Закарпатські виробники анонсують хороший урожай і зниження ціни на полуницю

Зараз ціна на закарпатську полуницю ще тримається високою, але вона знижуватиметься щодня, оскільки врожай хороший і вирощуванням полуниці займається все більше підприємців.

Закарпатські виробники анонсують хороший урожай і зниження ціни на полуницю

Про це кореспонденту Укрінформу розповів Іван Зейкан, власник невеликого полуничного господарства у Виноградові Закарпатської області.

"Цього року сезон полуниці вдався на славу, уникли заморозків, погода сприяла, ягода дозріла добре й її багато. Ми почали продавати першу тепличну полуницю на місцеві ринки два тижні тому, тоді ціна в закупці стартувала зі 125 грн. На ринку за кіло просили від 130 грн за кг. Зараз ціна на полуницю вже впала до 75 грн за кіло в гуртовій закупівлі – це вже полуниця, що закладалася під агроволокно. Й далі ціна знижуватиметься щодня – від перенасичення ринку", - каже Зейкан.

Свою полуницю він здає гуртівникам, які везуть її на продаж у Львів та Київ.

«Одесити та херсонці заходять зі своєю полуницею на українські ринки раніше за закарпатців, але на нашу полуницю попит стабільно високий, він не падає, значить, купівельна спроможність, хоча перші ягоди й дорогі, є в пересічних українців. Відтак, ми тут конкуренції не боїмося, нашу полуницю стабільно купують, хоча з року в рік цим бізнесом починає займатися все більше краян – через це падає закупівельна ціна», - розповідає Зейкан.

На закарпатських ринках також вже почали продавати черешню: традиційно найперші черешні продають пучками по кільканадцять штук – за 5-10 гривень. За кілограм черешень зараз просять від 50 гривень.

Господарі відзначають, що цьогоріч ягоди достигли надзвичайно рано. "Не пам’ятаю, аби на початку травня ласували першими черешнями, а цьогоріч вже 2 травня на дереві були червоні ягоди", - каже Людмила Когутич з Мукачівщини.

Вона зауважує, що перші черешні – "це потіха для дітей", для варення та компотів вони не придатні, бо не мають такого начиненого смаку, як черешні пізніших сортів. Хоча господарі, що продають перші ягоди, мають добрий зиск, бо перше – завжди дорожче.

07 травня 2018р.

Теги: полуниця, ціни, зниження

НОВИНИ: Соціо

18:57
/ 2
На Закарпатті запустили процес забудови вітряками гори Гострої - частини Смарагдової мережі
15:27
Військові, ветерани та волонтери отримали державні нагороди до Дня ЗСУ Фото новина
13:26
/ 2
В Ужгороді патрульний надав домедичну допомогу чоловікові після бійки
09:15
Нічний удар по залізниці спричинив масові затримки поїздів на Закарпаття
18:14
До Мукачева прибув черговий евакуаційний поїзд із Дніпропетровщини Фото новина
17:23
У Мукачеві проведуть в останню путь полеглого захисника Володимира Луканинця Фото новина
12:03
На війні з рф поліг захисник із Виноградова Андрій Кириченко
11:11
У Чехії розшукують 22-річну закарпатку Фото новина
10:59
/ 2
Затриманий на хабарі суддя Олександр Пелих мобілізувався до ЗСУ
09:20
/ 13
Керівником Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області призначено Костянтина Черпіцького Фото новина
09:08
/ 2
Чопський прикордонний загін очолив Євгеній Бабич Фото новина
09:01
На Закарпатті оприлюднили прогнозований графік можливих відключень електроенергії на 5 грудня
16:52
На війні з рф помер військовий із села Свобода на Берегівщині Михайло Дерда Фото новина
13:56
В Ужгороді відкрили міні-скульптуру «Різдвяний цвіркун» Фото новина
09:09
Актуальний графік відключень електроенергії на Закарпатті 4 грудня
23:08
На війні поліг Василь Русин з Бистриці Чинадіївської громади Фото новина
18:00
В Ужгороді відкрилася Резиденція Святого Миколая
15:22
Туристичний потенціал Закарпаття презентували на виставці у Стокгольмі Фото новина
12:45
На Хустщині після повторного спалаху гепатиту А в Ізі посилили протиепідемічні заходи
11:17
/ 3
У Мукачеві запряцював перший в області крематорій для тварин Фото новина
10:03
У НПП «Синевир» посилили патрулювання через ризики незаконних рубок ялинок перед новорічними святами
09:04
На Закарпатті 3 грудня діятиме погодинне відключення електроенергії
18:17
/ 1
У Перечині перепоховали Героя Ярослава Токаря, який у 2023-му загинув під час боїв у Бахмуті Фото новина
17:30
Румунія продовжила обмеження руху на кордоні через ремонт мосту на річці Тиса
11:12
/ 6
У Збинах на Мукачівщині громада перейшла з російського православ'я в ПЦУ
» Всі новини