У Нацпарку "Синевир" на Закарпатті зібрали ікру райдужної форелі (ФОТО)

В урочищі Велика Ґропка на території НПП «Синевир» вже багато років функціонує рибне господарство, головне завдання якого - штучне відтворення рибних запасів на території парку.

У Нацпарку "Синевир" на Закарпатті зібрали ікру райдужної форелі (ФОТО)

Особливу увагу працівники природоохоронної установи приділяють райдужній і струмковій форелі. Для розведення і вирощування форелі в штучних водоймах необхідні умови, максимально наближені до природних. Цей вид риб, потребує чисту і прозору воду, збагачену киснем, відповідну температуру протягом усього року тощо. Саме такі умови створені в урочищі Ґропка, де днями працівники установи зібрали ікру райдужної форелі. Близько 16 тисяч штук вже закладено в інкубаційні апарати, а ще 10 тисяч планують зібрати найближчим часом. 

«В інкубаторах через місяць-півтора появляться мальки, яких ми потім випускаємо у річки на території НПП «Синевир», - розповідає начальник Синевирського природоохоронного науково-дослідного відділення Василь Сятиня, який вже не один рік керує процесом. – Таким чином в річках відновлюється популяція форелі райдужної і струмкової».

Штучне відтворення рибних запасів на території НПП «Синевир» має важливе значення для збільшення цих видів в річці Теребля та її притоках, а також для збереження їх генофонду, повідомляють в НПП "Синевир".

03 травня 2018р.

Теги: ікра, форель

Коментарі

О.Д. 03.05.2018 / 18:35:41


"Пізно пити "Боржомі", коли печінка відвалюється" (народне прислів'я)

"В Україну її вперше було завезено в кінці XIX ст. Із середини XX ст. пструга райдужного систематично розводять. З рибоводних господарств її особини потрапляють у річки. У деяких річках Карпат і Криму пструг райдужний утворив самовідтворювальні популяції." (с)

Цей процес навряд чи вже можна зупинити. Тому, претензії недоречні і спрямовані не за адресою. Розбирайтеся з НПП "Синевир" і у фаховому середовищі, не вмішуючи сюди журналістів, тим більше - виставляючи їм претензії.


уважний 03.05.2018 / 18:21:56
Шановна редакція! Ви розумієте, яку пургу поширюєте з подачі НПП Синевир??? Райдужна форель є агресивним інтродуцентом, видом з Канади якого в Карпатах НІКОЛИ не було! Про яке "відновлення популяції" може йти мова???

НОВИНИ: Соціо

22:16
"Атлет" – повний кавалер орденів "За мужність"
16:54
На 106 році життя померла черниця Ольга Ладжун, яку в дитинстві "удочерив" Августин Волошин Фото новина
14:32
/ 3
У Великих Лучках на Мукачівщині попрощаються з Василем Штефацьком, що загинув у ДТП, повертаючись додому у відпустку з війни Фото новина
11:22
У лікарні в Тернополі від отриманих ран помер Олександр Повпа з Пийтерфолво
23:00
/ 17
Справжні корені Мукачівської єпархії
16:58
/ 1
На Закарпатті торік у 565 закладах загальної середньої освіти навчалося 159 тисяч дітей
15:45
/ 5
Знищити не можна зберегти
15:39
/ 1
У свій день народження поліг Володимир Молнар із Нижнього Селища на Хустщині Фото новина
23:29
/ 5
Під час незаконних робіт по спорудженню ГЕС на Тересві в Калинах на Тячівщині пошкодили протипаводкову дамбу, "водники" звернулися у поліцію Відео новина
16:41
/ 12
ФОТОФАКТ. У Перечині лелека приніс у гніздо прапор України
09:26
Ужгородський скансен у неділю запрошує гратися гаївки
05:14
/ 1
Чим завершився ювілей Августина Волошина?
15:43
/ 1
На війні з росією поліг Олександр Сірко з Хуста Фото новина
15:08
/ 1
Підтверджено загибель Михайла Магаля з Дубового на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти Фото новина
03:05
/ 12
Будівництво ВЕС на Рівній без ОВД: депутати віддають землю під ще 16 вітряків
00:37
Підтверджено загибель Романа Уторобського з Богдана на Рахівщині, який вважався безвісти зниклим Фото новина
21:54
У Мукачеві в суботу попрощаються з полеглим Героєм Андрієм Задорожним Фото новина
19:51
/ 5
На Покровському напрямку загинув Михайло Негря з Ужгорода Фото новина
16:42
У травні на Закарпатті планово імунізуватимуть диких хижаків проти сказу
14:40
/ 26
У Ватикані до рішення нового Папи відклали заплановану на 3 травня на Закарпатті беатифікацію мученика о. Петра Ороса
14:05
/ 1
У четвер в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Едуардом Перебзяком Фото новина
16:44
/ 1
На Харківщині поліг Іван Грабовчак з Шаланок на Берегівщині Фото новина
11:14
/ 4
На війні з росією загинув 35-річний офіцер батальйону БпЛА 128-ї ОГШБр Андрій Задорожний з Мукачева Фото новина
20:23
/ 20
ВІДЕОФАКТ. "Жахливо, шакали, жесть, страшно": закарпатці про будівництво ВЕС, яке незаконно розпочалося на полонині Руна
03:17
/ 1
Тетяна Літераті презентує свою 5-у книжку "Втрачений Ужгород. Знакові місця"
» Всі новини