У Рахів виїхала спецтехніка для очистки замулених комунікацій. "Гуцульську бринзю" не скасують (ФОТО)

У підтопленому зливою райцентрі тривають аварійно-відновлювальні роботи

У Рахів виїхала спецтехніка для очистки замулених комунікацій. "Гуцульську бринзю" не скасують (ФОТО)

У суботу до Рахова з Ужгорода та Хуста прибули спецавтомобілі Scania та КамАЗ для аварійно-відновлювальних робіт і розчистки замулених комунікаційних мереж.

Спецтехніка працюватиме стільки, скільки буде необхідно для Рахова – такі домовленості досягнуті між ОДА й Рахівською РДА з одного боку та Ужгородською і Хустською міськрадами з іншого. Крім цього, на ліквідації наслідків стихії задіяна техніка Рахівського лісгоспу та Держслужби з надзвичайних ситуацій. Уже встановлено, що руйнівні наслідки негоди підсилив людський фактор. 

Зливові потоки знесли саморобні берегоукріплення з автомобільних покришок, які створили штучну загату, через що вода вийшла з берегів і підтопила центральну частину міста (усього вісім вулиць). До речі, зруйнований на околиці міста місток розташований на вулиці, якою йде урочиста хода під час фестивалю «Гуцульська бринза», і з міськради вже лунають пропозиції скасувати фестиваль, який запланований на 2 вересня. 

Однак, Рахівській райдержадміністрації дано доручення провести відновлювальні роботи в стислі терміни. «Гуцульська бринза» – це найкращий фестиваль Закарпаття, про те, щоб його скасувати, не може бути й мови, запевняють в Закарпатській ОДА.

 
 
 
 
 
 
19 серпня 2018р.

Теги: Рахів, злива

Коментарі

Андрій Панасюк з Ділового 2018-08-20 / 16:25:27
Не робити ніякий фестиваль !! Мій Цимборик мер Рахова Вітьо Ведмідь проти Фестивалю Бринзі

пенсіонер 2018-08-20 / 14:47:02
А якщо все таки фестиваль відбудеться, слід організувати збір пожертв на користь потерпілих від паводку, з оголошенням хто скільки здав. Для прикладу скільки здав Москаль, голова облради, депутати всіх мастей, начальники, прокурори та судді. Всі хто на цих фестивалях пив і жер за рахунок гуцулів та піарився.

Степан Крук -О.Масляник 2018-08-20 / 13:17:12
Чудова думка! Підтримую!!!

О. Масляник 2018-08-20 / 12:27:30
переконаний, що фестиваль треба ВІДМІНИТИ, а кошти віддати постраждалим від паводку.
У крайньому випадку - оголосити фестиваль БЛАГОДІЙНИМ і усі доходи від торгівлі, реклами тощо скерувати на допомогу людям. Усі запрошені співаки виспупають безкоштовно (вони, правда, відразу втратять голос).
Просто гасрономічний фестиваль - ганьба для Закарпаття і Рахова!

Степан Крук -Читачу 2018-08-20 / 09:33:34
Абсолютно вірно! Якщо ліс рубають несанкціоновано, то потрібно підняти на ноги нацполіцію та спецзагони і "прочисати" Карпати. "Бурштинову мафію" це зупинило! З іншого боку існує так зване державне замовлення на заготівлю лісу, а значить нищівна рубка Карпат планомірно запрограмована у високих київських кабінетах. А це означає, що треба рубати "голову" варварам, а не "щупальці"!!!

пенсіонер 2018-08-20 / 06:43:05
Це шановне панство наслідки вирубки лісів і на жаль лише початок.
Такі селеві потоки будуть часто. Шкода що не змиє маєтки Мурги та директорів лісгоспів, а з ними підприємців лісорубів.
Це плата за людську пасивність.
Чи може ніхто не бачить, як вирізали смерекові ліси, а тепер вирізають букові на дрова для Італії та Австрії?
Воістину живемо по принципу "Після нас хоч потоп", а потім дивуємося.

О.Д. 2018-08-20 / 06:09:33
Насправді це був класичний сель.

Сель — раптовий короткочасний бурхливий паводок на гірських річках, потічках, ущелинах з величезною кількістю наносів, що надає йому характер бруднокамінного потоку.
Селі характеризуються високим вмістом твердого матеріалу, що виникають в гірських районах, де є великі запаси пухкого уламкового матеріалу, під час дощів, при інтенсивному таненні снігу і льоду, а також при прориві озер. Причинами виникнення селевих потоків майже завжди є сильні зливи, інтенсивне танення снігу та льоду... Виникненню їх сприяють і антропогенні фактори: вирубка лісів і деградація ґрунтів на гірських схилах.., що згубно діє на ґрунтово-рослинний покрив.

читач 2018-08-20 / 05:44:33
Не спецтехніку треба направляти у Рахів, а спецзагони, які б зігнали всіх хто вирубуе ліс і їх кришуе, і заставити їхніми жирними мордами,вилизувати язиками вулиці.

Лук 2018-08-19 / 23:52:24
Шановний Айбо ви собі уявляєте скільки зараз потрібно витратити коштів на відновлення Рахова для того, щоб прийняти достойно та відсвяткувати ту бринзю? Та нам туристів цілий рік без перестанку приймати треба і не забувайте у вашому переліку кафе,готелі, ресторани,бари це не є поповнення бюджету і не пишіть дурницю!!!

Степан Крук 2018-08-19 / 13:29:00
Верхом цинізму є коментар Г.Москаля, котрий винними в стихії призначив самих гуцулів! І не тому, що ліс рубають, а тому, що самовільно будували берегоукріплення із старих шин. Ніби саме автопокришки, котрих знесло паводком, створили стихійні запруди та перешкоджали воді. Винні автопокришки!!!

Адмін 2018-08-19 / 12:54:07


"Фестивальний майданчик" станом на сьогодні - У ДСНС в Закарпатській області опублікувало вражаючі фото наслідків водяної стихії в Рахові


пенсіонер 2018-08-19 / 12:41:17
Все по класиці хлопці. Так сказать:"Пир во время чумы".
Бовташів та рестораторів цікавить навар, чиновників на чолі з Москалем - піар.
А бідні гуцули, кому затопило обійстя не потрібні нікому.
Оця понаїхавша свора буде жерти, пити та обсикати територію фестивалю, а потім ся пороз'їзджають, а ви горяни ідіть по жебрах.
Хтось на чужій біді хоче в рай в'їхати.

Степан Крук -Айбо 2018-08-19 / 11:20:11
Ти прибери спочатку Рахів після паводка, щоб туристи змогли приїхати. Спека на вулиці, а ти гостину в загаженому Рахові хочеш зробити. Побійся дизентерії, вівчарю!!!

Айбо 2018-08-19 / 11:11:25
Пак якісте дебіли куть таке пишите, для рахова добра гуцульська бринза сяк пуйде грошей в район і прості підприємці зможуть заробити,готелі,кафе,ресторани, бари
Пак такіє дібілоїди пишуть тут всякуй бред

Степан Крук -Лук 2018-08-19 / 10:53:44
Тим уродам стидно не буває! Вони не знають, що таке соромно...

Лук 2018-08-19 / 10:26:52
Це взагалі ні в які рамки не лізе!!! Та ті гроші, що потратять на гульки, ліпше допомоги людям нехай дадуть! Та бриньзя нікому зараз не потрібна,у Рахові біда і велика! Збереться народ не на буркуті а перед білим домом от вони і побачоть!!! Стидно їм повино бути!!

Лук 2018-08-19 / 10:19:25

яяяя 2018-08-19 / 09:03:19
якісь вже кончені кому треба тої бринзі коли всюда говди лиш гроші на вітерю та ще й підераси жирні там собі навішают медалів та нажрутся може сего году віздихають

Степан Крук 2018-08-19 / 09:00:10
І ще... Бринзоїду-Москалю! Порахуй швидко збитки, котрі зазнав Рахів та звернися в Кабмін із проханням виділення коштів із резервного фонду для ліквідації наслідків стихії. Організуй роботу та допомогу рахівчанам. Бринзю будеш потім на пенсії їсти!!!

Степан Крук 2018-08-19 / 08:49:44
Сподіваюся побачити на фестивалі Москаля з киркою та лопатою!

НОВИНИ: Надзвичайні ситуації

11:29
По дорозі між Сімером і Ворочовом Перечинської громади згорів Mercedes, що їхав на ремонт (РОЗШИРЕНО)
11:01
У середу у Ясіні на Рахівщині горіла "дев'ятка", а у Ворочові на Ужгородщині – Mercedes
10:43
На пожежі в Нижніх Воротах на Мукачівщині отримала опіки власниця будинку
10:34
Уночі в Чопській міській лікарні вигоріла надвірна споруда
11:37
У Буштині, поки власники спали, загорілася надвірна споруда з 2 тоннами сіна
16:57
У Синевирі на Хустщині вигорів мансардний поверх дерев'яного будинку
10:58
На Ужгородщині бобри норами пошкодили дамбу Латориці
11:22
У Буштині вогонь з підпаленого сухостою ледь не перекинувся на житлові будинки
11:09
В Ужгороді через саморобну піч горіла споруда, пристосована під житло
10:48
У пожежі в літній кухні у Вишкові загинув 68-річний чоловік
11:08
Спалюючи сміття на кладовищі, ужгородець спалив розташовану поруч надвірну споруду з сіном
21:56
Неподалік села Карпати внаслідок ДТП перекинувся Mercedes Sprinter
11:52
/ 2
Біля Горінчова на Хустщині Skoda вилетіла в кювет і перекинулася. Водій загинув, пасажирка травмована
10:26
У Синевирській Поляні горіла дровітня, від вогню довелося рятувати два будинки поруч
11:17
У Руському Полі на Тячівщині гасили пожежу в надвірній споруді
10:56
В Ужгороді горіло в місці "щільної забудови" на Гранітній
15:47
/ 1
43-річний житель Рахова з необережності впав з моста у річку і загинув (РОЗШИРЕНО)
14:15
/ 1
На Закарпатті в Тисі виявили тіло 22-го потопельника-"ухилянта" – 33-річного харків’янина
12:36
/ 13
Закарпатський ОТЦК: "ухилянт-суїцидник" Хабаров лише незначно "подряпав" руки, подряпини на обличчі "симулював", а при ньому знайшли транквілізатор
11:22
У Рахові вночі на неділю чоловік впав у Тису і втопився
10:47
В Ужгороді горіла квартира багатоповерхівки
13:41
У Руській Мокрій на Тячівщині Ford злетів у річку, загинули водій та пасажир
11:36
У Текові Королівської громади врятували будинок, в якому загорівся дах
10:45
У Кричові Буштинської громади донька, випадково проходячи повз, врятувала свою 77-річну матір з пожежі
00:02
/ 1
У Неліпині Мукачівського району Volkswagen на швидкості проломив стіну і влетів у будинок
» Всі новини