Підприємства та організації Закарпаття представили свої пропозиції працевлаштування на весняному Ярмарку вакансій (ФОТО)

80% ужгородців, які шукають роботу через міський центр зайнятості, мають вищу освіту. Натомість ринок на 70% потребує робітничих професій.

Підприємства та організації Закарпаття представили свої пропозиції працевлаштування на весняному Ярмарку вакансій (ФОТО)

Такі цифри озвучив Сергій Олексіюк, директор Ужгородського центру зайнятості на Ярмарку професій та кар’єри, які проходили на території центру. 

На заходах були представлені підприємства та організації, що зацікавлені у працевлаштуванні перспективних студентів та молодих спеціалістів, які бажають зробити перший крок до своєї кар’єри. Поряд у приміщенні міського центру зайнятості відбувався Ярмарок професій, де підприємства, пропонували роботу потенційним працівникам.

Підприємства та організації зможуть ознайомити відвідувачів із своєю діяльністю, надати інформацію про наявні вакансії, можливість стажування та проходження практики.

Юрій Фущич, директор Закарпатського обласного центру зайнятості зазначив, що такі заходи проводяться центрами зайнятості систематично. «У цей день ярмарки проходять також в Іршавському, Мукачівському районах. Головна мета - звести роботодавців і показати успішні вакансії, які є на сьогодні, «вживу». І тих людей, які хочуть знайти роботу, і  учнів 8-11 класів, які б орієнтувалися у професіях і змогли обрати роботу, з якою були б щасливими та успішними, - каже Юрій Фущич. – У нас на сьогодні представлені вакансії, де пропонується заробітна плата з понад 15 тис. грн. Хочемо, щоб молодь здобувала професію ту, яка є потрібна на Закарпатті і в Україні. Майже 7 тисяч закарпатців знайшли свою роботу. Майже 1 тис. перекваліфікована. Є ті, хто брав участь в АТО, і сьогодні стали успішними бізнесменами. На сьогодні один учасник АТО, вже сам роботодавець і пропонує зарплату 14 тис.грн».  За словами Юрія Фущича,  транснаціональні компанії, які працюють на Закарпатті і мають свої виробничі площадки, мають розуміти, треба піднімати зарплату, щоб місцеві виїжджали в сусідні країни на роботу».  

«На Ярмарку професій представлені 33 провідні роботодавці Ужгорода, -- коментує Сергій Олексіюк, - водночас на території центру проходить Ярмарок кар’єри, де прийшли учні та студенти, дізнатися більше про можливості працевлаштування.  Йде популяризація робітничих професій, а також профорієнтаційна робота з молоддю щоб вони розуміли: можна здобувати професію, розбудовувати свою кар’єру і державу. І не їхати нікуди».

Професії різноманітні, наголошує директор міського центру зайнятості. Але специфіка Ужгорода у тому, що 80% шукачів роботи, мають базову і повну вищу освіту, а 70% вакансій пропонуються за робітничими професіями. «Але, не дивлячись на це, у нас вакансій удвічі більше, ніж у минулому році. За рік заробітна плата, яка пропонується у вакансіях, збільшилася на 54,2% (середня зарплата по вакансіях 6086,00 грн). Якщо хтось хоче знайти роботу, він може її завжди знайти», - додає Сергій Олексіюк. 

Володимир Панов, голова Обласного об’єднання організації роботодавців Закарпаття зауважує: нема проблем у професії, є проблема з робочими місцями. «Сьогодні дефіцит робочої сили на Закарпатті. Це нова тенденція, нова ситуація, яку всім треба розуміти і терміново державі розробити програму, щоб цю проблему вирішити. Сьогодні є багато робочих місць, а  людей у нас нема. Поїхали у Угорщину, Польщу, Словаччину, Росію, Італію, - коментує Володимир Панов, - Це нові реалії. Почалося велике переселення. Тільки на Закарпатті завод Jabil будує завод, куди потрібно близько 2 тис. робочих місць, ТОВ «Ядзакі Україна»  планує будувати другу чергу, це  теж близько 2 тис. робочих місць. «Flex» у Мукачево планує розширюватися. Завод «Єврокар» теж має прогнози на 2 тис. робочих місць. Це на загал додаткових 8 тис. робочих місць. Де знайти людей, які заповнять ці вакансії? Грамотних толкових людей, сучасних інженерів?  Ми маємо з державою розробляти умови, які можуть створити ефективну економіку. Тільки в успішній країні можуть бути успішні люди. Поки ми програємо  у сусідніх країн і заробітною платою, і умовами життя». 

Протягом 1-го кварталу 2018 року послугами Ужгородського міського центру зайнятості скористалися 1142 осіб, т.ч. 596 зареєстрованих безробітних. На кінець звітного періоду на обліку перебуває 953 особи, з них – 338 безробітних.

Станом на 1 квітня у базі даних центру зайнятості налічувалося 361 вакансія, у удвічі більше ніж на такий самих період минулого року. Середній розмір зарплати у вакансіях збільшився на 54,2% у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року., повідомили Закарпаття онлайн в Ужгородському прес-клубі.

 

 
25 квітня 2018р.

Теги: працевлаштування, ярмарок, професії, вакансії

НОВИНИ: Соціо

00:19
У Гечі на Берегівщині відбувся ювілейний Фестиваль леквару
11:12
/ 10
В Ужгороді світанок Дня Незалежності зустріли традиційною "Молитвою за Україну"
00:06
/ 2
Угорські школи на Закарпатті повністю забезпечили українськими підручниками
23:51
/ 1
На Закарпатті поліція поки не зупиняє авто на "євробляхах", бо не отримала доступ до бази даних митниці
21:43
/ 1
Мукачевом пройшов традиційний парад вишиванок
21:23
/ 1
Ужгородців обурила спроба забудови ще однієї зеленої зони в центрі міста
17:54
В Ужгороді роблять "Фото патріота" і проводять благочинний ярмарок на підтримку вояків
17:52
/ 4
Концерт Maruv, Khayat і Alyona Alyona в Ужгороді переноситься з Амфітеатру в облмуздрамтеатр
16:33
Ще в одній "ГЕСівській справі" по будівництву мініГЕС на Шопурці на Рахівщині не з'явився забудовник
15:32
/ 14
На Закарпатті відбулася зустріч щодо будівництва ВЕС на Боржаві
14:00
За підсумками навчання у поляків рятувальники Закарпаття отримали сертифікати та нове обладнання
13:54
На Закарпатті експорт за пів року зменшився на 5,1%, імпорт – збільшився на 44,5%
13:39
Закарпаття відзначає День Прапора та День Незалежності України
13:25
Традиційну акцію "Перший портфелик" провели сьогодні в Ужгороді
13:09
/ 2
Цьогорічну "Гуцульську бриндзю" в Рахові доповнить запальний гала-концерт
13:04
На Закарпатті затвердили ще кілька водно-болотних угідь міжнародного значення
12:59
В Ужгороді вже можна зробити "Фото патріота"
11:05
/ 1
У військовій частині в Ужгороді день розпочали зі святкового підняття державного прапора
09:52
Пенсіонер із Ужгорода виростив на балконі колекцію з понад 400 кактусів
09:38
/ 2
50 пацієнтів із невиліковними хворобами відвідує виїзна паліативна бригада в Ужгороді
01:42
/ 2
На Закарпатті можна закупити газ на зиму за літньою ціною
01:03
/ 4
На Рахівщині хочуть внести гуцульську бринзу до європейського реєстру
00:24
У Мукачівській ОТГ утворили 5 старостинських округів і призначили в.о. старост
18:03
Очікуємо, що Закарпаття до кінця року дасть найвищий показник зі створення ОТГ на добровільних засадах – Лукеря
17:49
День військової частини відзначили у Мукачівському прикордонному загоні
» Всі новини