В Ужгороді петицією пропонують вшанувати пам'ять Левка Лук'яненка перейменуванням вулиці Льва Толстого

Автором петиції, внесеної учора, 20 серпня, є очільник організації "Карпатська Січ" Тарас Деяк. Станом на 21 серпня петицію підписали 15 осіб з 250 необхідних. На збір решти підписів залишилося 19 днів. Петиція містить мотиваційну частину, яку наводимо.

В Ужгороді петицією пропонують вшанувати пам'ять Левка Лук'яненка перейменуванням вулиці Льва Толстого

15 серпня виповнилось 40 днів від часу смерті героя боротьби за Незалежність України, в'язня радянських таборів Левка Лук'яненка. Він розпочав боротьбу за волю України ще в 50-х роках, у часи найбільшої зневіри в тому, що Українська Держава може відновитися. За свій вибір і свої переконання отримав 27 років заслання. Левко Лук'яненко поставив крапку в історії нелюдського радянського режиму - написав Акт проголошення Незалежності України, з якого і почалася сучасна історія нашої держави. У грудні 1991-го на референдумі цей документ підтримали більше 90% громадян України. Саме такі герої найбільш актуальні для нашого часу, коли Україна обороняється від російської агресії. 

Народи, які поважають себе і свою історію, масштабно вшановують батьків-засновників своєї державності. Так, портрет першого Президента США Джорджа Вашингтона, якого вважають батьком-засновником США, можемо побачити на доларових банкнотах і центах, на його честь названо велику кількість топонімів (включно зі столицею США - м. Вашингтон). Так само широко шанують американці і третього Президента США Томаса Джефферсона, який був автором Декларації про Незалежність США. Можна наводити безліч прикладів, але очевидним лишається одне: площа в центрі столиці України має носити ім'я видатного українця. 

Чому саме вулиця Льва Толстого? 

1. Ім'я Льва Толстого нерозривно пов'язано з імперським міфом про єдиний народ, в який росіяни включають і українців. Найкраща ілюстрація цього - в 1991 році в Радянському Союзі була випущена ювілейна монета "500-летие единого русского государства", де на аверсі зображений письменник Лев Толстой. Також в цій серії вийшли монети з російськими правителями Петром I, Олександром І, Олександром ІІ. 

Творчістю Льва Толстого захоплювався Ленін, саме тому радянські ідеологи приділяли багато уваги вшануванню пам'яті Льва Толстого. Саме тому в центрі Ужгорода і з'явилась назва вулиця Льва Толстого, яка не притаманна для топоніміки міста. 

2. У Льва Толстого є країна, яка може вшанувати письменника на високому рівні, наприклад назвати його іменем вулицю, площу чи станцію метро. Ця країна називається Росія. 

До речі, у Росії є райони і села, названі на честь Льва Толстого. Натомість немає іншої країни, крім України, яка належним чином вшанує пам'ять Левка Лук'яненка. Вільна Україна - це була мрія і життєва ціль Левка Лук'яненка, це коштувало йому третини власного життя в радянських таборах. 

3. Попереднє обговорення показало, що ініціатива такого перейменування має широку підтримку в середовищах 

- військових та добровольців; 

- волонтерів та громадян, які допомагають фронту; 

- громадських діячів; 

- вірян українських церков; 

- футбольних фанатів тощо. 

Назвати вулицю Льва Толстого - це найменше, що ми можемо зробити для гідного вшанування пам'яті справжнього Героя України Левка Лук'яненка. 

На підставі викладеного пропоную Ужгородській міській раді: 

- перейменувати вулицю Льва Толстого на честь Левка Лук'яненка.

21 серпня 2018р.

Теги: Лук'яненко, Лев Толстой

Коментарі

Вуву пенсіонеру 2018-08-22 / 10:21:17
Тебе лишень могила направить. Так і пройшло твоє життя ... Як товарний пойізд пройіхав. Значить така твоя доля.

пенсіонер 2018-08-22 / 08:40:15
Та дивися Вуву до несхочу на те, на що всім іншим дивитися противно.
Та насичуйся чи активним чи пасивним життям скільки в тебе влізе. Не є це і не буде ніколи показником сучасного життя.
Але не пропагуй паскудство іншим.
Дійсно не предмет дискусії. Фу.

Вуву 2018-08-22 / 08:09:39
Ти дуже заклений на лгбт... В мою адресу.
(Але адвокати які захищають злодів ... є адвокати ... а не злодійі).
Подивись інтервю ... Гордона із пако рабан(ом). І все стане ясно .
А бути сучасником ... Це значить вміти бачити те чого не хочуть бачити інші ... Вміти відчувати і передбачувати суспільні процеси ... Та просто жити і насичуватись активним життям ... і можливо змінити свойі якщо не переконання ... То принаймні погляди.
Зрештою все залежить від самойі людини .
Ps. Але зновуж ця дискусія не в тему публікаційі. Sorry for that.

пенсіонер 2018-08-22 / 07:34:32
Разсмішив ти Вуву.
Стати сучасником новітнього часу, це твоєму вступити в лгбт.
Ні друже, кесарю кесареве, слесарю слесареве.
Для пенсіонерів сучасне це процвітання нашої держави, достойна зарплатня та пенсії, здорове суспільство, без наркоманії, алкоголізму і гейпарадів. А ще доступна медицина та освіта. Нормальні комунпослуги, зростаюча економіка.
Але геї та лесбіянки нам у цьому не помічники. В цьому плані почесті і не очікуй.

Вуву 2018-08-22 / 07:05:32
Я людина скромна ... І почесті чи возвеличення не потребую .
А пенсіонерам краще позбутися совковості і по можливості стати сучасниками новітнього часу.

пенсіонер 2018-08-22 / 06:09:23
А до чого тут лисий болван?
Коли сюди набіжать ЛГБТЕШНИКИ щоб ступити своїми ніженьками на вулицю імені Вуву, тобі ленточку і перерізати.

Вуву 2018-08-22 / 00:16:23
А неважно ... Хто і шо мені нашептав .... Але після такого ... ПРАВДИВОГО перейменування ... Туристів наповнених жаги до екстріму побільшає в рази ... А там дивись лисий болван побіжить льєнточку в аеропорту перерізати ... Бо відкриють його з алярмовим пришвидшенням.

Степан Крук -пенсіонеру 2018-08-21 / 22:42:43
Ту "ідею" Вуву Герасим із "Муму" на вухо нашептав.

пенсіонер 2018-08-21 / 21:36:00
Оце правильно. А ще імені Муму, Вуву, ЛГБТ. Оце буде суперкреативно.

Вуву 2018-08-21 / 20:08:54
Відносно гагаріна ... Ну він може і пролітав ... Крук очевидець ... Алеж ми літати не вмієм .
І всі дебати ... А Може треба простіше. КРЕАТИВНІШЕ І З ГУМОРОМ... Напр. Вул. РОЗДОВБАНА
ВУЛ. БЕЗТРОТУАРНА
ВУЛ. ПОРИТВАНА
ВУЛ. ТРУБОРЕМОНТНА
Вул. КОТЛОВАННА
площа перед ода ... ЗЛОДІЙСЬКА
А де міськрада ... БАНДИТЬКА.
ще можуть бути такі назви як ...
Вул.НЕ ПРОЙІЗДНА
ВУЛ. ДОВГОЗАКРИТА
ВУЛ. ПРОБЛЕМНА
ВУЛ. НЕБЕЗПЕЧНА
ВУЛ. АВАРІЙНА
ВУЛ. ТРАВМАТИЧНА.
ТОДІ ВСІ ... І туристи і жителі точно будуть знати як себе треба поводити і на якій вулиці.
А ви тут толстого бандери ....серЬОзно.

пенсіонер 2018-08-21 / 20:03:29
Що Тиха, що Шумна, а тим більш Руська.
Є слава Богу вулиць багато для перейменування.
А Лукьяненко людина поважна, яка пройшла через комунарське пекло і заслуговує щоб його іменем вулицю назвали.

Нік 2018-08-21 / 19:08:06
Шо то за улиця "тиха"? Перейменувати ї на вулицю Лукяненка! І таких много

2012-Патріоту 2018-08-21 / 16:00:08
Не "руковводітєль"Хуста, але цей сайт іноді читаю. Шухевич - не наш земляк, він у Краківці народився. А пам'ятну дошку давно відкрили, на стіні колишнього готелю висить,біля кафе, прозваного в народі "Монашка":)
Стосовно перейменування. Нічого не маю проти Льва Толстого як класика світової літератури,хоч і не поділяю його філософії:) Не варто займатися охаюванням усього, що хоч якимось боком торкається російської імперії. А то й таблицю Менделєєва доведеться переіменувати, а Миколу Івановича Пірогова заборонити згадувати хірургам (і ліквідувати його мавзолей)...
Для вшанування пам'яті Левка Лук'яненка можна знайти інші способи й інші вулиці Ужгорода ( Тиха,Робоча ще існують?).

теж пенсіонер 2018-08-21 / 15:53:57
О, так, іуда Тарас Чорновіл вам банато чого розкаже.
Цей дятел продав память про свого батька регіоналам. Цей блудень гавкай в ту сторону, в яку йому покажуть ті, хто кинув йому кістку.
А памятники Гагаріну і Тостому нехай сто ять в Росії, чи в тих містах де вони народилися. Або в тих містах, де Толстого піддали анафемі, а Гагаріна вбили.

пенсіонер 2018-08-21 / 13:33:08

1.Погоджуюсь з "ужгородкою 2018-08-21 / 13:12:08". Деяк би мав запропонувати таке переіменування, під час кризи та війни, за рахунок Карпатської Січі.
2. Не погоджуюсь з С.Круком оцінки І.Драча. У покійного В.Чорновола було багато питань, м'яко кажучи, щодо його участі у розвалі Руху та "творчої діяльності" у радянські часи.
Докладніше про "поета" І.Драча може повідати Б.Тарасюк та його син Т.Чорновол.

Степан Крук -*** 2018-08-21 / 13:31:53
Для мене Ю.Гагарін також символ мужності і стремління до покорення висот! Хіба я щось маю проти цієї постатті? Питання в іншому: ми повинні кожний день стверджувати своє стремління до Самостійності і Свободи. Вітаю всіх з наступаючим Днем Народження України, з Днем Незалежності! А всі проблеми, котрі ми тут
обговорюємо, є лише "хворобою росту" нашої з Вами Батьківщини...

ужгородка 2018-08-21 / 13:12:08
Не на часі. Таке перейменування на підпадає під дію Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки» Хто профінансує витрати,адже юридичним особам доведеться платити за перереєстрацію. Крім того, це одна із центральних вулиць обласного центру, важливою статтею доходу якого є туризм. А така дія повязана з необхідністю витрат на оновлення рекламно-довідкової туристичної продукції і не тільки...

*** 2018-08-21 / 13:04:04
А Коновалець,пане,точно не хотів би себе там бачити!А Гагаріну,там би сподобалось-точно!Бо його кредо-висота!

культура 2018-08-21 / 13:00:02
Велике прохання ,до влади Хуста,встановити,пам’ятну табличку,на будинку бувшого культурно-освітнього закладу! Установіть прізвища адміністрації Хуста,тим,хто організував і дозволив ці заклади-це було геніально!Це була справжня культурна тенднція!

Степан Крук -*** 2018-08-21 / 12:56:37
Погоджуюся з Вами! Гагарін над цією вулицею пролітав

НОВИНИ: Соціо

22:27
В Ужгороді попрощалися із полеглим Героєм Олексієм Кобцем
15:44
/ 1
На Закарпатті в теплицях почали збирати ранню картоплю
15:34
Юрій Лущай з Краматорська, що поліг на Донеччині і похований у Великих Лучках, був істориком і відомим вікіпедистом
11:33
/ 1
На Сумщині поліг Василь Цинканич з Бегендяцької Пастілі Великоберезнянської громади
10:56
На війні з росією поліг Олексій Кобець з Ужгорода
19:16
/ 1
На Закарпатті військовий уник реального покарання за переправлення "ухилянта" через кордон
15:47
/ 8
У Буківцьові на колишній Великоберезнянщині створили новий монастир УПЦ Московського патріархату
11:17
/ 1
Дубівська громада сьогодні попрощається з Василем Скрипником з Красної, що загинув ще в травні 2022-го
22:28
/ 1
На Запоріжжі поліг Іван Гецко з Кушниці Керецьківської громади
18:31
На Сумщині загинув Михайло Мегеш з Великих Ком’ят Виноградівської громади
10:46
/ 4
У Закарпатському апеляційному суді скінчилися марки. Тому він припиняє листуватися
10:22
/ 1
Стало відомо про загибель понад рік тому під Бахмутом Павла Головка з Виноградова
19:54
За підсумками 2023 року Закарпаття посіло 4 місце по Україні за показником захворюваності на туберкульоз
15:00
На Запоріжжі поліг Михайло Будул з Керецьківської громади
11:22
/ 1
На війні з росією поліг Віталій Лях з Чумальова Буштинської громади
09:25
У Боздоському парку Ужгорода можна побачити "живих" казкових велетнів
20:07
/ 7
Прем'єр Шмигаль в Ужгороді "запустив" будівництво євроколії до Чопа
21:26
/ 1
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощалися з Юрієм Лущаєм, що переїхав з сім'єю з Краматорська і поліг на рідній Донеччині
15:56
В Ужгороді попрощалися з полеглим Героєм Міланом Бабілою
15:34
В Ужгороді відкрили скульптурку режисеру "Тіней забутих предків" Параджанову
11:23
/ 1
Нижньоворітська громада провела у останню земну дорогу Героя Віктора Петриканина
23:00
/ 12
Ексміністр внутрішніх справ Аваков офіційно став власником 900 га плантацій фундука на Закарпатті
11:40
Зарічанську громаду сколихнула звістка про смерть Героя з Вільхівки Михайла Матіки
11:12
В Ужгороді у середу проведуть в останню земну дорогу полеглого захисника Мілана Бабілу
09:12
У Тереблі Буштинської громади попрощаються з Анатолієм Несухом, що помер через поранення
» Всі новини