Чоловіка-контрабандиста української екс-дипломатки у Словаччині амністували

Суд визнав Сергія Ліщишина винним у підробці документів та самовільному присвоєнні влади під час перевезення сигарет через кордон, але звільнив його від сплати штрафу.

Чоловіка-контрабандиста української екс-дипломатки у Словаччині амністували

Про це йдеться в рішенні Берегівського районного суду Закарпатської області від 30 травня.

Дружина Ліщишина, Оксана, на момент вчинення ним злочину, працювала першим секретарем посольства України в Словаччині.

У фабулі справи зазначено, що у 2016 році, коли Ліщишин перевозив через кордон сигарет, він надав працівникам митниці лист від українського посольства у Словаччині про перевезення дипломатичного вантажу.

Водночас, як встановив суд, таких доручень ані сам Сергій Ліщишин, ані його дружина не отримували.

"Жодних супроводжуючих документів… не готувалось, не реєструвалось та не видавалось", – йдеться в рішенні.

За це суд призначив чоловіку екс-чиновниці штраф у 1700 гривень.

Однак, посилаючись на закон "Про амністію у 2016 році", Ліщишина звільнили від покарання.

Згідно з рішенням, він має заплатити лише 880 гривень компенсації за експертизи.

Також у цій справі був накладений арешт на автомобіль, на якому Ліщишин перетинав кордон. Цей арешт суд скасував.

23 травня 2016 року громадянин України в автомобілі з дипломатичними номерами намагався вивезти з країни майже 60 тисяч пачок сигарет під виглядом дипломатичного вантажу у пункті пропуску «Лужанка», що на Закарпатті.

Пізніше виявилось, що це був Сергій Ліщишин.

Суд засудив його за приховування від митного контролю та призначив штраф у 620 911 гривень – такою була загальна вартість перевезених ним сигарет. Також тоді був конфіскований мікроавтобус.

Однак пізніше Ліщишин успішно оскаржив вирок – йому пом'якшили статтю до порушення порядку проходження митного контролю, оштрафували лише на 1 700 гривень та повернули автівку.

У вересні 2016 року Оксану Ліщишин звільнили з дипслужби через "порушення присяги". Вона намагалась оскаржити звільнення через суд, але програла.

08 червня 2018р.

Теги: Ліщишин, дипломат, контрабанда, посольство, Словаччина

НОВИНИ: Кримінал

16:29
/ 3
Верховний Суд залишив у силі довічний вирок депутату Батрину, який підірвав гранати під час засідання сільради у Керецьках на Закарпатті Фото новина
14:13
Затримали двох мешканців Рахівщини, що організували канал незаконного перетину кордону Фото новина
11:03
/ 1
Директор мукачівського підприємства відповідатиме за спробу незаконного експорту пиломатеріалів Фото новина
17:52
/ 7
Суддю Воловецького райсуду Пелиха викрили на хабарі за скасування арешту 20 кубів лісу Фото новина
17:21
/ 1
Житель Тячівщини викрав «Mitsubishi Lancer» і сховав у лісі Фото новина
15:50
/ 3
В Ужгороді засудили матір з сином, які облили фекаліями офіс кадрової агенції
13:55
/ 7
На Закарпатті судитимуть групу, що заробила $500 тис. на переправленні ухилянтів за кордон Фото новина
17:19
На Мукачівщині засудили чоловіка, який вбив гостя, бо той відмовився покинути будинок Фото новина
13:01
/ 1
У Буштині троє неповнолітніх розібрали термінал і викрали готівку Фото новина
11:09
На Закарпатті викрили переправника, який за $7000 вів ухилянтів до кордону з Румунією Фото новина
18:00
На Закарпатті затримали військовослужбовця та п’ятьох спільників у схемі переправлення чоловіків до Румунії Фото новина
17:17
На Закарпатті затримали трьох фігурантів у схемі перевезення військовозобов’язаних інкасаторським авто Фото новина
15:51
В Ужгороді затримали чоловіка, який під час візиту «в гості» пограбував жінку Фото новина
18:22
/ 2
Закарпатські митники вилучили понад 700 кг наркотичного чаю Фото новина
16:35
/ 8
На Закарпатті викрили інкасаторів, які за $16,5 тис. доставляли ухилянтів до кордону Фото новина
10:36
/ 7
Після підозри у розкраданні на дронах ексголова Мукачівської РДА Гайдай вступив до лав ЗСУ
14:41
У Виноградові чоловік обікрав пацієнтку лікарні під час відвідувань Фото новина
12:48
/ 1
У Ракошині 30-річний чоловік під час застілля зарізав знайомого Фото новина
16:33
На Закарпатті військовому дали 2 роки умовно за переправлення чоловіків через кордон
11:26
На Закарпатті за тиждень викрили три нові схеми переправлення ухилянтів за кордон Фото новина
15:25
/ 5
У поліції розпочали перевірку за фактом загибелі лебедів у Буштині через ймовірне умисне отруєння Фото новина
15:38
На Закарпатті викрили канал переправлення військовозобов’язаних до Угорщини Фото новина
11:02
/ 16
Керівниці поліклініки в Міжгір'ї, яка за хабарі направляла чоловіків на МСЕК, випустять з-під варти за 60 тис. грн застави Фото новина
09:29
/ 4
Громаді Ужгорода через суд повернули привласнену колишнім депутатом автобусну зупинку
08:47
/ 8
Головного травматолога Тячівської лікарні, який за хабарі робив інвалідність, оштрафували на 17 тис. грн
» Всі новини