4 сільради на Хустщині готові до створення ОТГ із центром у Горінчові

У четвер, 19 липня, відбулася робоча зустріч голів та представників чотирьох сільрад Хустщини з Іваном Дем’янчуком, директором Закарпатського ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

4 сільради на Хустщині готові до створення ОТГ із центром у Горінчові

У ході зустрічі всі четверо голів запевнили, що усвідомлюють незворотність реформи децентралізації та необхідність створення ОТГ в такому форматі, який найбільше задовольнить мешканців сільських громад. Представники сільрад добре володіють інформацією про стан виконання децентралізації на Закарпатті, тому багато їхніх питань стосувалося тих перспективних ОТГ, що подали до Закарпатської ОДА документи про створення, однак не отримують висновку. Друге питання, яке найбільше турбувало учасників зустрічі, – що буде з сільськими школами після об’єднання.

Іван Дем’янчук пояснив, що незважаючи на позицію влади, процес створення ОТГ все одно треба розпочинати. Таким чином громада озвучить свою позицію. Що ж стосується освіти, то, по-перше, рішення про оптимізацію навчальних закладів приймає сама об’єднана територіальна громада, і ніхто в цей процес не втручатиметься. По-друге, кількість дітей шкільного віку в усіх сільрадах достатньо велика, то ж говорити про доцільність скорочення навчальних закладів навряд чи доведеться.

За підсумком зустрічі представники сільрад зійшлися на думці, що процес добровільного об’єднання громади потрібно розпочинати.

До складу Горінчовської, Нижньобистрівської, Монастирецької та Березівської сільрад всього входить 16 сіл. Кількість населення в складі такої громади становитиме понад 13 тисяч людей.      

20 липня 2018р.

Теги: створення, громада, сільради, Горінчово

НОВИНИ: Соціо

17:05
У середу в Ужгороді згадають героя-вчителя Василя Габруся
16:03
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Козаченком Фото новина
12:58
На Закарпатті затримали переправника, який за $7 тисяч намагався вивезти чоловіка до Румунії Фото новина
11:35
На війні з рф поліг захисник із Лазещини Михайло Поштарюк Фото новина
10:55
На Закарпатті затримали партію біодобавок на чверть мільйона гривень Фото новина
10:04
У Мукачеві патрульні зупинили нетверезого водія Honda Фото новина
09:05
У селі Широке на Виноградівщині прощаються з полеглим воїном Романом Михайловичем Фото новина
15:15
/ 1
Поліцейський-ветеран із Закарпаття здобув «срібло» на міжнародному турнірі з джиу-джитсу Фото новина
13:12
В Ужгороді стартував кіберчемпіонат Фото новина
11:14
В Ужгороді завтра попрощаються із полеглим захисником Василем Голінкою Фото новина
09:04
У Мукачеві першими в Україні розквітли сакури Фото новина
18:03
На Тячівщині оштрафували 64-річну жінку за спалювання сухостою Фото новина
16:18
/ 1
У Минаї на Ужгородщині попрощаються з воїном Антоном Зінчуком Фото новина
15:05
На кордоні зі Словаччиною викрили закарпатку з контрабандними сигаретами Фото новина
11:15
Біля Мукачева зупинили нетверезого водія з 2,01‰ алкоголю Фото новина
15:39
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки міжнародного проєкту «Зелені скарби Карпат» Фото новина
14:19
/ 1
На «Тисі» затримали закарпаток із сигаретами під одягом Фото новина
13:43
/ 6
В Офісі президента з п'ятої спроби зареєстрували петицію про захист Карпат
11:09
На Закарпатті вперше пройшов міжнародний майстер-клас для лікарів-реабілітологів Фото новина
09:01
В Ужгороді п’яний водій в’їхав у магазин Фото новина
00:32
/ 4
Громада Калин на Тячівщині виграла у Верховному Суді справу щодо незаконності забудови річки Тересва мініГЕСами
17:34
/ 1
На війні з рф загинув військовий із Виноградова Іван Роман Фото новина
15:25
На війні поліг прикордонник з Перечина Ростислав Ганчак Фото новина
09:58
На Закарпатті виявили рекордну відсутність документів у перевізника Фото новина
22:26
У Соловці Чопської громади провели в останню путь військовослужбовця Кароля Кадаша, що помер на Сумщині Фото новина
» Всі новини