У Полянській ОТГ на Закарпатті готуються до створення екопоселення та екологічного виробництва

Амбітний проект був представлений у Поляні на Форумі екологічних ініціатив 30 листопада 2017 року.

У Полянській ОТГ на Закарпатті готуються до створення екопоселення та екологічного виробництва

Згідно з проектом, представленим головою правління Міжнародного індустріального парку, академіком Української Академії наук Юрієм Синюком, в селі Родникова Гута буде збудоване екопоселення, на території якого розмістяться рибна ферма, вівчарня, екокотеджі тощо. Також буде відроджений історичний промисел на цій території – скловаріння. Серед планів – створення музею культури та побуту тих часів. Але, напевно, найголовнішим стане виробництво харчових біодобавок. На думку керівництва ОТГ та науковців, втілення такого проекту дасть громаді чудові можливості для екотуризму, а також створить багато робочих місць, що дуже актуально для гірської місцевості, пише Децентралізація.

«Зараз розробляємо детальний план території, – розповідає голова Полянської ОТГ Іван Дрогобецький. – Вже провели геодезичну зйомку. Процес трохи затягнувся, тому що довго лежав сніг. Але зараз документи направлені до Київського інституту будівництва та архітектури. Саме ця структура займається розробкою детального плану розміщення будівель на території майбутнього екопоселення. Паралельно ми проводимо роботу з пошуку потенційних інвесторів. Провели дуже багато зустрічей і розмов з цього приводу і дійшли висновку, що даний об’єкт може бути реалізований лише завдяки прямим інвестиціям. Тому шукати потенційних інвесторів доведеться нам самим. Ми цим займаємося, маємо потенційних партнерів. Це, зокрема, Ужгородський, Дебреценський (Угорщина) та Кошицький (Словаччина) національні університети, які виявили прямий інтерес до цього проекту. Зараз ми ведемо переговори щодо зустрічі з представниками Пекінського державного університету. Цей науковий заклад має величезний досвід у розробках різного роду біотехнологій, володіє величезною матеріально-технічною базою, необхідною для досліджень, лабораторії й тому подібне».

Голова Полянської ОТГ говорить, що проект екопоселення буде включений і до міжурядової угоди між Україною та Словаччиною, яка має бути підписана найближчим часом. 

Від уряду в Полянській ОТГ чекають на допомогу в створенні інфраструктури. «Наш об’єкт знаходиться на висоті 1165 метрів над рівнем моря, він віддалений від населених пунктів (в принципі, в цьому й полягає суть екопоселення – воно має перебувати за межами населених пунктів), – пояснює голова Полянської ОТГ. –  Зараз ми за свій кошт повністю оплатили геодезичні роботи (це величезні об’єми – загальна площа становить 34 гектари), зробили геодезичний проект під’їзної дороги – 5-кілометровий лісовий шлях з важкою доступністю. Нам дуже хочеться створити там індустріальний парк із кількома інвесторами, які зводитимуть об’єкти в майбутньому екопоселенні. А будівництво дороги та проведення необхідних комунікацій ми б хотіли здійснити за рахунок Державного фонду регіонального розвитку і дуже сподіваємося на сприяння уряду у цьому питанні».

Якщо всі плани створення екопоселення вдасться втілити в життя, це дасть громаді приблизно 300-400 робочих місць. Для Полянської ОТГ це величезне число. «Там буде виготовлятися продукція з високою доданою вартістю, що дасть змогу надати людям хорошу заробітну плату, а сільрада буде в виграші, оскільки надходження від ПДФО поступатимуть у бюджет громади», – каже Іван Дрогобецький.

Є ще одна причина, чому в Полянській ОТГ так сподіваються на успіх проекту. Створення екопоселення здатне врятувати село Родникова Гута. І це не перебільшення. Зараз відсутність роботи та ясних перспектив в цьому селі призводить до серйозного зменшення кількості жителів села. Люди цілими родинами переїжджають жити в сусідню Словаччину або (в основному) в США.  «Це потрібно міняти, – вважає голова громади. – Нам треба докласти максимум зусиль, щоб люди хотіли залишитися вдома, молоді спеціалісти після навчання поверталися додому, а ми могли забезпечити їх нормальним проживанням, умовами праці та заробітною платою».

 

29 травня 2018р.

Теги: екопоселення, Поляна

Коментарі

Лоці бачі 29.05.2018 / 21:54:17
дай Боже то здійснити. якби ще вузкоколійку від Плоского до Гути відновити..

НОВИНИ: Соціо

16:28
В Ужгороді вперше провели масштабний чемпіонат зі скандинавської ходьби Фото новина
14:22
Закарпатця судили за відео про пересування мобільних груп ТЦК у TikTok
11:27
На Закарпатті оголосили високий рівень пожежної небезпеки
14:10
У боях за Україну поліг військовий Іван Панасенко із села Крива на Тячівщині Фото новина
09:58
На війні загинув ужгородець Євген Буков, який був батьком шістьох дітей Фото новина
09:43
/ 4
На війні з рф поліг захисник із села Пастілки на Ужгородщині Василь Юзьо Фото новина
17:10
/ 2
В Ужгороді попрощалися з 35-річним воїном Михайлом Тіщенком, який понад півтора року був зниклим безвісти Фото новина
16:01
На війні загинув військовий із Ясіні Василь Вербищук Фото новина
13:40
На війні з рф загинув захисник із Чинадійова на Мукачівщині Юрій Майнгаст Фото новина
11:57
/ 2
На Рахівщині затримали переправника, який вів чоловіка до Румунії через річку Фото новина
10:46
На Закарпатті зупинили перевантажену вантажівку Mercedes-Benz Фото новина
10:07
/ 1
На війні з росією поліг захисник із Міжгір’я Олег Шанко Фото новина
08:59
/ 3
Від початку року у Барвінку сталося вже 12 пожеж на сміттєзвалищі Фото новина
20:14
/ 4
Скандальні "Вітропарки", що планують знищити вітряками унікальне високогір'я на Закарпатті, зареєстрували новий індустріальний парк у Хусті
18:39
/ 8
Головою Рахівського районного суду обрано Марію Марусяк Фото новина
18:37
Крафтові бренди Закарпаття представили на найбільшій туристичній виставці світу Фото новина
16:31
На Закарпатті зустріли прах керівника ОУН Андрія Мельника і його дружини Фото новина
16:22
У понеділок в Мукачеві попрощаються з полеглим на війні з росією Іваном Чавою Фото новина
15:57
/ 1
У Мукачеві п’яний водій вантажівки спричинив ДТП Фото новина
11:03
/ 1
"Дуту" справу проти закарпатської журналістки Олени Мудрої закрили
10:55
/ 1
В Ужгороді попрощаються із загиблим захисником Михайлом Тіщенком Фото новина
09:18
На Закарпатті раптово помер молодий військовослужбовець Нацгвардії Фото новина
18:07
У Хусті зустріли захисника, який повернувся з російського полону Фото новина
17:04
На Закарпатті судитимуть підприємця за незаконне будівництво рибників на 2 га землі Фото новина
13:05
На Хустщині підприємство сплатить майже 800 тис. грн боргу за оренду землі Фото новина
» Всі новини