На Закарпатті лісники заявили про незаконні рубки в Карпатському біосферному заповіднику (ВІДЕО)

Незаконні вирубки в Карпатському біосферному заповіднику. Чи не вперше про них заявили самі лісники. І не тільки показали їх, а й розповіли, хто може стояти за незаконними рубками.

На Закарпатті лісники заявили про незаконні рубки в Карпатському біосферному заповіднику (ВІДЕО)

Сотні пнів, траншеї від техніки і гори обламаних гілок. Лісники Карпатського біосферного заповідника показують результати варварської вирубки, яку затіяли тут двоє підприємців. Розповідають: дозвіл їм дав сам директор заповідника.

Віктор Морочило, начальник Мармароського природоохоронного науково-дослідного відділу Карпатського біосферного заповідника розповідає: "ут була погана дорога, що якщо там буде зроблено відвід пошкоджених дерев, і надано в рубку, тоді підприємець проведе ремонт дороги та допоможе в будівництві мостів".

Підприємцям віддали два гектари лісу. Дерева вони зрубали швидко. А ось обіцяну нову дорогу так і не зробили. Замість цього остаточно зруйнували технікою ту, що була. Пройти тут зараз практично неможливо.

"Це в нас тут була екотуристична стежка, якою ходили туристи, спускалися з гір, тепер бачите, що сталося після трелювання лісу".

Лісоруби знищили багато і молодого лісу. Щоб його відновити, кажуть лісники , знадобляться роки. Постраждала і гірська річка.

"От деревина на річці. Це не можна. Це йде забруднення. Навіть машиною не можна через річку переїхати. А він не забрав. Це є порушення", - говорить Петро Романюк, інспектор Мармароського природоохоронного науково-дослідного відділу Карпатського біосферного заповідника.

Лісники стверджують: в заповіднику дозволені тільки санітарні рубки. Але підприємці пустили під пилку і здорові дерева. Але замість того, щоб заборонити підприємцям вирубку, керівництво заповідник ... взялося перевіряти лісників, які заявили про порушення.

"Все це було тільки прикриття, оці дороги, мости, це все прикриття, щоб взяти звідси ліс. Реакцій на наші звернення немає ніяких. Ми думаємо, що він зацікавлений, щоб це прикривати, керівництво КБЗ. Ці фірми підставні, а розробку проводить його племінник Шемота Василь", - говорить Віктор Морочило, начальник Мармароського природоохоронного науково-дослідного відділу Карпатського біосферного заповідника.

Знімальна група "Подробиць" вирішила дізнатися, що може відповісти на такі звинувачення підопічних директор заповідника. Але він зараз у відпустці. Його заступник переконує: лісники дійсно подали кілька актів про порушення, начальник про них знає, просто ще не встиг відреагувати.

"Так, вони здали декілька протоколів, декілька актів про порушення. Але, на жаль, ще недооформили всі документи. Я думаю, на другий тиждень всі ці протоколи, які вони дали, будуть направлені в правоохоронні органи", - повідомив Роман Кузьмінський, заступник директора Карпатського біосферного заповідника.

Але лісники чекати не стали і вже повідомили поліцію про порушення.

"В даному випадку екологічні норми порушені однозначно. Лісосіці завдані збитки - молодняку підрослому. З приводу екологічних норм, я не еколог, але мільйонні збитки однозначно будуть", - говорить Владислав, працівник управління захисту економіки в Закарпатській області.

Усі рубки і вивезення деревини з заповідника лісники заблокували - дотих, поки правоохоронці не дадуть свою оцінку того, що відбувається.

Жанна Дутчак, Подробиці ТБ, Інтер

03 червня 2018р.

Теги: КБЗ, заповідник

Коментарі

Лісник 07.01.2021 / 17:25:17


Ненормативна лексика. Коментар видалено. Адмін


Коля Кокіш 07.06.2018 / 07:44:05
Всіх треба саджати в тюрягу а мене вірного песика Юлішки Тимошенчихи треба призначити на посаду Керманича Заповідником або хоч замість Приступи на Рахівський ДЛГ

Золі 05.06.2018 / 20:48:46
Идіт щось робіт, а не яйкайтеси

Степан Крук -Вуву 05.06.2018 / 00:02:37
Фестивальний спосіб життя - запорука здоровя!

Вуву 04.06.2018 / 17:40:29
Я теж задаюсь питанням ... Як із такою "бичою" печінкою маскаль дожив до наших днів ?

закарпатець 04.06.2018 / 10:00:33
як і більшість, я не поборник СРСР, але є багато ЧОМУ....
Чому при СРСР( в недалекому минулому), коли приїжджали таксатори і лісова інспекція з Ужгорода( і дуже страшна з Києва) і виявляли(100%) незаконні рубки, недоглянуті питомники чи молоді насадження, то у лісників "летіли" премії, вимальовувалися немалі штрафи, звільнення з роботи з відкриттям "криміналок"...
І чому (в теперішній час) різношерстні інспекції не вияляють жодних порушень, а одразу їдуть в облаштовані рекреаційні будиночки, на території лісництв, і там "детально" випробовують свою печінку... ;-)))

Степан Крук - 03.06.2018 / 21:41:37
Вуву правий!

Вуву 03.06.2018 / 21:34:35
Ну так сказано що "БІО СФЕРНИЙ" ...тбт... Кругом лисі гори (біо) які виглядають опукло (сферично) .
А про ліси ... Про ліси тут взагалі нічого ге сказано.
Он кругом говерли все лисо і теж "біосферно".
Я вже колись писав ... Що поки всі карпати "біосферними" не зроблять ... Не заспокояться.
Хто найбільше зацікавлений у вирубці лісу ... Правильно самі лісники і природоохоронці ... Власне ті що повинні його охороняти . парадокс.
Та ні ... бо це йіхня система € $ £ прибутку.

папа 03.06.2018 / 19:15:50
ппц что творится с лесом....лысые горы((( и никто не наказывает ублюдков за это

закарпатець 03.06.2018 / 17:53:52
При чому тут кримінальні справи? ЗУ повинні бути чіткі і однозначні, без усіляких шпарин для нечистих на руку...
А виходить так вдень діє мораторій на вирубку і вивіз за кордон, а звечора до ранку роби що хоч...

Степан Крук 03.06.2018 / 13:39:07
Поки не буде гучної кримінальної справи із реальним та жорстоким покаранням - це свавілля ніколи не закінчиться!!!

НОВИНИ: Кримінал

12:18
Ужгородець в гаражі налагодив "професійне" виробництво сигарет Фото новина
10:13
В Ужгороді п'яний водій Daewoo в'їхав в BMW Фото новина
18:46
/ 10
Полонина Рівна і новий прокурор Закарпаття
20:08
У декларації ексначальниці Берегівської райМСЕК виявили порушення на 9 млн грн
18:05
/ 4
На Ужгородщині поліція розслідує провокативний підпал церкви
17:54
/ 3
На Закарпатті судитимуть колишню очільницю Держгеокадастру за незаконну передачу землі з водосховищем
17:47
На Закарпатті лісівнику оголосили підозру через незаконну вирубку дубів на 5,2 млн грн Фото новина
17:41
На Рахівщині затримали харків'ян, які під виглядом "швидкої" переправляли "ухилянтів" до Румунії Фото новина
17:18
/ 2
На Тячівщині викрили незаконну вирубку лісу на понад пів мільйона гривень Фото новина
14:47
/ 1
На Мукачівщині автомобіль на смерть переїхав чоловіка, який ліг на дорогу Фото новина
11:20
На Закарпатті на кордоні вилучили стародруки, які намагались незаконно ввезти в Україну Фото новина
11:15
/ 1
Мешканець Чопа за 12 тис. доларів переправляв військовозобов'язаних до Словаччини Фото новина
17:11
/ 1
Внаслідок потрійної ДТП на Хустщині травмувалося 5 людей, в тому числі – немовля
16:33
На Тячівщині затримали підозрюваного у замаху на вбивство Фото новина
15:14
/ 2
На Тячівщині затримали двох братів, що переправляли "ухилянтів" через кордон Фото новина
15:02
Внаслідок зіткнення легковика та мікроавтобуса на Рахівщині загинула водійка, ще 2 людей травмовані Фото новина
14:55
/ 1
На Закарпатті затримали агента фсб, завербованого для підпалів об'єктів залізниці та пошти Фото новина
18:58
/ 3
Водійку, що п'яною за кермом BMW X5 на блокпосту в Перечині смертельно травмувала прикордонника, взяли під варту
18:46
/ 4
На Закарпатті підрядник вкрав 8,4 млн грн під час ремонту дороги державного значення
22:15
/ 1
Біля Ужгорода "п'яний" УАЗ в'їхав у припаркований Peugeot Фото новина
19:09
/ 3
Суд в Тячеві залишив в силі арешт на землю та техніку для будівництва МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
17:38
/ 4
За привласнення 6 млн грн виплат полеглого на війні похресника суд ув'язнив мукачівця на 5 років Відео новина
15:30
/ 2
На виїзді з Мукачева п'яна водійка Renault в'їхала в бетонний стовп Фото новина
14:34
/ 3
Закарпатця, що жорстоко знущався над конем у Буковелі, суд "покарав" штрафом в 3400 грн Відео новина
12:57
/ 5
Ще один ужгородець заплатить за водіння без прав і "під кайфом" понад 75 тис. грн штрафів Фото новина
» Всі новини