

Учасники наради обговорили питання відновлення повноцінного функціонування «Міжнародного аеропорту «Ужгород» та можливості передачі аеропорту з комунальної у державну власність.

Юрій Лавренюк зазначив, що на даний момент існує ряд першочергових завдань, які необхідно вирішити: «Перше - це питання заходу на посадку літаків зі сторони Словаччини, встановлення аеронавігаційного обладнання в аеропорту та світлосигнальної системи і вогнів підходу як на території летовища, так і на території Словацької Республіки. Друге – це вирішення питання із перешкодами (будівлями), які перешкоджають безпечному заходу літаків на посадку та встановлення мобільної диспетчерської вишки. Третє – укладення Угоди між провайдерами аеронавігаційного обслуговування України та Словаччини для можливості здійснення інструментальних польотів. І четверте – якщо місцева влада не в змозі буде знайти необхідне фінансування для придбання світлосигнальної системи, а також вирішувати інші поточні питання діяльності аеропорту – буде розглядатись питання щодо передачі аеропорту із комунальної власності у державну».

Заступник міністра також повідомив, що після 10 вересня 2018 року Європейське агентство з безпеки польотів (EASA) розпочне процес сертифікації Украероруху на відповідність нормам Європейського Союзу як провайдера аеронавігаційного обслуговування України.

Учасники наради  розробили ряд першочергових короткострокових кроків для якнайшвидшого запуску роботи аеропорту, а саме:

- Украероруху встановити аеронавігаційне обладнання в аеропорту та змінити місце розташування диспетчерської вежі;

- Закарпатській облдержадміністрації розробити інвестиційний проект та знайти необхідне фінансування, можливо із залученням міжнародних фінансових організацій, для встановлення нової світлосигнальної системи, включаючи вогні підходу, та вирішення цього питання зі словацькою стороною, щодо їх розміщення на території Словаччини. Окремо розробити варіанти рішень щодо усунення перешкод на території летовища та поза ним для безпечного здійснення польотів;

- МЗС провести зустріч серед провайдерів аеронавігаційного обслуговування України та Словаччини, для можливості підготовки відповідної угоди щодо аеронавігаційного обслуговування та відновлення інструментальних польотів на аеродромі.

«Питання відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород» є пріоритетним для міністерства. Тільки спільними зусиллями та твердим бажанням ми можемо досягти втілення даної мети. Необхідно в найкоротші терміни запустити повноцінне функціонування аеропорту «Ужгород», - наголосив Юрій Лавренюк.

29 серпня 2018р.

Теги: аеропорт, Украерорух, сертифікат

Коментарі

Пасажир 29.08.2018 / 15:37:26
1.Ніхто до кінця не говорить правди про проблеми аеропорту "Ужгород", запитання, чому?.
Крім того, скажіть будь ласка, а скільки Україна платить Словаччині за так звані "залети" літаків, при посадці (взлеті), а також за обслуговування світосигнальної системи, навігації, тощо, (не із "бюджету", немає ніде такого поняття),за кошти НАЛОГОПЛАТНИКІВ?
2.Чому не розглядається (яка перспектива) можливість будівництва аеропорту в іншому місці на території області? Говорили про Мукачево, Хуст.
Чи не начасі відкинути політичні питання.
Аеропорт повинен працювати для Українців і на Україну.

Літун 29.08.2018 / 09:21:51
Там в аеропорту мож байкерів приймати і фестивалити, як не літатимуть то хоч гурчати будуть і немішати людям в місті. Ніхто той аеропорт скоро не запустить, бо ще незнають що таке європейські вимоги і внутрішня конкуренція, і поки такі дятли як Маляр з ОДА будуть там керувати порядку не буде.

Вуву 29.08.2018 / 06:42:02
Викинути до чортовойі матері лисого болвана і другого поплічника андрійіва бодю. Якщо петя дійсно зацікавлений в розвитку ужгорода то так і зробить.
Бо передача з комунальнойі власності у державну позбавить місто великих надходжень до бюджету.
Або скликати позачергову сесію ода і керуючись законом про самоуправління ... змінити цих роздолбайів на нових і підприємливих людей ... Тому що з цими козлами область немає ніякого прогресу в своєму розвитку.
Дожились до такого рівня тупості ... що фестивалі роблять з того що варять повидло.(по області +,- 160 фестивалів).

НОВИНИ: Соціо

18:00
/ 1
На війні з росією поліг Павло Полянчук з Богдана на Рахівщині Фото новина
21:14
На Закарпатті забудовник уник кримінальної відповідальності, сплативши 4,6 млн грн податку на прибуток
15:45
/ 1
У Тарнівцях на Ужгородщині провели в останню дорогу захисника Василя Копача Фото новина
09:23
У Лукові Хустської громади попрощалися з Іваном Повхом, що з квітня вважався зниклим безвісти Фото новина
23:49
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим Героєм Іваном Ключніком Фото новина
16:58
В Ужгороді на двох локаціях встановили охолоджувальні рамки-оприскувачі Фото новина
01:32
/ 7
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 22
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 12
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 7
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
» Всі новини