Як йшлося під час прес-конференції, в Україні - 12 мільйонів 600 тисяч пенсіонерів. З них менше одного відсотка (0,8%. - ЗІК.) вкладників до недержавних пенсійних фондів. На Закарпатті ж цей відсоток ще менший. Зі слів начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Віктора Мацоли, недержавні фонди відкриваються там, де є потужне економічне виробництво, де добре працює промисловість і є роботодавці, які можуть сплачувати за своїх працівників. «Самі люди ще не готові сплачувати за себе. Вони чекають, щоб за них це зробив роботодавець (близько 97% загальної суми внесків до недержавних пенсійних фондів сплачують роботодавці). Тому на Закарпатті назбирається не більше 2 - 3 тисяч вкладників», - додав Віктор Мацола. На думку ж його заступника Ганни Морозюк, система недержавних пенсійних фондів на Закарпатті буде розвиватися і невдовзі з трьох зросте до 10 - 15.
Головною ж перевагою недержавних Пенсійних фондів є те, що він пропонує такі схеми додаткового пенсійного забезпечення, які дозволять впливати на розмір майбутньої пенсії; недержавний Пенсійний фонд не може бути проголошений банкрутом та ліквідований за законодавством про банкрутство; немає жодних штрафних санкцій за несплату, розмір пенсії залежить від самого вкладника, до того ж гроші вкладають під 27% річних.
***
За даними Держфінпослуг, станом на 30.06.2007, в Україні нараховується 85 недержавних пенсійних фондів. Сумарний обсяг їх пенсійних активів майже 200 млн. грн., а загальна кількість учасників - понад 200 тисяч осіб.