В ужгородському екзотаріумі вперше на Закарпатті народилося маля єгипетської летючої собаки

У живій експозиції ужгородського екзо-бару "Акваріум" нове поповнення - цього разу на світ з'явилося перше на Закарпатті маля тропічного родича наших кажанів - єгипетської летючої собаки, або, по-іншому, нільського крилана.

В ужгородському екзотаріумі вперше на Закарпатті народилося маля єгипетської летючої собаки

Екзотичний малюк з'явився на світ у однієї з двох самичок - Дусі та її кавалера Славика.

Крилани, як і наші кажани, більшість свого часу проводять, висячи догори ногами. Тому і народжують мами-криланихи в свої крила, які є, по-суті, видозміненими передніми лапами цих ссавців.

Тепер же маля міцно тримається за шерсть на грудях мами. 

"Перші побоювання, що Дуся зможе впустити своє дитинча з переляку, під час різких рухів, минули. Вона літає з ним, виписуючи кола по кімнаті-вольєру, і активно харчується, вибираючи найласіші шматочки з фруктового салату у мисці на підлозі", - розповідає власник "Акваріуму", журналіст Олег Диба.

У принципі, побачити маму-криланиху з першим закарпатським малюком-криланчиком можна, як і завжди, у вільному режимі - вхід в екзотаріум "Акваріума" протягом всіх 20 років існування цього закладу є вільний і безкоштовний для всіх бажаючих. Але побачити маленьку летючу собачку на грудях у мами не так вже й легко - більшість часу вона дбайливо огортає дитинча крилами. Понад те, протягом майже цілого дня неділі маму з малюком-криланчиком своїми крилами обіймав ще й тато-крилан. І лише коли Дуся розправляє крила, або літає, видно маля, що міцно римається за шерсть на її грудях.

Єдине, у "Акваріумі" просять не турбувати тамтешніх криланів - не стукати по склу та не блимати спалахами фотокамер, що стресують цих нічних тварин. Бо, власне, ніч, а, значить, і період активності в "акваріумних" криланів наступає, насправді, з настанням нашого дня - від самого початку в екзотаріумі їм зумисне поміняли день з ніччю, щоби відвідувачі мали можливість бачити цих надзвичайно милих створінь активними - в польотах і за їжею.

А дорожити такою можливістю побачити незвичайне справді треба - криланів, а тим більше - у відкритому доступі, на Закарпатті, поза "Акваріумом", немає. Похвалитися ними можуть далеко не всі зоопарки країни, немає їх і у великому зоопарку міста Ніредьгаза (Угорщина), куди люблять навідвідуватися закарпатці.

Як раніше інформувало Закарпаття онлайн, цьогоріч в "Акваріумі" відбувся справжній бейбі-бум - з відкладених яєць вилупилися екзотичні м'якотілі черепашки-тріонікси та ящірки - пустельні австралійські бородаті агами та жителі дощових тропіків гекони-токі, а також відклала яйця і півтора місяці висиджувала своїх 15 малят понад триметрова тигрова пітониха Жужа.

Довідка

Єгипетські летючі собаки або нільські крилани (лат. Rousettus aegyptiacus) - вид кажанів сімейства криланів. Сягають приблизно 17 см. Поширені від Єгипту і Аравійського півострова до півдня Туреччини і Кіпру.

Ці тварини живуть великими колоніями. Харчуються летючі собаки, при здебільшого незрілими плодами, пошкодженими комахами або грибами. У пошуках їжі крилани за ніч пролітають до 40 км. Улюблена їжа - це інжир, далі - апельсини, фініки, банани і молоде листя ріжкового дерева.

Сезон розмноження криланів триває в природі з червня по вересень. Період вагітності триває приблизно 115-120 днів. Самка, як правило, народжує одне дитинча на рік, але іноді народжується і двійня. Приблизно шість тижнів самка носить дитинча на собі, не відпускаючи його. Пізніше вона залишає його висіти одного на скельних виступах, але продовжує годувати.

Нільські крилани, як мешканці печер, на відміну від інших своїх родичів, що ночують на деревах, частково зберегли здатність до ехолокації. Це допомагає їм краще орієнтуватися у печерах.

23 липня 2018р.

Теги: крилан, летючий собака

Коментарі

Акваріум 23.07.2018 / 17:25:01
Дякуємо)
Так, народжується стільки, що не знаємо, куди їх дівати ))

nana 23.07.2018 / 08:18:47
Вітаю з новонародженим! Вочевидь, добре почуваються у вас тварини, адже народжують малят. Ще раз дякую за те, що всім охочим можна вільно помилуватися екзотичними тваринами

НОВИНИ: Соціо

17:51
В Ужгороді обрали нову локацію для поховань військових
17:34
/ 4
Закарпаття. "Краматорські" сутінки
12:36
Екомандрівка до витоку Чорної Тиси: діти відкривали природу Карпат разом з екоклубом Фото новина
10:31
/ 3
В Ужгороді у вівторок попрощаються з полеглим захисником Віталієм Лакатошем Фото новина
10:19
/ 1
На Донеччині поліг Михайло Вінтоняк з Косівської Поляни на Рахівщині Фото новина
23:18
/ 1
На війні з Росією поліг Василь Клюс з Великих Ком'ят Виноградівської громади Фото новина
07:57
У понеділок в Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Василем Шкобою Фото новина
14:18
Відкрито реєстрацію на серпневі зміни дитячого табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді
11:03
/ 1
У Сокирниці на Хустщині попрощалися з полеглим захисником Володимиром Стецем Фото новина
09:31
Завершилася третя зміна табору "Зелені скарби Карпат": пригоди, відкриття і справжнє літнє щастя Фото новина
20:35
Після модернізації колії з кінця липня відновлюють курсування поїздів до Ужгорода
19:20
/ 1
Підтверджено загибель захисника з Берегова Валерія Ковальова Фото новина
18:59
У серпні на кілька днів буде зупинено курсування потягів між Мукачевом і Кошицями
19:53
/ 1
На Закарпатті дозволили полювання у мисливський сезон 2025-2026 років
19:49
Екоклуб у Ясінях запрошує у мандрівку до витоку Чорної Тиси
19:29
На Закарпатті через суд повернули державі понад 2,6 га землі у нацпарку "Синевир"
14:44
/ 1
У Мукачеві попрощаються з захисником Василем Богданом Фото новина
22:44
/ 2
На Рахівщині попрощаються з захисником Андрієм Легким
19:44
У таборі "Зелені скарби Карпат" стартувала третя зміна: перший день присвятили стихії води Фото новина
17:00
/ 1
Четверо закарпатців збиралися перепливати Тису, щоб потрапити в Угорщину
11:37
/ 3
На Закарпатській митниці викрили спроби незаконного ввезення товарів на сотні тисяч гривень Фото новина
16:44
/ 1
В Ужгороді провели в останню путь полеглого у війні Віктора Набожного Фото новина
23:27
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Набожним Фото новина
23:05
Виготовлено паспорт "Чорного озера" в Ужгороді
22:31
/ 3
В Ужгороді у дворі чоловіка, що незаконно проник на сусідську територію, виявили рослини конопель Фото новина
» Всі новини