Упродовж останнього десятиліття це була водойма з чагарниками і сумнівною репутацією. До того ж, земля довкола озера була орендована, а два роки тому містом поширилися чутки, що озеро взагалі мають намір висушити, а прилеглу територію був намір забудувати. У справу втрутилися активісти та волонтери, вони регулярно прибирають територію озера, висаджують дерева, однак часто невідомі їх ламають.
Тим часом на озері, яке розташоване посеред спального району, загніздилися качки, лиски, фазани та лебеді. Уже кілька років навесні тут можна милуватися виводками пернатих красенів. Сьогодні територію довкола прибирали небайдужі містяни, а на вихідних тут заплановано фестиваль громадського активізму.
«Прибирання організували небайдужі ужгородці з ініціативної групи Кірпічка. Популярне питання: чому не прибирають комунальники? На жаль, досі міська рада не прийняла жодного документа, де б простір «Кірпічки» був ідентифікований як парк. Тому не оголошують тендерів на прибирання парку.
У суботу ми запрошуємо усіх на фестиваль громадського активізму. Хочемо познайомити ужгородців із міськими громадськими організаціями та ініціативами, дізнатись, як ми можемо бути корисними один одному та накреативити спільно з службовцями міської ради спільні мікропроекти», – зазначив Микола Яцков, регіональний координатор Інституту «Республіка».
Станом на сьогодні термін угоди про оренду території сплив, містяни чекають на визнання території озера «блакитною зоною» із виготовленням відповідних документів та відновленням статусу парку за довколишнім зеленим простором на 8,5 гектара.
Вікторія Жуйко, "День"
***** 2018-05-10 / 17:50:53
Хто закладував парк? Це що мається на увазі - прибили табличку з надписом:"Тут буде парк!".І це все? Я не спеціаліст,але у моєму розуміння це робиться так:завозиться родючий грунт,рівняється,обгорожується і засіюється травою.Попутно висажуються дерева і кущі,чиститься професійно озеро,запускається мальок.А потім робляться більш складні роботи - мостяться тротуари,велосипедні доріжки,кладуться лавочки,кілька дерев'яних або металевих зонтиків(наприклад перечекати дощ),дороговкази,пару скромних павільйонів з кавою,чаєм,морозивом,пару десятків мусорних антивандальних корзин з бетону,стовпи з економним освітленням ну і пляж з піском,роздягалками.лежаками,лодками,катамаранами.Якось так.А те що ще зберігається впродовж кількох десятків років - це пародія на парк.
Читатель 2018-05-09 / 22:53:12
Насколько известно, проблема была и есть одна - отсутствие нормального почвенного покрова в том месте. А откуда ему взяться? Но, со временем, стал формироваться какой-то плодородный слой, и в некоторых местах деревья прижились.
Второе. Должны были давным-давно быть обустроенные дорожки, поставлены лавочки, раз закладывался парк. Но, этого нет, и будет, увы, не скоро.