У Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми в Ужгороді пропонуватимуть пройти "Лабіринт можливостей"

30 липня, у Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми, в Ужгороді на площі Народній з 13:00 до 17:00 години відбудеться інформаційна акція „Лабіринт можливостей”.

У Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми в Ужгороді пропонуватимуть пройти "Лабіринт можливостей"

Проводитиметься вона у рамках ініційованої  Мінсоцполітики України загальнонаціональної інформаційної кампанії „#протиДІЙ торгівлі людьми”, метою якої є привернення уваги до проблеми торгівлі людьми, сучасного рабства та об’єднання зусиль для подолання цього негативного явища.

„На площі Народній із кубиків буде викладено стилізований „лабіринт”, який кожен з бажаючих може спробувати пройти. На шляху до фінішу учасників акції чекатимуть змодельовані ситуації, коли їм на різних етапах розповідатимуть про переваги працевлаштування за кордоном, а вони повинні будуть зробити свій вибір. І від ступеню обізнаності, поінформованості учасника буде залежати, яке рішення він прийме – правильне чи ні”. – розповів директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка. „У даній акції будуть залучені всі суб’єкти, які здійснюють заходи у сфері боротьби з торгівлею людьми: департаменти охорони здоров’я, освіти і науки, соцзахисту населення облдержадміністрації, служба у справах дітей, Закарпатський обласний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, міграційна служба, Нацполіція, Центр зайнятості населення, а також будуть  задіяні студенти УжНУ”, – повідомив посадовець.

Під час брифінгу фахівцями департаменту соцзахисту населення озвучено певні статистичні дані. Так, за перше півріччя поточного року статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми отримали 112 громадян України (за аналогічний період 2017 року такий статус Мінсоцполітики встановило 102 особам). В Закарпатській області статус постраждалих від торгівлі людьми на сьогодні отримали 26 осіб (за І півріччя поточного року такий статус дістала одна особа, ще по трьом – триває процедура оформлення). Особи, яким підтверджено такий статус, мають право на отримання державної допомоги (на сьогодні її розмір становить 5 тисяч гривень).

Як зауважив головний спеціаліст департаменту соцзахисту населення ОДА Василь Савчин, офіційна статистика не відображає реальної ситуації. Громадяни, які замість обіцяного працевлаштування зазнали експлуатації (трудової, сексуальної), після повернення в Україну не поспішають звертатися за допомогою (або взагалі не звертаються). В одних випадках це можуть бути погрози від колишніх „працедавців”, в інших – брак поінформованості щодо захисту своїх прав. 

„На сьогодні функціонує безкоштовна національна „гаряча лінія” з питань міграції та протидії торгівлі людьми - 527 (або 0800 505 501). З грудня 2017 року в службі зайнятості діє „гаряча лінія” 0-800-50-99-66, зателефонувавши на яку можна отримати консультації фахівців, зокрема з питань, пов’язаних із запобіганням нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми”, – повідомив М.Петрішка.

Торгівля людьми є правопорушенням, за яке передбачено кримінальну відповідальність. „За шість місяців 2018 року підрозділами Нацполіції України виявлено 186 фактів, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками статтею 149 КК України, що на 29 відсотків більше ніж за аналогічний період минулого року (144 факти). За вказані кримінальні правопорушення оголошено 122 підозри у вчиненні злочину 66 особам, з яких 27 заарештовані” – поінформував начальник відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУ Нацполіції в Закарпатській області Юрій Роговий. За його словами, на Закарпатті з початку року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено три відомості про такі кримінальні правопорушення, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської ОДА.

26 липня 2018р.

Теги: боротьба, торгівля, лабірнт

НОВИНИ: Соціо

14:42
До 9 годин затримки: низка потягів до Закарпаття курсує із запізненням
14:38
В Ужгороді відкрили рух вулицею Карпатської України Фото новина
14:37
Лікарі Львова врятували немовля із Закарпаття зі складною вродженою вадою Фото новина
11:48
На Закарпатті викрили двох нелегальних перевізників Фото новина
11:03
Підтверджено загибель 20-річного захисника зі Сваляви, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:21
/ 1
У Барвінку знову горіло сміттєзвалище Фото новина
11:54
/ 2
На Закарпатті обрали найкращі вина 2026 року Фото новина
18:18
/ 16
В Ужгороді відкрили нову мініскульптуру, присвячену легендарному лікарю Андрію Новаку Фото новина
12:46
/ 1
На Тячівщині судитимуть депутата, який не задекларував майно та доходи на понад 6 млн грн Фото новина
11:39
/ 3
Закарпатські прикордонники зірвали контрабанду сигарет із використанням безпілотників Фото новина
11:03
/ 1
Ужгородці показали, як виглядав Полуничний Місяць цієї ночі Фото новина
08:33
/ 2
На Закарпатті 30 червня діятимуть погодинні відключення світла
18:04
У Бедевлі на Тячівщині підтвердили загибель Героя Івана Коларика Фото новина
16:49
/ 1
На Рахівщині 19-річному туристу стало зле під час спуску з Петроса Фото новина
11:28
/ 1
На Закарпатті водій заснув за кермом і з’їхав із дороги Фото новина
10:14
/ 1
Після півтора року пошуків підтверджено загибель захисника з Виноградова Василя Сопка Фото новина
09:56
На Хустщині медики екстреної допомоги прийняли пологи вдома
14:45
У Міжгірській громаді попрощаються з Дмитром Терелею з Верхнього Бистрого, який понад рік вважався зниклим безвісти Фото новина
10:11
Через поранення, отримані ще в 2023-му, помер Йосип Фріндт з Ясіні на Рахівщині Фото новина
09:48
У понеділок в Ужгороді представлять книжку Олександра Гавроша "Герої Закарпаття"
16:14
/ 1
З російського полону повернулися двоє військових із Закарпаття Фото новина
12:26
На Закарпатті вже з п’ятниці очікують до +35°C
11:21
У Барвінку знову сталося займання на сміттєзвалищі Фото новина
10:02
/ 1
У Виноградові попрощаються із полеглим на війні Героєм Ігорем Коростенським Фото новина
18:10
/ 2
Жителів Ужгорода закликають провести в останню дорогу захисника Сергія Михайленка Фото новина
» Всі новини