Про це вона заявила після переговорів з президентом Росії Володимиром Путіним в Сочі 18 травня.
"Ми переконані з боку Німеччини... що і після будівництва "Північного потоку 2" роль України як транзитної країни повинна зберегтися. Це має стратегічне значення, і Німеччина готова зіграти свою активну роль і сприяти", – сказала канцлер.
"Ми також розглядаємо "Північний потік 2" як економічний комерційний проект, але в ньому є й інші складові. Потрібно подумати над гарантіями для України", – зазначила Меркель.
Наприкінці березня Німеччина видала остаточний дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" на своїй території. Будівництво газогону планується завершити до кінця 2019 року.
Угоди щодо фінансування проекту газогону "Північний потік-2" підписані з компаніями ENGIE (Франція), OMV (Австрія), Royal Dutch Shell (Великобританія-Нідерланди), Uniper і Wintershall (обидві - Німеччина).
Проти проекту виступають країни Балтії, Польща, США та Україна, питання до нього залишаються і у Єврокомісії.
Гуцул 2018-05-23 / 01:11:53
Вже маєм Будапешські гаранції безпеки де один з гарантів Московія сама напала на Україну!
Byby 2018-05-20 / 00:44:27
"Північний потік 2" ... Нагадує пакт молотова - рібентропа ... Коли німеччина і ссср діли між собою європу на зони загарбання .
Тепер ділять ... сфери економічного якщо не тиску ... То впливу ... на всі інші крайіни європи ... і всйого ЄС загалом.
Маркель своєю поведінкою нагадує людину не 21 століття ... а комуністичний антикваріат епохи брежнєва - хонекера.
Вуву 2018-05-19 / 23:34:27
При всі повазі до меркель ... Вона сама виказує всю "політичну проституцію" і двуликість.
Як можна виступати за єдність з антиросійськими санкціями і разом з тим будувати газопровід.?
Як можна декларувати позицію щодо цілісноті украйіни і навіть виділяти деякі кошти на підтримку і відновлення донбасу ... В той самий час створювати всі передумови щоб в майбутньому украйіна не доотримували біля 3-х млрд $ щорічно в дохід свого бюджету.?
Як можна заявляти про ... ЄДНІСТЬ офіційного політичного курсу ЄС ... І в той самий час відстоювати свойі ... ВИКЛЮЧНО ВНУТРІШНІ ЕКОНОМІЧНІ ІНТЕРЕСИ.?
Звичайно що роль украйіни як транзитера газу ... На думку меркель повинна зберегтись. Але вона не каже з обсягом якого відсотку.
Бо формально може бути і 5% ... І ви так само вже є тою крайіною яка транспортує газ .
При цьому вона мабуть думає що вона розумніша навіть за саму себе.