В Ужгороді знову говорили про розробку Стратегії розвитку міста (ФОТО)

Чергові етапи в розробці Стратегії розвитку міста «Ужгород-2030» обговорили сьогодні під час «круглого столу» в історико-культурному комплексі «Совине гніздо».

В Ужгороді знову говорили про розробку Стратегії розвитку міста (ФОТО)

Відкриваючи зібрання, виконуючий обов’язки Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок розповів, що робота із напрацювання документу активно просувається, а кількість тих, хто прийшов на сьогоднішню дискусію, свідчить, що багатьох ужгородців хвилює визначити, як якісно змінювати місто надалі.

Завідувач відділом регіональної політики Національного інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук, професор Алла Двігун відзначила, що обласний центр Закарпаття завжди вирізнявся прагненням до інноваційності, інтегрування в ЄС.

Принципи підходу до формування Стратегії – поєднання напрацювань експертів із баченням керівництва міста та результатами опитування ужгородців. Зі статистичних показників за «точку відштовхування» взято 2015 рік, зроблено аналіз, який, до прикладу, виявив, що торік Ужгород за обсягом інвестицій займав 2 місце в області, тоді як за темпами приросту інвестицій – 14-е. Докладно проаналізовано також ситуацію в освітній галузі, медицині, демографічні та інші показники.

За словами завідувача кафедрою міжнародних економічних відносин УжНУ, доктора економічних наук, професора, директора Інституту державного управління та регіонального розвитку Володимира Приходька, коротко стратегічна ціль розвитку Ужгорода формулюється: «Інноваційне і креативне місто».

Заплановано реалізовувати програми: наукового парку, смарт-міста, академічного підприємництва, креативного міста. Із об’єктів, скажімо: створення або відновлення бізнес-інкубатора, започаткування потужного експоцентру, наукового парку, потужного еко-технологічного нового ботанічного саду.

Начальник управління економіки та стратегічного планування Ужгородської міської ради Ольга Травіна коротко розповіла про одну зі складових майбутньої Стратегії – План дій сталого енергетичного розвитку. Документ підготовлено в рамках виконання Угоди мерів, до якої Ужгород приєднався у 2016 році, наразі він ще відкритий до обговорення і коригування, а ближчим часом буде винесений на затвердження депутатами на сесії міської ради. Нещодавно для виконання зобов’язань до 2030 року на третину зменшити викиди вуглекислого газу і скоротити споживання енергії було підписано договір про співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку, відтак наше місто сподівається на отримання кредитних коштів для енергомодернізації всіх бюджетних закладів, насамперед шкіл, садочків, медичних установ. Уже наприкінці цього місяця, за словами Ольги Травіної, очікується приїзд в Ужгород групи аудиторів для визначення, що саме в якому закладі треба оновлювати.

Начальник управління містобудування та архітектури Ужгородської міськради Олег Боршовський повідомив, що вже затверджено 14 детальних планів територій міста. Необхідно також занести в реєстр всі пам’ятки архітектури, у тому числі нововиявлені, створити міський підрозділ з охорони культурної спадщини, передбачене Стратегією викласти в генеральному плані Ужгорода, створити містобудівний кадастр.

Доцент, кандидат філософських наук, голова обласної групи медіаторів Олександр Пелін представив результати соціологічного дослідження, яке проходило в кілька етапів. Зокрема, вперше для підготовки Стратегії провели опитування мешканців міста щодо їхньої думки про основні орієнтири розвитку і ризики реалізації Стратегії. Також уперше було зроблено контент-аналіз усіх попередніх стратегій та напрацювань робочих груп.

Цікаво, що близько 60% опитаних вважають, що Ужгород – місто нереалізованих можливостей. Більшість бачать пріоритетами розвиток транскордонної співпраці та туристично-рекреаційного потенціалу міста. Хоча у баченнях  мешканців різних мікрорайонів чимало протиріч.  З аналізу опитування також випливає, що первинною одиницею стратегічного планування має бути мікрорайон, а таких у місті більше півтора десятка.

Під час "круглого столу" виступила також доктор економічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу регіональної політики Національного інституту стратегічних досліджень Даниїла Олійник, а голова правління Агентства місцевого розвитку "Європоліс", консультант Асоціації міст України, експерт зі стратегічного планування Всеукраїнської мережі "РЕГІОНЕТ" Олег Лукша представив розширений і деталізований SWOT-аналіз до проекту Стратегії розвитку міста "Ужгород-2030".  

12 червня 2018р.

Теги: стратегія, Ужгород

НОВИНИ: Соціо

18:06
У "ГЕСівській справі" по хустському Березову суд прийме рішення 6 серпня
15:27
/ 1
В Ужгороді підбили підсумки Днів енергії
15:14
В ужгородському скансені буде день Вишкова
14:59
В Ужгороді починають відновлення газопостачання у Новому районі
14:58
У Мукачеві перебуває делегація Сенату Чеської Республіки
14:52
/ 2
Закарпатська ОДА подала Перспективний план на розгляд облради
13:53
Питання вивезення твердих побутових відходів на Тячівщині обговорили на нараді
11:05
До 9 липня триватимуть на Закарпатті навчання українських вояків під керівництвом британських інструкторів
10:57
Закарпатцям під час обласної "гарячої лінії" нададуть консультації з питань захисту прав споживачів
10:09
У Мукачеві вже розпочали підготовку до вересневого пивного фестивалю
10:05
Театралізовані квест-екскурсії Ужгородом триватимуть до вересня, до участі зареєструвалися понад 200 дітей
09:46
Ужгород може отримати авіасполучення з чеським містом Карлові Вари
09:40
/ 2
Пацієнтам з Мукачева безкоштовно проводять операції на серці
09:22
Заходи до Дня Конституції стартують на Закарпатті вже сьогодні
09:20
20 молодих сімей отримали нові квартири у Минаї на Ужгородщині, зведені за програмою пільгового кредитування
09:01
Стан ужгородця, що постраждав в ДТП з Porsche, покращується, лікарі дають перші позитивні прогнози
03:56
/ 1
В Ужгороді та Мукачеві знову з'явилися велопатрулі
01:07
Ужгородці підписують петицію про скасування дозвільних документів на забудову площі біля драмтеатру
15:55
Ужгородську міську дитячу лікарню очолив Ігор Рошко
14:14
В Ужгороді з візитом перебуває делегація Сенату парламенту Чехії
13:51
До Дня молоді в Ужгороді влаштують "кольоровий" НOLI Festival
13:37
З 1 липня закарпатці дорожче платитимуть за оформлення "біометрики"
11:41
48 важкохворих мукачівців отримають 1,3 млн грн на лікування
11:21
Парад випускників пройде у Мукачеві 27 червня
11:09
Новий метеопост та лабораторії планують відкрити у закарпатському нацпарку "Синевир"
» Всі новини