Саме сьогодні вхід у всі мистецькі заклади повинен бути безкоштовним. У рамках святкування у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту уже увосьме влаштували дитячий фольклорно-етнографічний фестиваль «Веселковий передзвін». Участь у ньому взяли близько півтисячі дітлахів зі шкіл естетичного виховання усієї області.
Василь КОЦАН, директор Закарпатського музею народної архітектури та побуту
Майже 40 колективів будуть представлені на цьому фестивалі. Це є фестиваль-конкурс. Він популяризує традиційну народну культуру. Зокрема, народний костюм. Усі учасники одягнені відповідно у костюми своїх районів, звідки вони представлені.
Гостем свята став народний колектив з Чеської Республіки: міста Гумполець. Саме вони відкривали фестиваль. На Закарпаття приїхали вперше.
Йозеф ЇРКУ, директор дитячої музичної школи з Чеської Республіки
Ми з радістю приїхали на Закарпаття, аби заграти та заспівати вам свої народні чеські пісні. Уже деякий час співпрацюємо з Чинадіївською школою. Минулого року вони приїздили на наш фестиваль у краї Височина. А цього року ми до вас.
Хвилюється перед виходом на сцену і фольклорний колектив із села Довге, Іршавського району. На фестиваль вони приїздять майже щороку, кожного разу з новою програмою.
Мирослава НЕЙДЕЛ, викладач Довжанської дитячої школи мистецтв
Ми презентуємо наш фольклор. «На вулиці» називається сценка наша. Що робили колись діти на вулиці. Ми відновлюємо наш фольклор. Коломийки співали, танцювали вививанці. «Довжанка» у нас є на початку, наша корінна пісня. «Довгоє на ямі, а у Довгому такі дівки, як намальовані».
У рамках фестивалю діє ярмарок-продаж творів декоративно-прикладного мистецтва, персональна виставка вишитих робіт Любові Лішки «Мелодія нитки» та показ музичних інструментів з фондової збірки музею.