Як повідомляють у Виноградівський міській раді, тривалий процес формування Виноградівської міської об’єднаної територіальної громади відбувався з дотриманням всіх норм Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».
Протягом цього періоду спільна робоча група працювала над основними процедурними моментами: було розроблено План організаційних заходів щодо добровільного об’єднання територіальних громад, проект Договору про співпрацю, проводилися громадські обговорення, засідання комісій, консультації з фахівцями Офісу реформ Закарпатського відділення Асоціації міст України, відбувся ряд інформаційно-просвітницьких заходів та скайп-конференції, були скликані та проведені сесії Виноградівської міської ради та Буківської сільської ради, де прийнято рішення про добровільне об’єднання наших територіальних громад, а також направлено подання до Закарпатської обласної ради про утворення об’єднаної територіальної громади м. Виноградів та с. Букове.
Днями до Виноградівської міської ради надійшла відповідь голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля з даного питання та повернуто на доопрацювання проекти рішень по створенню ОТГ.
У відповіді, зокрема, зазначається: «Облдержадміністрацією було надіслано Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України перелік перспективних спроможних громад з урахуванням зовнішніх меж юрисдикції, в якому передбачено у складі Виноградівської міської територіальної громади 10 місцевих рад, а саме: Виноградівська, Малокопанська. Буківська, Великокопанська, Дротинська, Олешницька, Підвиноградівська, Фанчиківська, Оноцька та Широківська. Утворення об’єднаної територіальної громади у складі лише двох рад суперечить вищенаведеному переліку і не дасть очікуваного позитивного результату від проведення адміністративно-територіальної реформи».
Як зазначають у виноградівській міській раді, перелік від ОДА носить тільки рекомендований характер. А, відповідно до економічних підрахунків, пропонований формат ОТГ у такій великій кількості сіл не дасть результат спроможної громади, а навпаки.
Вуву 2018-06-05 / 17:16:04
Ніколи і нігде ніякі отг не були фінансово самостійні ... Бо бюджет (читай корито) пишеться і складається організованою крмінамінальною бандою (читай депутатами "ворамі в законі на чолі з хресним татом дон педро") ... В столиці (києві).
Звідки і розприділяються кошти .
А система відкату вже структурована і напрацьована.
***** 2018-06-05 / 11:01:59
Даю пораду.Закон сучасності - хочеш "на шаріка" отримувати гроші,то будь готовий ділитися.На це і направлена політика уряду,щоб створювалися конгломерати з містами і самі про себе дбали.І не чекайте, наївні,що щось поміняється в іншому "незалежному" напрямку. Або живіть собі "незалежно" і забудьте про державні субвенції. А закони - на то вони у нас і "закони",щоб було за що "кормити" законодавців,проте їх не дотримуватися...
Голова 2018-06-05 / 08:45:30
Можливо хтось дасть пораду головам потенційних ОТГ як діяти далі. Чому нема реакції з Києва на дії губернатора. 31 травня, дата яку просив Москаль дочекатися, вона пройшла. Що далі?
Степан Крук 2018-06-04 / 22:20:22
Оце свавілля генерал-губернатора вже достало! Може відправити його до тої акушерки, котра допомогла йому появитися на світ, на доопрацювання!? Як можна так нагло ігнорувати прагнення кількох громад обєднатися, як можна так ганебно плювати на людей?!...Адже це не порожні "хотєлки" громадян, а їх право, котре врегульовано законодавчо...
***** 2018-06-04 / 21:39:00
При назріваючій перспективі ліквідації райрад,все одно адміністративно-територіальний поділ мусить якось обновитися.
пенсіонер 2018-06-04 / 21:07:02
Виноградово знайшло хоч одну сіль.раду, яка погодилась приєднатись, віддавши свої землі на дерибан міськ.раді та плюнувши на "сільські знижки" в економіці взамін на невідомо що.
Не знаю, як інші, але Широке, обі Копані та Підвиноградово у житті при повному розумі та непропитій свідомості (при діючих законах та цінах там на землю!) ніколи не погодяться на "уточнення" Москаля.