На Закарпатті хворих на туберкульоз мотивують до лікування продуктами та поповненням мобільного

Нова сучасна модель амбулаторного лікування туберкульозу вже впроваджується у нас в області.

На Закарпатті хворих на туберкульоз мотивують до лікування продуктами та поповненням мобільного

Більше половини пацієнтів із чутливим туберкульозом та 80% із хіміорезистентним - лікуються амбулаторно в програмах супроводу. Під контролем медпрацівників вони щодня приймають препарати. В пріоритеті - пацієнти із ризиком відриву від лікування. Серед пацієнтів хворих на сухоти – більшість  (86,4 %) це соціально-незахищене населення (непрацюючі, пенсіонери). 

Відомо, що лікування туберкульозу тривале: від 6 місяців (у випадку чутливої форми), до 18-24 місяців (якщо це хіміорезистентий, який  не піддається лікуванню найбільш ефективними  протитуберкульозними препаратами - ізоніазидом та рифампіцином). Хіміорезистентна форма туберкульозу діагностується у кожного п’ятого пацієнта із вперше виявленим туберкульозом та у кожного третього із раніше лікованих.

Раніше тривалий  період лікування пацієнти перебували у медзакладі, що спричиняло ризик перехресної передачі хвороби. Також пацієнти часто самовільно залишали лікарню, переривали приймання медикаментів. І хвороба знову поверталася та прогресувала.  Тоді вже шлях до одужання ставав у рази довшим і дорожчим.

 Для порівняння  вартість лікування чутливого туберкульозу і мультирезистентного суттєво різниться:

протитуберкульозні препарати на весь курс лікування (на 6 місяців) для чутливого туберкульозу - біля 1 тис. грн.

препарати для курсу лікування мультирезистентного туберкульозу – до 250 тис. грн.

Зрозуміло що ані пацієнт, ні держава не зацікавлені в тривалій госпіталізації. У більшості країнах світу вже давно відмовилися від практики тривалого перебування в стаціонарі. На зміну прийшло переважно амбулаторне лікування.  Пацієнтів всіляко до цього мотивують і заохочують. Так, наприклад, в нашій  області за рахунок коштів Глобального фонду для боротьби з туберкульозом, ВІЛ/СНІДом та малярією реалізуються два  проекти медико-соціального супроводу пацієнтів із туберкульозом на амбулаторному етапі лікування. Перший - Обласною організацією Товариства Червоного Хреста, а другий -   ГО „Інфекційний контроль в Україні”. Мета обох проектів -  забезпечення безперервного та орієнтованого на потреби пацієнта контрольованого лікування туберкульозу та  психо-соціальний супровід пацієнтів. Окрім цього, проект ГО „Інфекційний контроль в Україні” передбачає впровадження амбулаторної моделі фінансування лікування туберкульозу із залученням медичного персоналу первинної медико-санітарної допомоги в умовах реформування.

До проведення контрольованого лікування залучені фахівці  первинної медико-санітарної допомоги,  Товариства Червоного Хреста та  фтизіатричної служби. Вони щоденно контролюють прийомом пацієнтами протитуберкульозних препаратів. А в якості заохочувальних бонусів для пацієнтів, які лікуються без порушення режиму,  надаються продуктові набори, картки поповнення телефонного мобільного зв’язку, відшкодування  оплати за високовартісне обстеження (комп’ютерна томографія, тощо) та проїзд до лікувального закладу.  Також проводиться консультування психологом  та юристом.

Станом на серпень 2018 року в проекті супроводу, що реалізується ГО „Інфекційний контроль в Україні” в області - 134 пацієнти, а в проекті Товариства Червоного Хреста – 409 пацієнтів. 

Амбулаторна модель безпечна для оточуючих, оскільки на амбулаторний етап лікування переводяться пацієнти тільки з припиненням бактеріовиділення – після першого етапу лікування в стаціонарі

20 серпня 2018р.

Теги: туберкульоз, поповнення, продукти, лікування

НОВИНИ: Соціо

18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
15:57
/ 5
"Євроінтеграційний" і "екологічний" комітети ВР на виїзному засіданні на Закарпатті вивчатимуть проблему з будівництвом вітроелектростанцій на високогір'ї
15:20
/ 1
У Мукачеві попрощалися із полеглим на війні з рф захисником Тіберієм Полянським Фото новина
14:20
Мукачево запрошує на шаховий турнір — Кубок Святого Михаїла
13:23
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину із Запорізької області Фото новина
12:09
/ 1
На Закарпатті зафіксували дві спроби незаконного вивезення дітей за кордон Фото новина
11:04
/ 2
На Закарпатті переправники облаштували «власний» пункт пропуску біля КПП «Вилок» Фото новина
10:09
На високогір’ї Карпат фіксують мороз до -4°C і північний вітер Фото новина
09:05
Закарпаттяобленерго повідомило графік відключень електроенергії на 5 листопада
08:52
/ 1
АРМА передало в управління "Ведмежу діброву" Медведчука на Закарпатті
18:01
У жовтні в Ужгороді народилися 180 малюків, серед них дві двійні
17:11
/ 2
На Закарпатті викрили офіцера Міноборони, який заробляв на незаконному переправленні військовозобов’язаних Фото новина
16:25
/ 2
На Донеччині поліг Юрій Бенко з Тересви на Тячівщині Фото новина
15:13
На Закарпатті відкрили набір на тримісячний курс національного спротиву
13:59
/ 2
Судитимуть закарпатця, який воює на боці російських окупантів
» Всі новини