Москаль привітав угорців Закарпаття з Днем заснування Угорської держави (ФОТО)

20-го серпня угорський народ відзначає одне з найбільших національних свят - День заснування Угорської держави.

Москаль привітав угорців Закарпаття з Днем заснування Угорської держави (ФОТО)

У цю дату вшановують першого короля Угорщини, святого Іштвана, який був офіційно коронований 20-го серпня 1000 року. З цього приводу в багатьох селах та містах Закарпаття, де живуть угорці, проводяться урочистості.

Традиційно кожен рік центральний захід КМКС проводить у селищі Солотвино, біля римо-католицької церкви. Неподалік церкви в меморіальному парку серед інших святих стоїть скульптура святого Іштвана. Урочистості почались богослужінням. Після покладання вінків на відкритті виступаючі  голова КМКС Солотвина Дюла Седлак, Генеральний консул Угорщини в Берегові Матяш Сіладі, заступник голови КМКС Гейза Гулачі та інші говорили про те, що перший король угорців правив справедливо і мудро. Заклав основи незалежної християнської угорської держави європейського зразка.

Голова департаменту Закарпатської ОДА з питань релігії і нацменшин Йосип Резеш зачитав листа Геннадія Москаля: "Відзначення важливих подій в історії наших народів підтверджує цінність міжентічного порозуміння в світі, яке має забезпечити непорушність спокою та злагоду в суспільстві. Ми завжди налаштовані на діалог, відкритість у розв'язанні найважливіших питань усіх національних спільнот Закарпаття".

Групи художньої самодіяльності Солотвина та шахтарський оркестр дали великий концерт.

 

21 серпня 2018р.

Теги: угорці, Угорщина, державність

Коментарі

Іван 2018-08-26 / 08:49:58
У Гітлера були фольксдойче,
у хунів паспорт етнічного угорця.
В фольксдойче записували тих , хто знав німецьку мову і мав німецькі корені.
В угорці записують тих, хто знає угорську мову і має угорські корені.
В одному випадку визначалася "германськість" в іншому- "угорськість"

Іван 2018-08-26 / 08:09:16
Мадярським "фольксдойче"
мадярські "рейхсдойче"
не проплатили привітати українців з святом.

Іван 2018-08-26 / 06:28:57
"Українськуий" КМКС не може
привітати українців з святом?
Щось ти не то пишеш, анонім.

ІВАНОВІ 2018-08-25 / 14:06:11
Іване, Іване, який ти наївний...
КМКС кого буде вітати, він же український...
А от в Угорщині є т.зв. Державне самоврядування українців Угорщини (хоч правильно "Всеугорське Самоврядування Українців" - Ukrán Országos Önkormányzat) і Товариство української культури в Угорщині. Так вони, як і Посольство України в Угорщині, взагалі не відзначали День незалежності України. А про те, щоб хтось із угорських очільників привітав українців Угорщини з Днем незалежності України - так то із сфери фантастики...

Іван 2018-08-24 / 12:30:52
Не бачу поздоровлень
від КМКС з днем незалежності України.
Де ваші бограчі і жони у широких віганах?

Іван 2018-08-24 / 12:26:29
льотчик, а ти достовірно опиши
колаборацію угорщини з гітлером

Вуву 2018-08-22 / 06:51:35
По льтчику ... (Теж мені гагарін #2) ... Так виходить що до йіхнього стьопи тут взагілі ніхто не жив ... Нікого не було ... Майже "біла пляма" .
Аж раз зявились хуни і решта кочові " перекоти поле" з йіхнім стьопою ...
І тут РАПТОМ ... "ПОЧАЛОСЬ ЖИТЯ" .
Просто деяким так хочеться ... І все решта тоді наче і немає значення.
І в чому святість тогостьопки.?
В нас теж є і свята княгиня ольга і ярослав мудрий ... ? Ну так шо.
А в чому йіх святість.?
Чи один святійший поперед другого бо були князями і королями ... А підлеглий народ як жебраки ?
Хіба ми не те саме сьгодні маєм ?
Але нікому в голову не шурнула така ідіотизма оголосита януковича чи вальцмана святими.
Чи може треба ще прожити років так 400-500 ... А вже потім йіх в канонізацію.
А біблія вчить ... Не сотвори собі кумира ... Не займайся ідолопоклонством (це про памятники) .
І ... НЕМАТИМЕШ ІНШИХ БОГІВ ОКРІМ МЕНЕ.

Аксакал 2018-08-22 / 06:11:36
Тріанон тобі в гузицю, льотчик.
Закарпаття не буде угорське.

льотчику 2018-08-22 / 04:55:07
Ти не льотчик, а збитий льотчик.
Дипломатично було б, якби привітав угорців Угорщини. А громадян України головному уряднику українського Закарпаття можна вітати тільки з державністю України, або засунути свій язик у задницю.

льотчик 2018-08-22 / 03:40:35

Привітав, ну і правильно, дипломатично, як це повинно бути в багатонаціональному регіоні. Нижче хтось сумнівався в 1018 літньому державності Угорщини і в Святій Короні (до речі єдина корона в світі, яка була освячена папою Сілівестром ІI, в 1000 році, а короля (Святий Іштван) отримавший від папи корону, теж був конанізован в святих.
Прикріплюю лінк: Енциклопедію Британіка, яка достовірно описує угорську історію.

https://www.britannica.com/place/Hungary/History#ref411173

Специально привожу в приклад НЕ угорський або український лінки, щоб не були якісь преувеличення або навпаки промовчання чи зниження ролі угорської історії в Карпатському Басейні. Можу прикріпити і відповідні італійські, німецькі чи ватиканскі джерела.

закарпатець 2018-08-21 / 22:07:51
Де СБУ? Виноградівська школа №4 цього року вводить замість 2-х уроків мадярського нєлву вже 3 уроки в тиждень. Що це таке? Ганьба СБУ, якщо не можуть з цим питанням покінчити.

Вуву 2018-08-21 / 20:48:17
Лисий болван ... Вітає від імені себе а не від нашого імені ... Бо він там в банку бабло накрадене сховав .
Гарантійі має від йіх поводирів.
От і вітає.
А якби його із лугандона ... вальцман сюди на контрабанди не перекинув ... То хто знає де би цей клоун ... Зараз був похований.?

пенсіонер 2018-08-21 / 13:40:33

Ой, потрібні мадяри, як виборці, Москалю з БПП, ой, як потрібні...
Мадяри ноги витирають об Україну у Європі, а старий клоун ОСОБИСТО їх вітає...
Ганьба, просто ганьба.

njksr 2018-08-21 / 12:36:12
ти модьоре головатий не можеш довести ЖОДНОГО хунського сліду у карпатському басейні раніше 12-13 сторіччя, а розказуєш про якусь хунську державність(((( клоун
п.с. а триколорні рянди тоже стьопка вживав ??? 1000 років назад???? серйозно???

Magyar 2018-08-21 / 12:09:33
Угорська державність у Карпатському басейні має 1018 років...

Вуву 2018-08-21 / 10:00:26
О. Так цеж пойізд до будара мали запустити ... Акурат під цю дату.
Но штото сорвалось і не пішло так як нада.
Не по плану .Тому маскаль ... "приняли рішеніє" ... і написав пісьмо . "Поздравітєльноє".
Ps. Cтранно што йілдика там не присутсвовала ... Та не удостойіла йіх свойім вніманієм .

Вуву 2018-08-21 / 09:00:29
А посліднє фото з міжгіря .
:-)) :-} >:) ляпсус.

форестер 2018-08-21 / 07:50:46
Представник держави Україна на Закарпатті має вітати всіх з державністю України, а не підживлювати сепаратизм. Москалеві це не зрозуміло?

НОВИНИ: Політика

20:41
/ 1
Захищаючи Україну від московської орди, поліг Ярослав Багрій з Камʼянського Берегівського району
10:49
Жителю Сюрте на Ужгородщині, що переправляв "ухилянтів" до Словаччини, повідомили про підозру та "запобіжно" присудили домашній арешт
10:57
В Ужгороді "безправний" водій незаконно обладнав свій Opel проблисковими маячками
22:49
/ 9
"Що хочемо, те і робимо": у "терактівських" Керецьках на сесію сільради незаконно не пустили військових
16:52
/ 24
У Закарпатській облраді "нодьмодьорорсаґового" "слугу" Іванча замінив Цебер з бази "Миротворця", який з угорським паспортом їздив розважати окупантів до Криму
11:14
У Глибокому на Ужгородщині, поки господар поїхав до Ужгорода, в його дворі вигоріла надвірна споруда
11:00
Закарпатські поліцейські зібрали зібрали 2,5 млн грн і закупили 133 FPV-дрони для штурмової бригади "Лють"
19:56
/ 6
ВР затвердить нові назви 4 сіл на Закарпатті, зокрема – Пушкіна
19:33
/ 16
Помер ексголова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль
13:46
/ 9
Ізолюючи угорців Закарпаття, Орбан і Ко роблять все можливе, аби угорська громада ставала все меншою – Балога
22:30
/ 36
Опубліковано архівний виступ єпископа Івана Маргітича під час вшанування 60-ї річниці подій на Красному полі біля Хуста (ДОКУМЕНТ)
21:37
/ 7
Зеленський звільнив Токаря і призначив Гайдая головою Мукачівської РДА
11:15
/ 4
На Закарпатті судитимуть двох кліриків УПЦ (МП), яких СБУ раніше викрила на пропаганді комунізму
23:23
/ 7
У понеділок "недоброчесна" голова апеляційного суду Фазикош розглядатиме апеляцію "корупційного" голови земельної комісії Ужгорода Мильо
20:45
/ 15
Уряд призначив заступника голови Закарпатської ОВА Добромільського головою Державної служби України у справах дітей
19:05
/ 42
На Закарпатті греко-католицького священника позбавили парафії за проукраїнську позицію (ДОКУМЕНТ)
21:48
/ 12
Вслід за Кащуком сесію перед голосуванням покинув Лунченко, а обов'язки голови виконуватиме секретар ради Губаль
18:01
/ 5
Два клірики УПЦ МП на Закарпатті отримали підозру за пропаганду комуністичного режиму та срср
15:04
/ 6
Депутати міської ради Хуста проголосували за недовіру міському голові Кащуку
15:24
/ 3
Ворог запустив ІПсО з "погрозами" на адресу угорців Закарпаття від "українських націоналістів"
04:07
/ 38
Василіяни Закарпаття на Капітулі в Угорщині переобрали на наступні чотири роки дотеперішнього керівника Провінції св. Миколая