На Ужгородщині лісівники твердять про масове всихання дубів і вже хочуть вирізати

При цьому, причина явища - незрозуміла, а вирізати рекомендує опитаний турист

На Ужгородщині лісівники твердять про масове всихання дубів і вже хочуть вирізати

Працівники Ужгородського держлісгоспу зіткнулися з напастю - масовим всиханням в лісових угіддях дуба.

"Найприкріше, що сьогодні ніхто не може визначити причину проблеми, хоча і проводяться тривалі і численні дослідження. Багато хто пов'язував виникнення епідемії з масовими посухами, пожежами та шкідниками (трутовиками). Але цей шкідник грає, швидше, другорядну роль, тому, що заселяє вже послаблені дерева. Наші вчені сходяться на думці, що на стан лісових насаджень впливає зміна клімату. Особливе впливає надає посуха. Зараз найбільша площа пошкоджених дерев відзначається на території, де зафіксована була аномальна висока температура", - розповідає про проблему в лісових насадженнях із перевагою дуба директор Ужгородського держлісгоспу Василь Кий.

Науковці кажуть, що викликати цю хворобу можуть дві небезпечні бактерії. Поки причина неясна - це бактерії, комахи, гриби, умови, в яких росте дерево, або все разом. Також невідомо, як поширюється хвороба і, відповідно, як з нею боротися.

При цьому, начебто, серйозну стурбованість у зв'язку з потенційним поширенням хвороби висловлюють європейські колеги - англійські, швейцарські та латвійські відомства. Хоча неофіційно інформація надходить і про інші країни - Польщі, Словаччини, Німеччини, Нідерландах і Білорусії.

"Сказати, що робити - вкрай важко. Треба дивитися, що відбувається далі. 40% хворих дерев відновлюються, але в решті випадків протягом декількох років дерева гинуть, а захворювання поширюється. Немає відповідей на багато питань", - пояснив головний лісничий лісгоспу Валентин Геккер.

У свою чергу турист Віктор Юрик, котрий щотижня піднімається в гори, каже: "Постійно подорожую і бачу, що в останні роки побільшало уражених трутовиком і повалених вітром дерев. Але компромісу між тим, щоб вирізати чи спалити уражені дерева нема. Вважаю, що все ж таки краще хворі дерева вирізати та посадити нові, ніж спостерігати, як гниє ліс", - наголошує турист.

Цьогоріч у лісових угіддях Ужгородщини, в яких було виявлено всихання, проведено лісопатологічні обстеження спеціалістами ДСЛП "Львівлісозахист" та призначені вибіркові санітарні рубки – 403,3 га, у т.ч:
- Великодоброньське лісництво – 103,4 га;
- Ужгородське лісництво – 299,9 га.

А насадження із перевагою дуба, що відповідно до Санітарних правил в лісах України потребують проведення вибіркових санітарних рубок, налічують 358,7 га, у т.ч. :
- Великодобронське лісництво – 162,1 га;
- Ужгородське лісництво – 196,6 га.

Для підтвердження доцільності проведення вибіркових санітарних рубок на цих ділянках у листяний період 2018 року інженерами-лісопатологіми наразі проводяться лісопатологічні обстеження, інформує прес-служба ОУЛМГ в Закарпатській області.

 

06 липня 2018р.

Теги: дуби, всихання

Коментарі

Саша 06.07.2018 / 21:58:59
Просто потрібно в Італію дуб для виробництва бочок для вина, ось причина заради якої треба вирубати дуб... а спеціалістів так і не назвали, скоріш за все то форзівці, яких щось дуже цікавить Шахтинський ліс, а них там є великий спеціаліст « лісівник» )

TURBO 06.07.2018 / 15:30:06
Шукайте "Джорія" Меліку, раніше працював на кафедрі ботаніки,при Ніколайчуку,потім спеціалізувався по шкідниках дуба і був запрошений американцями до Каліфорнії з приводу масового висихання дублів.Потім по тій же причині працював в Угорщині. Останнє місце роботи, що я знаю,у Дьорі в науково-дослід.станції.

Вуву 06.07.2018 / 15:25:25
Йім би лиш рубати та різати ліс ... І то є йіхня патологія.
І чим менше таких "спеціалістів" ... Тим краще для природи і всіх нас.

НОВИНИ: Соціо

16:09
В Ужгороді провели в останню путь загиблого захисника Ярослава Шляхту, який понад два роки вважався зниклим безвісти Фото новина
16:01
/ 2
Закарпатські прикордонники затримали трьох чоловіків у горах неподалік Словаччини Фото новина
15:48
У Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Олексієм Фролкіним Фото новина
14:42
На Закарпатті медики терміново транспортували немовля з підозрою на ураження мозку Фото новина
13:35
/ 1
Біля місця падіння метеорита на Закарпатті планують нові вело- та піші маршрути Фото новина
11:01
На Рахівщині 11-місячний хлопчик отримав важкі опіки гарячим супом Фото новина
10:14
Закарпаття отримає нові та прискорені поїзди в літньому розкладі Укрзалізниці
17:59
/ 2
На дорогах Закарпаття проводять покіс трави та розчищення узбіч Фото новина
17:00
На Пагорбі Слави в Ужгороді поховали військового Івана Бабуку Фото новина
15:58
/ 1
На Закарпатті жінка наколола руку на кілок під час роботи на городі Фото новина
14:41
У Мукачеві сталася пожежа в покинутому будинку Фото новина
14:02
В Ужгороді три дні безкоштовно вакцинуватимуть домашніх тварин проти сказу
12:50
На Мукачівщині через суд конфіскували земельну ділянку у громадянина росії Фото новина
10:22
На війні загинув Герой із села Плоский Потік на Мукачівщині Павло Малярчик, який понад рік був безвісти зниклим Фото новина
09:15
В Ужгороді біля ринку «Краснодонців» тимчасово змінюють схему руху
17:24
/ 1
На Тячівщині сусіди врятували мікроавтобус від повного знищення вогнем Фото новина
14:23
/ 2
На Закарпатті провели інноваційну операцію з відновлення щелепи військовому Фото новина
13:08
/ 2
На КПП «Ужгород» утворилися черги на виїзд до Словаччини Фото новина
12:11
На Мукачівщині підліток поранив руку канцелярським ножем Фото новина
11:11
В Ужгороді попрощаються із полеглим захисником Іваном Бабукою Фото новина
10:01
/ 2
Район Червениці в Ужгороді залишився без води через ремонт мережі
17:47
/ 2
На Закарпатті 74-річний водій потрапив у ДТП через втрату керування Фото новина
13:05
В Ужгороді патрульні зупинили водія з ознаками наркотичного сп’яніння та ймовірними наркотиками Фото новина
09:41
/ 3
«Лавандова гора» відкривається для відвідувачів 13 червня Фото новина
18:14
На війні з рф поліг захисник із Королева на Берегівщині Сергій Бутко Фото новина
» Всі новини