У мандрівку вирушили для того, щоб відвідати нові гірські райони, де не були досі, і підготуватися до складніших походів у майбутньому. Висота вершин на цих гірських хребтах сягає понад 1500 м над рівнем моря і взимку туристи туди ходять рідко через складність і значну довжину маршруту, зазначають спортсмени.
— Початок походу співпав з відлигою і мокрим снігом-дощем на хребті Апецької. Хребет Красної ми йшли по кризі, а на Боржаві була крига і дуже сильний вітер, — розповідає учасник походу Володимир Горон. — Приблизно 40% часу лижі довелось тягнути через лід чи відсутність снігу в долинах, але зате інших 60% часу вони допомагали успішно долати кілометри снігових заметів.
Два дні мандрівки спортсменам заважав іти дощ: спорядження намокло і його довелося сушити, спустившись із гірського хребта в долину, до села Красна, говорить інший учасник походу Андрій Плішко.
— В погану погоду, туман ми орієнтувалися за допомогою пристрою GPRS в мобільному, який дозволяє визначити розташування людини через супутник, — каже пан Горон. – А в сонячні дні ми йшли б за компасом і картою.
Але, незважаючи на труднощі, за словами пана Плішка, учасники походу зробили декілька сотень фото.
Ця мандрівка була уже другою, учасниками якої були члени спортивно-туристського клубу цього сезону: перед тим спортсмени ходили в Карпати на початку січня. Тепер тернополяни готуються до альпіністського семінару на схилах Петросу та Говерли, що пройде 6-8 березня.