Період її цвітіння, зазвичай, від кінця липня до початку жовтня. Найчастіше рослину можна побачити на закинутих територіях, біля смітників, на узбіччях доріг та біля залізничних колій.
Андрій СОЙМА, ботанік
Це однорічна рослина, вона походить з Північної Америки. Батьківщина її. Рослина розмножується за рахунок насіння, Одна повноцінна особина рослини може давати від 80-ти до 140-ка тис. насінин.
Амброзія виділяє пилок, який містить білок – антиген. Саме він і викликає алергічні реакції. Потрапляє на слизові оболонки очей і носоглотки, спричиняє сльозотечі, нежить, кашель, задишку та підвищення температури. Якщо затягувати з лікуванням – алергія може перерости у бронхіальну астму, – наголошують медики.
Богдана БУЛЕЗА, лікар алерголог-імунолог
Лікування у період загострення – це антигістамінні певні препарати, які вводяться, носові спреї і інші препарати. які вже призначить вам лікар. Але вилікувати алергію можливо. Тому потрібно діагностувати, звернутися до лікаря. Ми алергологи назначаємо алерген специфічної імунотерапії, яка триває досить довго – від 1-го до 3-х років. Але алергія зникає.
Рослину потрібно регулярно скошувати. Тоді вона не зможе розмножуватися. Робити це потрібно не менше чотирьох-п’яти разів у активний період цвітіння рослини, — кажуть ботаніки.