У роботі комісії взяли участь: керівник апарату райдержадміністрації Володимир Лендєл, начальник Хустського міськрайонного відділення УДСНС України в Закарпатській області Юрій Вакаров, заступник начальника сектору Превенції Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області Василь Гомечко, заступник начальника ДРПЧ-10 УДСНС України в Закарпатській області Олег Молодченко, члени комісії, керівники структурних підрозділів адміністрації, очільники профільних служб та відомств.
На порядку денному комісії було питання про ситуацію, що склалася в промзоні на території зберігання хімічних засобів захисту рослин.
Заслухавши заяву сільського голови Павла Джуги та інформацію виступаючих щодо проблеми, що склалася в зв’язку із крадіжкою металу із ємності у якій зберігалися отрутохімікати, шляхом часткової вирізки стінки металевої цистерни, розташованої на території колишнього ВАТ «Агрокомплекс» с. Рокосово Хустського району. Даний факт нанесення матеріального збитку може призвести до екологічної катастрофи. В разі проходження тривалих дощових опадів можливий розмив відкритих непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), а як наслідок, забруднення ґрунтовних вод, а в результаті - отруєння тварин та населення села.
Як зазначив Віктор Михайлович, що на території ВАТ «Агрокомплекс» в с. Рокосово Хустського району знаходяться чотири металеві цистерни з сумішей ґрунту в кількості 225 тонн. З метою визначення вмісту у завантажених цистернах ґрунту з домішками пестицидів чи пестициди з домішками ґрунту та визначення їх класу небезпеки, Хустська районна державна адміністрація профінансувала проведення матеріалознавчої експертизи зазначених сумішей.
За результатами хіміко-аналітичних досліджень визначено макро- та мікросклад відходів за гранично допустимими концентраціями екзогенних речовин у ґрунті, відходи (забрудненого ґрунту) з чотирьох цистерн відносяться до надзвичайно небезпечних відходів І-ІІ класу небезпеки.
За розрахунками ТОВ «ЕКО НОВА», яке проводить операції у сфері поводження з небезпечними відходами, вартість утилізації невідомих та непридатних до використання отрутохімікатів складає близько 12,5 млн. грн.
Беручи до уваги важкий фінансовий стан району, вирішення даної проблеми можливе на рівні Міністерства екології та природних ресурсів.
Комісія з ТЕБ та НС заслухавши інформацію, щодо наслідків проблеми, що склалася в зв’язку із крадіжкою металу із ємності у якій зберігалися отрутохімікати та її усунення, комісія вирішила: звернутися до обласної комісії ТЕБ та НС та до обласної екологічної інспекції з листом щодо проведення виїзного засідання обласної комісії з метою прийняття конкретних рішень по утилізації ХЗЗР; звернутися до Хустського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області щодо проведення в найкоротші терміни розслідування по даному інцинденту.
Матеріали засідання комісії з ТЕБ та НС було відправлено до ЗОДА та Державної екологічної інспекції в Закарпатській області з проханням вишукати можливість утилізації сумішей ґрунту.