Мешканці готелю "Континент" на Закарпатті можуть стати жертвами шахрайства його псевдовласників – "Укргазбанк"

Туристи, які вирішили скористатися послугами готельного комплексу «Континент» у селі Поляна Свалявського району Закарпаття вже найближчим часом можуть бути виселеними, а сам готель зачиненим на невизначений час, йдеться у сюжеті www.5.ua.

Справа в тому, що цей майновий комплекс опинився в центрі гучного скандалу, після того, як його фактичний власник – місцевий підприємець Федір Райчинець шахрайським способом вивів його з-під власності державного «Укргазбанку».  Наразі, за підрахунками банкірів, сума збитків спричинених державі – більш ніж мільйон доларів США. Невдовзі роботу комплексу можуть призупинити, а його мешканців - попросити «на вихід». 

«На сьогоднішній день сума збитків перед банком перевищує 1 млн дол. США, стан справ по стягненню такий, що судами першої та другої інстанції скасоване право власності банку, яке виникло на підставі іпотечного договору, яким було врегульовано проблемну заборгованість позичальника. Відповідно, банк не погоджується категорично із сказаними попередніми рішеннями судів попередніх інстанцій  та подав касаційну скаргу з метою відновлення законних прав власності банку на вказане майно», - зазначив директор департаменту врегулювання боргових зобов’язань «Укргазбанку» Олександр Калініченко.

Двоповерховий готель «Континент» та земельна ділянка перейшли у власність державного «Укргазбанку» у 2016 році відповідно договору-іпотеки, коли закарпатський підприємець Федір Райчинець вже 5 років не виплачував борг. Однак, справа несподівано продовжилася – екс-власник через місцеві суди скасував реєстрацію права власності державного банку на готельний комплекс. При цьому, Вищий спеціалізований суд призупинив рішення судів першої і другої інстанції.

Дарма, що судова справа триває, закарпатський бізнесмен через приватного нотаріуса – перереєстрував право власності на готельний комплекс та ділянку на майнового поручителя – свого брата Анатолія Райчинця. А згодом провів відчуження майна. Після кількох угод  – готельний комплекс зрештою потрапив в управління туристичного оператора «Сіон Тур», який керує  кількома  комплексами відпочинку в регіоні.

Адвокат державного «Укргазбанку» Олександр Сербінов зазначив, що подібні дії реєстраційної служби є незаконними, тому за заявою представників державного Банку було відкрите кримінальне провадження, вчинене групою осіб.

«Ми вбачаємо – це і шахрайські дії, і це склад злочину передбачений статтею 388 Кримінального Кодексу України – це відчуження заставного майна, тобто майно перебувало в іпотеці. Правоохоронні органи також вбачають ознаки кримінального правопорушення в діях державного реєстратора – це відчуження у невстановлений спосіб, це вчинення реєстраційних дій у невстановлений спосіб з порушенням вимог законів Про державну реєстрацію, Про іпотеку», - наголосив адвокат.

На теперішній час досудове розслідування триває, також тривають судові процеси щодо оскарження дій і повернення у власність банку готельного комплексу і земельній ділянки, на якій розташований даний готельний комплекс.

Державний банк тим часом, готується до розгляду скарги у Верховному Суді України. В «Укргазбанку» впевнені, що така очевидна істина, як шахрайство з метою уникнення виплат заборгованості перед державним банком та отримання прибутків з туристів, яких не повідомили про конфлікт, буде встановлена судом. 

«Станом на сьогоднішній день, ми очікуємо на розгляд касаційної скарги поданої банком до  Верховного Суду України, звертаємо увагу, що на сьогодні ми діємо на захист нашого основного акціонера – це  держава. І розраховуємо на справедливе рішення з відновлення прав власності банку  на вказане майно. Також ми рекомендуємо гостям Закарпаття утриматися від покупки путівок чи оплати проживання у готелі», - додав  директор департаменту врегулювання боргових зобов’язань «Укргазбанку» Олександр Калініченко.

11 липня 2018р.

Теги: Континент, Поляна

НОВИНИ: Різне

17:34
/ 1
З 1-го на 17-те: "Газпром" обвалився у списку найбільших енергокомпаній світу
22:30
/ 9
"Закарпатський соловейко" Іван Попович потрапив у жахливу ДТП, співак у тяжкому стані в лікарні
21:24
Трамп підписав указ про посилення дотримання режиму санкцій проти РФ
21:21
Рада затвердила новий склад ЦВК
21:17
ВР розпустила ЦВК
13:23
/ 6
ВР зробила крок до закріплення в Конституції курсу на ЄС і НАТО
19:55
/ 6
На Львівщині до повної деокупації території України заборонили весь російськомовний культурний продукт
17:28
Міністр оборони Великобританії відвідав українських військових на передовій
16:16
/ 2
Указ про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності
19:02
/ 2
Уряд погодив з МВФ підвищення ціни на газ — Коболєв
10:48
/ 2
Екзархи Вселенського патріарха працюють "над уже вирішеним питанням – щоб процес надання автокефалії УПЦ розпочався"
10:23
/ 5
Вершбоу: новий статус України в НАТО заблокували не лише угорці
11:13
У НАТО не бачать можливості синхронізації України і Грузії на шляху до Альянсу
09:40
На Азовському морі створюють базу ВМС України
09:21
/ 3
У Путіна "телевізійно" зупинили Кирила і синод РПЦ від розриву з Константинополем
12:06
/ 22
Кирил зібрав синод РПЦ і припиняє згадувати патріарха Варфоломія під час богослужіння
11:52
/ 1
Україна та ЄС підписали угоду на мільярд євро кредиту
19:00
/ 4
Угорщина вважає голосування в Європарламенті недійсним, готує оскарження
09:36
/ 13
Гриценко звернувся до Садового із закликом про об'єднання
18:09
США готові допомогти Києву озброєнням у зв'язку із агресією РФ у Азовському морі
14:54
Європарламент підтримав введення санкцій ЄС проти Угорщини
06:16
/ 9
Запровадження санкцій ЄС проти Угорщини неминуче - доповідач Європарламенту
17:51
/ 9
РПЦ погрожує розірвати відносини з Константинополем, якщо УПЦ отримає автокефалію
02:38
/ 1
В УПЦ МП назвали "грубим порушенням" призначення Вселенським патріархом екзархів в Україні
20:04
/ 8
Підготовка до автокефалії: Вселенський патріархат зробив два призначення в Києві
» Всі новини