Близько 300 учасників "децентралізаційного" мітингу в Ужгороді відвели ОДА 5 днів для позитивного висновку на створення ОТГ (ФОТО)

Сьогодні, 19 квітня, в Ужгороді, поряд з будівлею облдержадміністрації відбувся мирний мітинг жителів трьох сільрад Ужгородського району – Холмківської, Сторожницької та Тарновецької.

Близько 300 учасників "децентралізаційного" мітингу в Ужгороді відвели ОДА 5 днів для позитивного висновку на створення ОТГ (ФОТО)

Учасники мітингу, всього близько 300 людей, вимагали від обласної влади надати їм нарешті позитивний висновок на створення Холмківської об’єднаної територіальної громади. 

Рішення про об’єднання громади 8 сіл, що входять до складу трьох сільрад, остаточно прийняли ще в лютому 2017 року, однак позитивний висновок від Закарпатської ОДА так і не отримали, хоча в березні цього року вже вчетверте подали звернення з відповідним проханням. 

Через таку позицію обласної влади ініціативні мешканці сільських громад вирішили провести мітинг, щоб звернути увагу громадськості і влади на таку ситуацію. 

Під час мітингу люди скандували «Підпиши! Підпиши!», вимагаючи від голови ОДА позитивний висновок. Вони  несли транспаранти з надписами «Холмок, Сторожниця Тарновці – разом», «Вимагаємо позитивного висновку!», «Москаль, не гальмуй децентралізацію».  

Під стінами ОДА учасники мітингу вимагали, щоб до людей вийшов голова облдержадміністрації Геннадій Москаль та пояснив, з яких причин він не підписує позитивний висновок громаді. Особливо людей обурює, що сусідня Баранинська ОТГ, яка розпочала процес пізніше, ніж Холмок, Сторожниця та Тарнівці, отримала дозвіл торік, провела у жовтні перші вибори і з нового року перейшла на прямі міжбюджетні відносини. В такому вибірковому підході вони бачать несправедливість. 

Через доволі тривалий час до учасників мітингу вийшов в.о. голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін. Він повідомив, що Геннадій Москаль перебуває у відрядженні в Києві, свій же пізній вихід пояснив необхідністю зібрати документи, які стосуються створення Хомківської ОТГ. В ході дискусії пан Мікулін не зумів пояснити, чому облдержадміністрація не надає громаді позитивний висновок, а також визнав, що зауважень до поданих документів немає. Він запропонував учасникам створити ініціативну групу та провести зустріч завтра, 20 квітня, в будівлі облдержадміністрації, щоб спільно знайти вихід із ситуації, яка склалася. 

Мітингувальники ж передали Віктору Мікуліну резолюцію з вимогою надати Холмківській громаді позитивний висновок на створення ОТГ протягом 5 календарних робочих днів.

Довідка

До складу Холмківської об’єднаної сільради хочуть увійти села Минай, Розівка, Холмок, Сторожниця, Тарновці, Ботфолва, Концово та Шишловці. У випадку створення вже в 2017 році громада б отримала 71,8 млн грн. ПДФО. Надходження на одного жителя зросли б більше, ніж у чотири рази. Площа громади становила б 4921 га, а кількість жителів – понад 12 тисяч людей.   

19 квітня 2018р.

Теги: мітинг, висновок, децентралазація

Коментарі

***** 2018-04-23 / 10:15:02
5 днів пройшло - і де ваш позитивний висновок?

Вуву 2018-04-19 / 22:17:19
Якуж зарплату має простий мер ... Що може вештатися по мальдівах ... Це що на "чесну зарплату" ???

пенсіонер 2018-04-19 / 19:53:09

до Спарта 2018-04-19 / 17:48:37

Не переживайте ви так, все буде добре у цього ОТГ.
Пройшов мирний протест, який не ставив на меті когось "геть", як би вам хотілось...

Скільки змогло - стільки і прийшло у робочий день на нього.
Вимоги передані. Листи написані.

Серед депутатського корпусу трьох сільрад жодного самовбивці за Андріїва-жлоба тепер нема точно.

Почекаємо Бодю з Мальдів, Г.Г. з Києва...
А там побачимо, яка з ними буде приватна "бесіда".
Без мітингу.

***** 2018-04-19 / 18:14:49
Як то нема - он Толік Синишин в числі перших з гордо піднятим пупом іде.

Спарта 2018-04-19 / 17:48:37
Шкода, що серед простого люду на мітингу знову не було тих, хто без них на виборах ніщо. Живуть там у селах поміж людей, а коли треба бути громадою, то ховають свої голови у попи. Тьфу на вас, гиби «еліта». Тьфу на вас ще раз!

Спарта 2018-04-19 / 17:45:24
300 СПАРТАНЦІВ

***** 2018-04-19 / 17:44:42
Мені ся любить поза Ярослава Галаса,якою він хоче передати піплу губернаторське "фе".5 днів можна буде чекати 5 років.Кого ви хотіли залякати - Москаля?Мої папучі регочуть так,що підошва відвалюється.

пенсіонер 2018-04-19 / 16:35:57

Це ж наскільки треба бути ідіотом, щоб настроїти перед виборами проти себе і президента, якого ти представляєш у Закарпатті, 8 сіл з 12-ти тисячним населенням?

Г.Г., це ж не забідовані гірські села, які можливо купити хоч коли за кіло гречки? Де розум?

Г.Г., ти хоч розумієш, що у цих селах живуть сотні людей, які з тобою працювали з 90-х років в одних кабінетах точно не секретарками чи прибиральницями?

І ти хочеш залізти до своїх колег-пенсіонерів у карман з міськими податками разом із стрийським баригою Андріївим?

М-да-а... Оце, Г.Г., ти попав конкретно!

ghev 2018-04-19 / 14:43:33
Москаль бреше всім нам в очі. Він пояснює, що не дає висновку Холмківській ОТГ, бо район втратить надходження. А насправді чудово розуміє, що вже дуже скоро не буде ніякого районного бюджету, як і самих районів. Реформа передбачає їхню ліквідацію. Не буде ні РДА, ні райрад. Але села приєднають до Ужгорода і солідний куш від податків, які сплачують заводи, перейде місту. Ужгород з 2015 року отримує 60% ПДФО. Нинішній мер має стільки грошей, скільеи не мав жоден з його попередників. Ми бачимо, як ними розпоряджаються. Логічно, що села не хочуть такого ж у себе.

Вуву 2018-04-19 / 13:56:34
Он на плакаті написано ... "Громаді бути".
Я от що подумав ... А хіба маскаль,андрійів,мікулін,балоги,мурга,волошин,бровді,бринзович з ороскою і барто,медвідь ,ланьо і решта ...
ХІБА ЦЕ НЕ ГРОМАДА ??? (та така громада ... ,шо хоть васю турду "нанімай до роботи").

Вуву 2018-04-19 / 13:46:36
А ще видається ... Що справа у "ПЕДЕФЕО" ... а це ж мільйони.
Ну і ми ж всього не знаєм ... Може тут повинні б бути якісь маскальскі (чи вищого рангу злодійів) бізнес проекти.?

ВУВУ 2018-04-19 / 13:40:47
А ЧОГО МІКУЛІН МАЄ ЩОСЬ ПОЯСНЮВАТИ ЛЮДЯМ ЗА МОСКАЛЯ ... ВІН ШО ДУРАК ?!
Маскаль прийіде хай і віддувається.

НОВИНИ: Соціо

23:51
30 родин із прифронтової Харківщини оздоровилися та відпочили на Закарпатті за час дії програми "Турбота"
23:19
/ 1
Словаччина хоче відновити пасажирське залізничне сполучення із Ужгородом, яке припинилося 80 років тому
18:22
"Укрзалізниця" ще цьогоріч планує запустити потяг "Київ – Кошиці"
15:29
/ 7
Як "танець з бубном" за вітряки на Руні гудуть сільрада, лісівники та закарпатська влада
14:15
/ 1
Приватний поїзд "Прага – Чоп" сьогодні здійснив свій перший рейс
11:22
/ 3
Запис мого діда і сепаратне святкування Паски
11:11
/ 1
У Ракоші Вишківської громади попрощалися з полеглим Героєм Святославом Корнійчуком
20:19
/ 5
В Ужгороді на об'їзній депутати-"слуги" планують "роздерибанити" понад 1 га землі із заниженням вартості в 10 разів
21:59
/ 23
На Закарпатті було зроблено спробу дестабілізації шляхом перекриття доріг "через мобілізацію". Поліція звільнила проїзд
18:44
/ 36
Головою Ужгородського міськрайонного суду переобрано Віктора Данка
18:38
На війні поліг Віталій Петах зі Страбичова Мукачівської громади
02:00
/ 30
Комбат Руслан Каганець: "Без людей виграти цю війну неможливо. Ми не зробимо мільйон роботів із штучним інтелектом, які за нас воюватимуть"
00:32
/ 1
Відсьогодні на Закарпатті розпочалася нерестова заборона
21:48
Біля Солотвинського солерудника виявлено смітники, пластикові пляшки в карстових проваллях і забруднення потоку Глод
16:44
/ 3
В Ужгороді пойдуть чемпіонат України з велоспорту-МТБ та чемпіонат області
11:26
/ 4
На війні з росією поліг Ігор Сакало з Горінчова Хустського району
10:53
У лютому споживчі ціни на Закарпатті в цілому не зросли – статистика
11:15
"Щасливі діти" запускають новий цикл відновлювальних ретритів для мам із дітьми "Сила Карпат"
10:56
/ 6
В Усть-Чорній на Тячівщині попрощалися з полеглим Героєм Октавіаном Коненком
22:53
/ 3
У понеділок в Сваляві проведуть в останню дорогу полеглого 21-річного Героя Василя Томащука
22:20
/ 2
У Великій Копані попрощалися з Віталієм Чонкою, що загинув на Запоріжжі ще торік у червні
15:31
У лютому в порівнянні з торішнім груднем ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,4%
14:57
Торік на Закарпатті прийняли в експлуатацію житла на 17,8% більше, ніж у 2022-му
14:10
/ 1
Кабмін перерозподілив освітню субвенцію на 2024 рік: місцеві бюджети Закарпаття втратили 2,4 млн грн
23:00
/ 3
На війні поліг ровесник Конституції України Василь Цьока з Крайникова Хустської громади