На Воловеччині співали коломийки, а на Великоберезнянщині відзначили етно-еко "Праліс-фест" (ФОТО)

29 липня на Закарпатті пройшли два тематичні етнофестивалі, присвячені самобутній народній творчості та збереженню унікальної природи Карпат.

На Воловеччині співали коломийки, а на Великоберезнянщині відзначили етно-еко "Праліс-фест" (ФОТО)

У смт Воловець відгуляли вже традиційний, ІХ обласний фестиваль коломийки «Дзвінкі перлини Верховини». Почалося свято з колоритної ходи центром селища в супроводі музик та вокальних колективів. Фестиваль, який має на меті демонстрацію та популяризацію розмаїтого місцевого фольклору, цього року зібрав понад три десятки творчих колективів.

На фестивальній сцені глядачі могли побачити й почути виступи троїстих музик, сопілкарів, коломийкарів, фольклорних колективів. Окрім того, делегації населених пунктів району презентували гостям виставки та експозиції з демонстрацією місцевої кухні, виробів декоративно-прикладного мистецтва та верховинського побуту.

Родзинкою цьогорічних «Дзвінких перлин Верховини» стали виступи гуртів «Гудацька тайстра» та «Лісапетний батальон», а також особливого гостя – народного артиста України Павла Зіброва.

У цей же час на території Ужанського національного природного парку в селі Стужиця Великоберезнянського району проходив ІІ Міжнародний етнографічно-екологічний «Праліс-фест». Метою заходу ще минулого року проголосили популяризацію ідеї збереження флори та фауни Карпатських лісів.

– Ми знаходимося в унікальній місцині – тут на невеликій локації сходяться кордони трьох дружніх країн, на території Нацпарку залишилися букові праліси, які є спадщиною ЮНЕСКО, зовсім поруч ростуть дуби, яким понад тисячу років, неподалік – місце падіння всесвітньовідомого метеориту «Княгиня», а в довколишніх селах місцеві селяни збудували дивовижні дерев’яні церкви, в тому числі й такі, що є світовою спадщиною ЮНЕСКО, – наголосив на відкритті фестивалю заступник голови облдержадміністрації Ярослав Галас. – Це місце – приклад гармонії людей і природи, і саме цьому присвячене сьогоднішнє свято. То давайте ж збережемо унікальну природу для наших нащадків, щоб і через сотні років вона радувала людей, як тепер!

Заступник голови ОДА подякував за візит гостям із сусідньої Галичини, а також Польщі, Угорщини та Словаччини, й привітав дипломатичних гостей їхніми рідними мовами.

У рамках цьогорічного «Праліс-фесту» біля адмінбудівлі Ужанського національного природного парку було урочисто відкрито пам’ятну стелу-копію, аналогічну тій, що встановлено на горі Кременець, де сходяться кордони України, Словаччини та Польщі. А ще гостей та глядачів фестивалю порадували виступами обласних та місцевих творчих колективів, частували місцевою кухнею, а майстри народно-прикладного мистецтва представили на огляд свої кращі роботи, які можна було і оглянути, і придбати.

– Сьогоднішнє свято відбувається в рамках функціонування Транскордонного біосферного резервату «Східні Карпати», – розповів директор Ужанського національного природного парку Віктор Биркович. – Фестиваль, як і уся наша діяльність, має на меті розвиток двох напрямків – збереження природи та розвиток туристично-рекреаційного потенціалу регіону. Цією територією проходять близько 30 туристичних маршрутів, зокрема й до славнозвісних пралісів. На території Ужанського парку вони ростуть на території 2500 гектарів, їхній вік перевищує 120 років. Наші праліси понад 10 років охороняються ЮНЕСКО і є гордістю усього Карпатського регіону… «Праліс-фест», заснований минулого року, став ще однією туристичною родзинкою і приводом спільно вирішувати проблему збереження екосистеми транскордонного регіону.

 

30 липня 2018р.

Теги: фестиваль, коломийка, Праліс-фест

Коментарі

сідомий 2018-07-30 / 19:55:51
У ВОЛОВЦІ ВСІ ПРОБЛЕМИ ВИРІШИЛИ. ЛИШ ЗАЛИШИЛОСЯ ФЕСТИВАЛИТИ. чИ ПОВІДОМИЛИ "ГУБЕРНАТОРУ", ЩО МЕДИКАМ І ТЕХПРАЦІВНИКАМ НЕ ВИПЛАЧЕНА ЗАРПЛАТА. а 1 МЛН.600 ТИС. ГРН. НА ФЕСТИВАЛЬ БУЛО.

НОВИНИ: Соціо

14:05
За смертельне травмування вантажівкою жінки-пішохода і втечу за межі Закарпаття водієві з Мукачівщини загрожує до 8 років ув'язнення
13:51
У Нижньому Солотвині на Ужгородщині ужгородка на Peugeot травмувала на "зебрі" 15-річну дівчину і перекинулася в кювет
10:59
Відключень електроенергії на Закарпатті у четвер не передбачається, "до окремої команди" – "Закарпаттяобленерго"
23:55
В Ужгороді пожежні навчалися ліквідовувати загорання у 16-поверхівці
19:23
"Закарпаттяобленерго" повідомило про відміну раніше "анонсованих" відключень електроенергії 20 листопада з 19:00 до 22:00
17:06
"Закарпаттяобленерго" повідомило про застосування графіка погодинних відключень електроенергії 20 листопада з 16:30 до 22:00
11:18
В Ужгороді рятувальники 2 дні планово навчатимуться ліквідовувати НС на 16-поверхівках
11:12
/ 1
У середу на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
17:58
В ужгородському скансені та мукачівському замку відкриють резиденції святого Миколая
14:43
/ 4
У Мукачеві у 37 локаціях висадили 570 сакур, закуплених коштом мера
11:00
/ 1
У середу в Ужгороді прощатимуться з полеглим захисником Михайлом Шишкою
09:27
У вівторок на Закарпатті електроенергію не відключатимуть – "Закарпаттяобленерго"
21:39
/ 3
З понеділка на Закарпатті впроваджуються графіки погодинних відключень електроенергії
20:18
/ 1
Стало відомо про загибель Івана Савули з Дубового, що з червня вважався зниклим безвісти
19:32
Закарпатський сир "Лопта" здобув "срібло" на міжнародному конкурсі сирів у Португалії
18:09
У понеділок тимчасово не працюватиме ПП "Убля – Малий Березний" на кордоні зі Словаччиною
16:26
/ 6
На Закарпатті відбулася Всеукраїнська конференція військових капеланів УГКЦ
15:05
Годинник капітана пароплава Carpathia, що врятував пасажирів "Титаніка", продали за рекордні $2 млн
22:29
/ 1
Майже половина мукачівців їздять у громадському транспорті безкоштовно
14:53
Держдеп США знизив рівень ризиків для подорожей до 9 областей України, серед яких – Закарпаття
00:03
/ 2
Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску "Лужанка-Берегшурань" на кордоні з Угорщиною
23:56
Найстаріша жителька Іршавської громади Ганна Фечка відзначила 103-й день народження
23:14
/ 2
Із Закарпаття за час повномасштабної війни емігрували 300 тисяч місцевих жителів – Білецький
23:52
/ 28
"Я бізнес робила з митницею та прокуратурою": мама екскерівника Закарпатської МСЕК Веклинця про майно сина
20:49
/ 13
У позашляховику, що вночі в лісі біля Великої Угольки перекинувся в урвище, загинув настоятель тамтешнього скиту УПЦ МП Артемій (Пацкан)
» Всі новини