Найдорожчі продукти харчування у травні були на Закарпатті та в Києві

Аналіз даних офіційної статистики в травні показав, що Київ і Закарпатська область мають найвищу вартість соціальних продуктів харчування.

Найдорожчі продукти харчування у травні були на Закарпатті та в Києві

Разом ці регіони мають майже половину найдорожчих продуктів із переліку, який моніториться Держстатом, повідомив генеральний директор у Українська асоціація постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

ТОП-5 регіонів із найвищими цінами виглядає так: лідером рейтингу, як завжди, є столиця, у якій одразу вісім соціальних продуктів мають найвищу ціну серед усіх регіонів України. Друге місце посідає Закарпаття з сімома продуктами з найвищою вартістю. Третя позиція в Київщини із чотирьома найменуваннями продуктів із соціального кошика. Херсонська область має 3 позиції, а замикає п’ятірку Волинська область – 2 позиції. 

У Києві найвищі ціни на такі продукти: хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку – 32,1грн за кілограм, для порівняння, середній показник по Україні – 19,3грн; хліб пшеничний із борошна першого ґатунку – 19,5грн, а по Україні – 15,3грн; хліб житній – 22,6грн за кілограм, середня ціна – 16,1грн; яйця – 29,4грн за десяток, при середньостатистичній – 24,2грн; сало – 99,2грн, по країні – 68,8грн; яблука – 26,8грн за кілограм, при середньоукраїнській – 21,9грн; буряк – 14,1грн, середня –12,6грн; морква – 15,1грн за кілограм, а по Україні середній показник – 13,7грн.

На Закарпатті найдорожчими є наступні продукти: рис – 26,8грн за кілограм, Україна – 23,4грн; борошно пшеничне – 11,2грн, середня вартість – 9,9грн; крупи манні – 13,5грн за кілограм, середня по Україні – 12грн; риба морожена – 74,1грн, середньостатистична – 69,6грн; олія соняшникова – 37грн за літр, середня за даними Держстату – 34,4грн; капуста – 16,3грн, а по Україні – 12,3грн; цибуля – 8грн за кілограм, середньоукраїнська – 6,6грн.

У Київській області найвищими є наступні позиції: гречка – 21грн за кілограм, середня – 17,4грн; крупи ячні – 11,9грн, а по Україні – 10,3грн; яловичина – 136,6грн за кілограм, середня за даними Держстату – 124,5грн; цукор – 17,9грн, середній показник – 14,8грн.

На Херсонщині найдорожчі: філе куряче – 94,4грн за кілограм, а середня ціна по Україні – 89,9грн; сметана – 59,6грн, середня за офіційною статистикою – 52,7грн; картопля – 9,3грн за кілограм, по Україні – 7,5грн.

Волинь має найвищі цінники на пшоно – 21,2грн за кілограм при середній по Україні – 17,9грн та молоко – 23,8грн за кілограм, при середній у країні – 22,1грн.

Сім областей мають по одному найменуванню найдорожчого продукту, а саме: у Житомирській тушки курячі коштують 56,8грн за кілограм, при середній – 54,8грн; у Запорізькій варені ковбаси – 99,7грн, в Україні – 87,3грн; у Луганській області масло вершкове коштує 40,4грн за 200гр, при середній по країні – 36,4грн; на Львівщині ціна батона – 12,8грн за 500г, при середньоукраїнській – 10,9грн; Одещина має вартість свинини – 128грн за кілограм, при середній за даними Держстату – 115,1грн; у Черкаській області сири м’які жирні – 102,3грн за кілограм, у той час, як по країні середня – 89,9грн; у Чернівецькій області макаронні вироби з м’яких сортів пшениці – 18,3грн, а середній показник по Україні – 15,4грн.

До загального списку з найвищими цінами не увійшли наступні області: Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Миколаївська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька та Чернігівська.

Необхідно також зазначити, що півроку тому, у листопаді 2017 року, лідером рейтингу із сімома пунктами була Донецька область. Там були найвищі ціни на житній хліб, борошно, гречку, соняшникову олію, сметану, сири м’які жирні і моркву. Як бачимо, на сьогодні Донеччина має значно кращі показники, ніж шість місяців тому. Що стосується Закарпаття, то підстави для зростання вартості продуктів існують, оскільки швидко зростає середня зарплата в регіоні. Але це тимчасове явище, оскільки на відміну від інших регіонів, де зникають торговельні точки, що є ознакою зниження купівельної спроможності населення, на Закарпатті відкривається багато нових. У тому числі там, де магазини не працювали багато років. Це явно говорить про те, що найближчим часом за рахунок конкуренції ситуація покращиться.

02 липня 2018р.

Теги: продукти, харчування

Коментарі

Подія 03.07.2018 / 11:01:20
пропоную приєднати Закарпаття до Києва з прокладанням окремої гілки Київського метрополітену - "Закарпатської"...

НОВИНИ: Соціо

21:48
Підтверджено загибель на Запоріжжі ще в січні 2024-го 22-річного Михайла Яцканича з Підвиноградова Виноградівської громади Фото новина
15:52
/ 2
На війні поліг 21-річний Іван Микульця з Тячева Фото новина
13:33
/ 7
В Ужгороді відклав яйця унікальний, єдиний в Україні кайман Шнайдера Фото новина
11:33
/ 2
На Харківщині поліг Леонід Пивовар з Неліпина на Мукачівщині Фото новина
12:53
/ 1
У Мукачеві у вівторок попрощаються з полеглим на війні з росією Андрієм Розгау Фото новина
02:16
/ 2
WWF-Україна виступає проти будівництва лісової автодороги в межах лісництв філії "Ужгородське лісове господарство" ДП "Ліси України"
19:18
/ 15
У Калинах на Тячівщині харківський забудовник незаконно почав роботи зі спорудження ГЕС Фото новинаВідео новина
16:48
/ 7
В Ужгороді ще не відкритий McDonald's покарали за "непродуману" вивіску Фото новина
10:41
/ 1
На війні з росією поліг 57-річний Іван Пичкар з Родниківки на Мукачівщині Фото новина
01:31
/ 14
Справа Комарницького: Звільнений начальник УСР в Закарпатській області Химич зберігає $95 тис. готівкою
13:59
У Буштині на Тячівщині, гасячи пожежу в надвірній споруді, врятували два будинки та літню кухню поруч Фото новина
11:06
/ 1
На Запоріжжі поліг Володимир Зелді з Тересви на Тячівщині Фото новина
00:08
/ 10
Ужгородські лісівники будуватимуть дорогу під вітряки на Рівній через праліси (ДОКУМЕНТИ)
11:01
/ 2
На Сумщині поліг прикордонник Руслан Пинзару з села Сімер Перечинської громади Фото новина
15:37
/ 13
ВР прийняла доопрацьований після вето президента закон про примусове відчуження землі та будинків в Ужгородському районі Закарпатської області
16:23
На Закарпатті у лютому 2025-го порівняно з груднем 2024-го ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,6%
13:20
/ 1
У вівторок в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Сергієм Лазориком Фото новина
12:45
Профільна комісія Закарпатської облради підтримала збереження Чорних озер в Ужгороді Фото новина
19:14
У Мукачеві патрульні виявили водійку "під кайфом", а в пасажира – наркотики Фото новина
14:12
/ 14
Закарпаття відвідала очільниця Міндовкілля Гринчук, нищення довкілля мініГЕСами і вітряками пріоритетом візиту не було Фото новина
13:02
На Закарпатті, на кордоні з угорщиною на початку квітня запрацює новий пункт пропуску "Велика Паладь – Нодьгодош"
13:57
/ 1
У понеділок у Мукачеві попрощаються з полеглим захисником Володимиром Напудою Фото новина
13:20
/ 1
В Ужгороді у суботу попрощаються з полеглим на війні Мирославом Біртою Фото новина
19:37
/ 4
Петиція про розробку нового генплану Ужгорода зібрала необхідні підписи всього за добу
14:46
У п'ятницю зранку тимчасово не працюватиме КПП "Лужанка – Берегшурань"
» Всі новини