Ситуацію із туберкульозом на Закарпатті торік вдалося "програмно" стабілізувати – ОДА

Такі висновки випливають з проекту рішення «Про хід виконання Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021 роки», який вноситься на розгляд депутатів облради. Відповідальний виконавець програми: департамент охорони здоров'я ОДА.

Ситуацію із туберкульозом на Закарпатті торік вдалося "програмно" стабілізувати – ОДА

 У документі вказуються найважливіші завдання, виконані у звітному періоді. Частково покращено матеріально-технічне забезпечення медичних установ, що надають протитуберкульозну допомогу (закуплено витратні матеріали для виявлення та діагностики туберкульозу,  вироби медичного призначення для індивідуального захисту медичних працівників);забезпечено доступ до профілактики та безперервного лікування пацієнтів із туберкульозом протитуберкульозними препаратами І та ІІ ряду в  області. Організовано виявлення та діагностику туберкульозу у відповідності до міжнародних стандартів, у тому числі швидкими методами; покращено реалізацію спільних заходів у веденні випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ в області, досягнуто високі показники профілактичного лікування ко-тримоксазолом та охоплення АРТ; впроваджено компоненти інфекційного контролю за туберкульозом: розподіл потоків пацієнтів. Забезпечено персонал засобами індивідуального захисту органів дихання; посилено систему моніторингу та оцінки заходів виконання Програми шляхом забезпечення системи моніторингу за реалізацією заходів із протидії туберкульозу.

На фінансування заходів програми у 2017 році були затверджені видатки у сумі 12140,0 тис грн обласного бюджету.

Фактичні обсяги фінансування Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2017-2021роки із обласного бюджету у 2017 році становили 3263,5 тис грн. За ці кошти закуплено витратні матеріали для діагностики туберкульоз (рентгенологічна плівка, туберкулін, контейнери для збору мокротиння) та засоби індивідуального захисту .

Як зазначають автори  документу, реалізація  Програми у 2017 році дала можливість досягнути стабілізацію епідемічної ситуації з туберкульозу в області. Зокрема, зниження рівня захворюваності на туберкульоз 67,5 на 100 тис нас. у 2017 році, а також  стабілізацію рівня смертності від туберкульозу  до 10,2 на 100 тис нас. Вдалося забезпечити належний рівень бактеріологічної діагностики всіх форм туберкульозу за рахунок повного забезпечення засобами діагностики. Налагоджено систему транспортування матеріалу для дослідження в бактеріологічну лабораторію ІІІ рівня та досягнуто  виявлення хворих на бактеріальні форми туберкульозу серед нових випадків у 2017 році у  69%. Забезпечено  швидку діагностику хіміорезистентних форм туберкульозу  у 95,5% пацієнтів із туберкульозом в області, а також безперервне постачання хворих протитуберкульозними препаратами І та ІІ ряду, у тому числі за кошти обласного бюджету, та лікарськими засобами для патогенетичного та симптоматичного лікування,  корекції побічних реакцій на застосування протитуберкульозних препаратів. Покращено ефективність лікування хворих із чутливими формами туберкульозу до 75,9%. Знижено первинний вихід на інвалідність в області до 1,9 на 10 тисяч працездатного населення у 2017 році (на 12% в порівнянні із 2016 роком), повідомили Закарпаття онлайн у прес-службі Закарпатської облради.

03 травня 2018р.

Теги: туберкульоз, стабілізація

НОВИНИ: Соціо

17:29
На війні з рф загинув Захисник із Воловця — Іван Мадяр Фото новина
16:25
Екологи з’ясовують причини почервоніння води у річці Уж Фото новина
15:43
Прокуратура вимагає більшу заставу для підприємця, що перевозив ухилянтів у фурі на Закарпатті Фото новина
14:23
У Рахівській громаді проведуть стерилізацію безпритульних тварин Фото новина
13:15
Влада та інвестори домовляються про відновлення “Flex” у Мукачеві Фото новина
12:16
У Мукачеві після ракетного удару якість повітря поступово покращується Фото новина
10:58
На Берегівщині зафіксували спалах африканської чуми свиней серед диких кабанів Фото новина
09:59
Рятувальники ліквідували масштабну пожежу після ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
08:56
/ 7
В Ужгороді поліцейського звільнили за захист ветерана від ТЦК Фото новина
19:31
/ 1
Велика закарпатська афера
18:43
Лікарі повідомили про стан постраждалих унаслідок ракетного удару по заводу в Мукачеві Фото новина
17:49
/ 1
Закарпатські прикордонники затримали 18-річну переправницю разом з «клієнтом» Фото новина
16:46
До Мукачева прибув евакуаційний потяг з Дніпропетровщини Фото новина
15:43
На Тячівщині взяли під варту двох переправників Фото новина
14:36
Працівники водоканалу в Мукачеві натрапили на міну часів Другої світової Фото новина
13:09
/ 1
Чоловік, якого рятувальники витягли з урвища на Рахівщині, помер Фото новина
12:59
/ 1
На Рахівщині 26-річний турист з Бахмута зірвався в урвище Фото новина
12:12
/ 1
Собака допоміг закарпатським прикордонникам затримати порушників на кордоні з Румунією Фото новина
10:03
У Мукачеві другу добу гасять пожежу після ракетного удару рф по підприємству Фото новина
09:07
Сімох чоловіків, які шукали шлях за кордон у Telegram, затримали на Тячівщині Фото новина
06:56
/ 1
Закарпаття втрачає туристичний потенціал через рішення про будівництво вітряків - експерт
23:53
Жінки, які захищають Карпати. Наталія Вишневська про вітряки на Закарпатті та участь громадськості Відео новина
19:53
Відкрито реєстрацію на подорож екоклубу в Ясіня "Стежка Довбуша"
17:24
У Воловці взято під варту підозрюваного у зґвалтуванні неповнолітньої Фото новина
16:48
/ 1
Керівництво угорщини уникає згадки про росію після ракетного удару по Мукачеву Фото новина
» Всі новини