Через відсутність Порядку використання "медичної" субвенції понад 200 млн грн для Закарпаття лежать на рахунках (ФОТО)

Сьогодні, 20 липня, відбулося засідання двох профільних депутатських комісій: з питань бюджету, де головує Василь Кошеля, та з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального устрою, яку очолює Петро Голубка.

Через відсутність Порядку використання "медичної" субвенції понад 200 млн грн для Закарпаття лежать на рахунках (ФОТО)

Комісії приділили головну увагу обговоренню проектів рішень і матеріалів, які пропонуються на розгляд 12-ї сесії облради. Та вивчили звернення й  листи, що надійшли у міжсесійний період на їхню адресу.  

Так, на комісії з питань бюджету присутні обласні обранці  вивчили та погодили зміни до розподілу видатків обласного бюджету на 2018 рік за головними розпорядниками коштів у межах змін загального обсягу  видатків обласного бюджету. Узгодили також зміни до джерел фінансування обласного бюджету на 2018 рік та до капітальних видатків і переліку об’єктів, видатки на які у 2018 році проводитимуться за рахунок коштів бюджету розвитку.

Обговорили питання доходів за рахунок додаткових субвенцій з держбюджету та  з перевиконання обласного бюджету за І півріччя ц.р.

Як інформував директор департаменту фінансів ОДА Петро Лазар: в область надійшло  128 млн 785 тис грн  субвенції з державного бюджету  місцевим бюджетам на реалізацію важливих заходів.  Із них  4 млн 768 тис-  на  виплату грошової компенсації за належні для отримання  жилі приміщення для сімей загиблих учасників бойових дій на  території інших держав та для осіб з інвалідністю І-ІІ групи з числа таких учасників бойових дій, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцта. Також майже 4 млн грн – на придбання  житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, осіб з їх числа. На реформування регіональних систем  охорони здоров’я   для здійснення заходів  з виконання спільного  з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту  «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» -  понад 63 млн грн.

Коли зайшлося про «свіжу» субвенцію з держбюджету місцевим бюджетам у сумі понад 60 млн грн на реалізацію заходів, спрямованих на розвиток  системи охорони  здоров’я у сільській місцевості, то зав’язалась  дискусія. Депутати казали, що це - благий намір з поліпшення  якості медичних послуг у сільській місцевості. Однак через відсутність Порядку використання цієї субвенції, уже  більше 200 млн грн, спрямованих у нашу область на ці цілі, мертво лежать на рахунках. А  у кінці року вони будуть просто повернуті у держбюджет.

Обговорили та погодили члени обох комісій на своїх засідання розподіл доходів  за рахунок перевиконання обласного бюджету за І півріччя, а це - 32 млн 976 тис грн.

Комісія з питань агропромислового комплексу, розвитку села, адміністративно-територіального устрою заслухала доповідачів про: реєстрацію (облвійськомату); надання згоди на прийняття майна (друкована продукція Національної академії педагогічних наук України; закріплення майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області тощо.

Заслухали члени комісії заступника департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Галину Руснак, яка інформувала про потребу в додаткових 100 тис грн з обласного бюджету для реалізації Програми підвищення ефективності виконання повноважень органами виконавчої влади щодо реалізації державної регіональної політики та впровадження реформ на 2016-2019 роки.

Далі було зачитано листа від гетьмана Краловоградецького краю (Чехія) Їржі Степана, в якому запрошується делегація від Закарпаття для участі у традиційних вересневих соціальних заходах сільськогосподарської промисловості, що відбудеться у м.Градець Кралове 15 вересня 2018 року, і де очікується понад 30 тисяч відвідувачів.

Також депутати вивчили зміни до діючих регіональних програм у галузі житлово-комунального господарства, розвитку освіти, культури, традицій та нацменшин, а також нові програми у сфері забезпечення  пожежної та техногенної безпеки, комунальних підприємств, про надра і майно.  

Усі висловлені депутатами слушні пропозиції будуть узагальнені та подані на розгляд президії облради, повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

20 липня 2018р.

Теги: субвенція, рахунки

НОВИНИ: Соціо

14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 1
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 4
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
15:40
На складання ЗНО на Закарпатті зареєструвалися 12 тисяч 834 учасники
15:06
/ 4
29 травня на Закарпатті вирішуватимуть щодо пом'якшення карантину, а з 1 червня запустять потяг Київ-Ужгород
» Всі новини