У Мінрегіоні працюють над моделлю розвитку Карпат

Розробити дієві інструменти, застосування яких надасть можливість забезпечити розвиток гірських та високогірних територій, і, відповідно, сприятливі умови для життєдіяльності людей, які проживають на цих територіях – завдання робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій.

Робочу групу створено за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Її очолив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода. 

10 травня відбулося перше засідання робочої групи. На порядку денному – напрацювання пропозицій за напрямками економічного розвитку гірських територій, соціального забезпечення, розбудови транспортної інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, екології.

За словами голови робочої групи В’ячеслава Негоди, сучасний стан гірських територій не забезпечує потреб населення у якісних соціальних, медичних, освітніх, транспортних послугах.

«Специфіка рельєфу робить території важкодоступними, що виливається у низьку активність бізнесу, низькі обсяги інвестицій, високу трудову міграцію. За таких умов гірським територіями складно конкурувати з іншими. Щоб забезпечити їх розвиток, маємо спільно напрацювати політику сталого розвитку гірських територій Карпат. Це мають бути конкретні, дієві інструменти, застосування яких дасть можливість розбудовувати інфраструктуру такої місцевості, створювати робочі місця, заохочувати бізнес укорінюватися і зростати, реалізовувати проекти, які створюватимуть додану вартість. Такі інструменти має на розгляд Уряду запропонувати робоча група», — сказав В’ячеслав Негода.

Він наголосив, що вирішення питання розвитку гірських територій є не тільки завданням центральних органів виконавчої влади, а й обов’язком місцевих органів влади. Однак лише Львівська область в минулому році затвердила Стратегію розвитку гірських територій на 2018-2020  роки.

«У решти областей й натяку немає на те, що вони займаються цим питанням», — додав перший заступник Міністра.

За його словами, проблематику гірських територій частково здатна подолати реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка децентралізує владні повноваження  і фінансові  ресурси, кооперує кадрові ресурси і виробничі потужності, створює нові можливості для розвитку територій. Саме тому регіони з гірськими територіями мають активніше працювати над реалізацією завдань з побудови нової ефективної системи місцевого самоврядування.

«Але коли говоримо про гірські території, то поряд з державною політикою децентралізації має бути ще і політика їх інтеграції у життя країни», — додав голова робочої групи.

Він доручив протягом двох тижнів провести регіональні дискусії щодо напрацювання інструментів розвитку гірських територій Карпат із залученням всіх зацікавлених сторін. Після цього робоча група збереться на чергове засідання.

11 травня 2018р.

Теги: розвиток, модель, Карпати

Коментарі

Вуву 11.05.2018 / 16:37:51
Вова а до тебе хтось звертався з таким пооханням із тих місцевих жителів ... Чи так сверблять руки все прихватизувати і набудувати В ПЕРШУ ЧЕРГУ СОБІ обєкти які мають набивати ваші бандитські рахунки в оффшорах ..
А народ (вибачте)...бидло і скоти)) за копійки мають все це обслуговувати і при цьому бути "щасливими" ... За вашу "державну турботу і піклування".
Чи ви "кабінетні сволочі" гадаєте що ви розумніші за народ який вас паразитів вибрав.???

Вуву 11.05.2018 / 16:29:31
Цей хрунь і бригада почали ... "копати під свидовець і боржавські вітряки і міні геси" ... Тільки з протилежного боку.
спочатку "ВИВЧАТЬ І РОЗРОБЛЯТЬ" ... а далі в наказовому порядку змусять РЕАЛІЗОВУВАТИ ...
ДА ВАЛЬЦМАН -(шуллерманн) ?
Ps. а головне "обути лохів" ... "і все по закону".

НОВИНИ: Соціо

18:16
П’ятдесят ветеранів зійшли на Говерлу в межах програми реабілітації Фото новина
16:27
/ 5
На Драгобраті відкрили пам’ятник Герою України Дмитру Коцюбайлу «Да Вінчі» Фото новина
14:52
/ 1
У румунських Карпатах знайшли виснаженого українця, який блукав понад 20 днів Фото новина
12:52
Мукачівець Ілля Ковач став абсолютним чемпіоном України з пауерліфтингу серед юніорів Фото новина
11:10
На Говерлі травмувалася 15-річна туристка з Вінниці Фото новина
09:13
/ 9
У Мукачеві мобілізували 58-річного вчителя математики, який мав законну відстрочку
17:21
Завтра в Ужгороді відбудеться благодійний забіг UZHTRAIL у Шахтинському лісі
15:30
На Хустщині відновлюють популяцію струмкової форелі Фото новина
13:56
Уночі на Хустщині в пожежі загинула 29-річна жінка Фото новина
12:42
В Ужгороді запрацював новий механізм подачі документів на відстрочку Фото новина
11:09
Кікбоксер із Закарпаття переміг суперника з Китаю та став чемпіоном світу Фото новина
18:25
У Мукачеві вшанували пам’ять блаженного священномученика Теодора Ромжі Фото новина
17:46
/ 1
В Ужгороді жінку засудили до шести років ув’язнення за наркоторгівлю Фото новина
16:47
У горах врятували туристку, яка заблукала поблизу Петроса Фото новина
15:35
На кордоні в Ужгороді зупинили вантажівку з рідинами для електронних сигарет Фото новина
14:28
У Підвиноградові вантажівка збила велосипедиста Фото новина
13:21
На Закарпатті оштрафували трьох водіїв, які працювали без ліцензії Фото новина
12:08
На Рахівщині під час руху зайнявся легковик Фото новина
11:24
/ 7
На ПП «Велика Паладь – Надьгодош» мобілізований адвокат на авто протаранив шлагбаум і втік в угорщину Відео новина
10:07
В Ужгороді водія оштрафували на 75 тисяч грн Фото новина
09:02
Румунські рятувальники знайшли двох українців, які чотири дні блукали засніженими Карпатами Фото новина
17:42
/ 1
В Ужгороді частково перекриють рух на вулиці Карпатської України Фото новина
16:18
На війні з рф поліг військовослужбовець із Соломонова Золтан Шім Фото новина
15:20
Суд залишив під вартою підозрюваних у жорстокому вбивстві на Тячівщині Фото новина
13:49
На Закарпатті розслідують забруднення річки Верке Фото новина
» Всі новини