Прикарпатські "зелені" вимагають заборонити джиппінг в Карпатах

Дружина охорони природи «Зелене майбутнє» розпочинає кампанію за ліквідацію «джипінгу» на території українських лісів загалом та карпатських зокрема як такого, що руйнує неповторну карпатську природу.

Так, на сайті Всеукраїнського журналу «Карпати» з’явилась інформація про проведення так званого Кубку Карпат, в рамках якого плануються заїзди позашляховиками по всіх областях Карпатського регіону (Івано-Франківскій, Закарпатській, Львівській, Чернівецькій). Так, на Івано-Франківщині заїзд має проходити на території Карпатського національного природного парку. На Закарпатті траса пролягатиме, судячи з намірів організаторів, або на території, що безпосередньо прилягає до Карпатського біосферного заповідника, або на території самої вищезазначеної установи.

На території європейських країн «джипінг» вже давно заборонений. Даний вид «відпочинку» призводить до знищення мохів та лишайників, трав’яного покриву рослин та лісових культур, гинуть, занесені до Червоної книги України, тритон карпатський і альпійський, та інші земноводні, руйнуються лісові дороги, ґрунт та струмки забруднюються мастилами та пальним.

Яскравим прикладом руйнування природи став у вересні минулого року заїзд джипу «Нива» на г. Говерла. В результаті шкода, завдана природі та державі, згідно протоколу служби охорони Карпатського біосферного заповідники, склала 16 300 грн. (знищено сотні рослин та тварин, занесених до Червоної книги України). І це результат впливу лише одного автомобіля! А що буде, коли у гори ринуться сотні бездушних монстрів?

Дружина охорони природи «Зелене майбутнє» буде вимагати заборонити погодження проведення органами місцевого самоврядування «джипінгу» цього року і впродовж наступних років та пропонувати внести відповідні зміни до законодавства щодо заборони використання джипів, квадрациклів, мотоциклів та будь-яких інших транспортних засобів у подібних цілях.

Майдан
05 лютого 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

12:54
/ 1
Закарпатці віком від 40 років зможуть отримати 2000 грн на профілактичне обстеження
09:06
На трасі Н-13 на Ужгородщині встановили камери автоматичної фіксації порушень ПДР Фото новина
15:52
У селі Волосянка відкрили Центр безпеки громадян Фото новина
12:20
Триває робота над ековиставою "Чарівний світ Карпат: Уроки Діда-Всесвіда" Фото новина
11:39
У селі Данилівка на Берегівщині попрощалися з полеглим прикордонником Мирославом Матьовкою Фото новина
09:53
На Закарпатті патрульні виявили водія у стані сп’яніння Фото новина
09:03
Свій столітній ювілей 18 грудня відзначила Олена Бонка з Руського Поля Фото новина
18:03
Закарпатська обласна рада затвердила бюджет області на 2026 рік Фото новина
17:02
В Ужгороді відслужать заупокійну Літургію за Народним артистом України Степаном Гігою
13:46
Поліцейського із Закарпаття нагородили орденом «За мужність» Фото новина
12:47
/ 1
Поліцейські Ужгорода встановили підлітків, які розважалися на даху багатоповерхівки
11:42
На Петросі підготували тимчасовий прихисток для безпечного перебування туристів Фото новина
10:07
/ 1
Двоє перевізників на Закарпатті оштрафовані на 17 000 грн Фото новина
09:12
У Берегові попрощалися з полеглим Героєм Бабелла Бейлом Фото новина
20:40
/ 4
"Новий Донбас" на Закарпатті: що громади подали у пропозиціях до нової Схеми планування області? Частина 2
18:21
Помер військовослужбовець з Косівської Поляни на Рахівщині Тимур Колачук Фото новина
16:49
/ 10
Єпископ Мукачівської греко‑католицької єпархії зустрівся з Папою Римським у Ватикані Фото новина
15:52
Вже завтра у Мукачеві відкриють магазин європейського бренду JYSK Фото новина
12:50
На Берегівщині підтвердили загибель Миколи Кіяна, який рік вважався зниклим безвісти Фото новина
11:04
/ 1
На Закарпатті зафіксували критичні порушення прав дитини Фото новина
10:07
У Мукачеві нетверезий водій вилетів у кювет Фото новина
09:02
/ 2
В Ужгороді запустили новий автобусний маршрут
16:58
У Мукачеві цього тижня відкривається Retail Park з розіграшем iPhone 17
10:08
У Мукачеві патрульні затримали водія у стані сильного алкогольного сп’яніння Фото новина
23:31
/ 1
Закарпаття у нотатках Дмитра Донцова за 1918-1919 роки
» Всі новини