На Закарпатті дефіцит освітньої субвенції сягає 31,6 млн грн, медичної – 79,2 млн грн

Вчасна виплата зарплати освітянам та медикам Закарпаття у 2018 році знову під загрозою. Виділених грошей з держбюджету на освіту та охорону здоров’я знову не вистачає.

На Закарпатті дефіцит освітньої субвенції сягає 31,6 млн грн, медичної – 79,2 млн грн

В останні місяці минулого 2017 року в області постала проблема невиплати заробітної плати працівникам закладів освіти та охорони здоров’я. Люди навіть організовували мітинги та перекривали автомобільні траси. Що очікувати у 2018 році, чи можуть знову виникати такі проблемні ситуації – розповіла консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлія Траньович.

Як розповіла експертка, на цей рік передбачені обсяги освітньої та медичної субвенції знову є недостатніми для забезпечення видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я. Щодо освітньої сфери, то така ситуація виникла у зв’язку з підвищенням заробітної плати вчителів під час бюджетного періоду, а також недосконалістю формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, яка застосовувалась на цей рік. За попередніми розрахунками, додаткова потреба в коштах освітньої субвенції для забезпечення виплати заробітної плати педагогічним працівникам в області складає 31,6 млн грн. Незважаючи на спрямування залишків освітньої субвенції та коштів місцевих бюджетів дефіцит освітньої субвенції наявний у м. Ужгород (17,2 млн грн), м. Хуст (10,5 млн грн), м. Берегово (1,5 млн грн), м. Чоп (1,1 млн грн), Іршавській ОТГ (0,8 млн грн) та Баранинській ОТГ (0,5 млн грн).

Медична субвенція, у свою чергу, виділяється з державного бюджету на оплату поточних видатків, крім видатків на оплату комунальних послуг та енергоносіїв. Наразі практично у всіх районах області наявна незабезпечена потреба в коштах на оплату праці медичних працівників (крім Свалявського та Ужгородського районів). Загальний обсяг недофінансування станом на 1 липня складає 79,2 млн грн, в тому числі 9,7 млн грн – для закладів первинної медичної допомоги, та 69,5 млн грн – для закладів вторинної медичної допомоги.

Стосовно шляхів виіршення проблеми, то, за словами Юлії Траньович, Асоціація міст України вже неодноразово зверталася з даного питання до вищих органів влади з проханням переглянути обсяги освітньої та медичної субвенції, а також вдосконалити формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами. Наразі Наказом Міністерства освіти утворена міжвідомча робоча група з удосконалення формули розподілу освітньої субвенції, до складу якої увійшли також і експерти АМУ, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському РВ АМУ.

 
10 липня 2018р.

Теги: субвенція, дефіцит

Коментарі

танкіст 11.07.2018 / 00:45:52
Догаздувався, дофестивалився маразматик. Він лише може критикувати Мукачево і ОТГ по бюджету. А про себе нічого скзати не хоче?

Вуйко 10.07.2018 / 09:50:50


Хамство і перехід на особистості. Коментар видалено. Адмін


НОВИНИ: Соціо

15:46
У Мукачеві встановили четвертого бронзового гусака Фото новина
10:57
В Ужгороді сьогодні попрощаються із захисником Золтаном Калої Фото новина
10:05
У селі Видричка на Рахівщині попрощалися із полеглим захисником Степаном Павлючком Фото новина
09:06
Оприлюднено прогнозний графік відключень електроенергії на Закарпатті 1 грудня
16:45
У Мукачівському замку відкрили резиденцію Святого Миколая Фото новина
12:51
У селі Видричка на Рахівщині попрощаються із Героєм Степаном Павлючком Фото новина
10:18
У Берегові стартував Благодійний різдвяно-новорічний ярмарок на площі Кошута Фото новина
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 30 листопада
17:39
/ 2
У Мукачеві провели акцію на підтримку полонених та зниклих безвісти військових Фото новина
12:41
/ 2
Жителька Нижнього Болотного на Хустщині відзначила 100-літній ювілей Фото новина
10:41
/ 1
У Часлівцях на Ужгородщині попрощаються із полеглим Героєм Михайлом Дюриком Фото новина
09:02
/ 1
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 29 листопада
18:06
/ 2
Герой «Азовсталі» з Мукачівського прикордонного загону отримав державну нагороду Фото новина
16:27
У Мукачеві зустріли евакуйовану родину з Дніпропетровщини Фото новина
15:18
/ 1
Закарпатські митники затримали вантажівку з незадекларованим товаром на 1,5 млн грн Фото новина
14:39
/ 10
На Мукачівщині громада УПЦ МП разом з настоятелем приєдналася до ПЦУ Фото новина
14:06
У Мукачеві посеред ночі патрульні знайшли малюка, який сам блукав вулицями Фото новина
12:15
/ 1
Виноградівська міськрада повідомила про смерть Героя із Великих Комʼят Едуарда Густі Фото новина
11:23
Чопський прикордонний загін проводить набір на військову службу за контрактом
10:27
Апеляційний суд у Львові очікувано залишив чинним детальний план територій під будівництво вітряків на Руній
09:06
Графік відключень електроенергії на Закарпатті 28 листопада
08:46
Берегово отримує пряме сполучення з Будапештом
08:38
З Ужгорода вперше курсуватимуть європейські спальні вагони до Відня
14:54
/ 5
Корупційна схема ДІАМ. На чиєму боці держава, коли вершини Карпат забудовують вітряками?
13:06
Укрзалізниця запускає 11 нових поїздів у графіку 2025–2026, зокрема до Закарпаття
» Всі новини