Закарпаття: На Святі для шлунку з'їли близько півтони м'яса

Півтони м'яса, удвічі менше сала, десятки мішків картоплі, всіляких овочів та приправ - жителі закарпатського села Геча, що на Берегівщині, цими вихідними влаштували Свято для шлунку.

Закарпаття: На Святі для шлунку з'їли близько півтони м'яса

Місцеві кухарі змагалися у приготуванні угорських національних страв з закордонними колегами.

Посміхаючись у гарні вуса, Шандор Мезей куштує свій кулінарний шедевр: смажену свинину з капустою.

Приїхав на цей конкурс з Угорщини.

Каже, кулінарія - найкращий спосіб відволіктися від роботи в мерії й чиновницьких буднів.

Шандор Мезей, кухар-любитель з Угорщини:

- Коли я готую, душа зцілюється. Я знаю безліч рецептів м'ясних страв. Це різні супи, підливи, смаженина. Все неймовірно смачно.

Його колега по королівському любительському клубу кухарів готує їсти не тільки вдома, а й на роботі.

Він професійний кухар. Зараз чаклує над супом з кісток й десятка овочів.

Тібор Бойтол, кухар з Угорщини:

- Свою першу страву я приготував у 9 років. Це була картопля з паприкою. Правда, паприку забув додати. Але мама нічого не сказала, навпаки, дуже похвалила. З того часу кухня стала моїм життям.

Цьогоріч у фестивалі взяло участь чотири команди кухарів. Основна вимога – готувати м'ясні страви.

Лишень за приблизними підрахунками в казанах, сковорідках і на мангалах кипіло, булькало й шкварчало понад 500 кг м'яса.

Дегустаторам, а це, крім п'ятьох професіоналів, були й усі гості фестивалю, довелося не легко. Угорська кухня жирна й гостра, багата на спеції й приправи.

Бейло Якоб, житель с.Геча:

- Знаєте, ми перед цим вип'ємо трохи вина чи самогонки й потім уже все це жирне йде тільки на користь.

У Гечі мріють відродити давні традиції, коли кожна родина жила з натурального господарства і ніхто й ніколи не купував заводських наїдків, часто сумнівної якості.

Утім, відвести душу на цьому м'ясному святі могли навіть вегетаріанці. Щоправда, тільки солодкоїжки.

Каталіна Біров, м.Будапешт, Угорщина:

- Ці солодощі приготовлені вручну за моїми рецептами. Тут все натуральне: сухофрукти, горішки, різне насіння. Навіть барвники з куркуми, буряка, конюшини, чорниць і навіть цибулі!

Кілограм такого солодкого різнобарв'я коштував аж півтори сотні гривень. То ж охочіше все ж таки купували домашні ковбаси.

За них просили уп'ятеро менше.

ТСН, 1+1
28 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

13:37
В Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Віктором Мургою Фото новина
18:43
Тячівський суд наклав арешт на землю під будівництво МГЕС в Калинах (ДОКУМЕНТ)
11:17
/ 1
Головою Закарпатського окружного адміністративного суду переобрали Ярославу Калинич Фото новина
00:05
/ 1
У Великому Березному проведуть в останню дорогу нацгвардійця Олега Соценка Фото новина
22:59
/ 2
"Вужі на сковороді" пралісів "Шипота"
14:15
/ 1
Підтверджено загибель Артура Ковача з Калин на Тячівщині, який вважався зниклим безвісти понад півтора року Фото новина
13:33
/ 1
У Рахові поховають сироту-переселенця з Запоріжжя Дмитра Баришполя, який загинув пів року тому на Донеччині Фото новина
11:15
/ 1
У Мукачеві в п'ятницю попрощаються з Богданом Магійовичем, який загинув ще 2 роки тому Фото новина
13:18
/ 3
Зупиняючи московську орду на Харківщині, поліг Андрій Алексик з Онока Виноградівської громади Фото новина
14:20
За I квартал 2025 року НСЗУ сплатила 1,1 млрд грн медзакладам Закарпаття за Програмою медичних гарантій
13:15
/ 2
На Донеччині поліг Артем Песик з Берегова Фото новина
19:27
/ 2
Питання про створення парку "Чорні озера", підтримане ужгородцями в петиції, виносять на сесію міськради (ДОКУМЕНТИ)
21:12
/ 2
У лікарні в Ужгороді після важкої хвороби помер військовий із Ясіні на Рахівщині Олексій Боклажук Фото новина
20:22
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині попрощаються з полеглим захисником Михайлом Пауком Фото новина
04:44
ВІДЕОФАКТ. На Закарпатті розцвіла Долина нарцисів
21:52
/ 3
Двоє знайомих "нагріли" ужгородку на продажі 10-ти її квартир на понад 14 млн грн Фото новина
19:16
/ 2
У неділю в Мукачеві попрощаються з полеглим Героєм Володимиром Дубровським Фото новина
16:49
/ 11
Ужгородцеві Роберту Бровді "Мадяру" присвоєно звання Героя України
16:15
/ 3
Ужгородцеві Анатолію Тегзі "Варвару" посмертно присвоєно звання Героя України
10:57
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Віктором Зацариніним Фото новина
21:30
У четвер у Росішці на Рахівщині попрощаються з Героєм, політв'язнем Іваном Мироном, що помер на 97 році життя Фото новина
18:06
/ 8
У Мукачеві за участі голови ОВА і мера відкрили 112-й в Україні McDonald's Фото новинаВідео новина
18:43
З російського полону повернулися п’ятеро закарпатців
11:15
/ 4
У Волосянці на Ужгородщині проведуть в останню дорогу Юрія Швайку, що поліг ще торік у серпні на Харківщині Фото новина
23:54
/ 6
ВІДЕОФАКТ. Біля Мукачева трасою Київ – Чоп гуляв лось
» Всі новини