У Буштині інвестор відмовився будувати сонячну електростанцію на смітті через вимогу 2 млн у бюджет міста (ФОТО)

Минулої п’ятниці відбулося засідання сесії Буштинської селищної ради. Основним питанням порядку денного став розгляд меморандуму про співпрацю з ТОВ «ФЕС -БУШТИНО» («Фотоелектростанція БУШТИНО») та затвердження детального плану території, відведеної для розміщення сонячної електростанції в смт Буштино.

У Буштині інвестор відмовився будувати сонячну електростанцію на смітті через вимогу 2 млн у бюджет міста (ФОТО)

Ці питання планувалося розглянути ще на сесії позаминулого тижня за особистої участі інвестора В.Попова (керівника приватного будівельно-монтажного підприємства «Строитель-П» (м.Дніпро). Інвестор приїхав до Буштина, та засідання не відбулося, оскільки не зібрався кворум.

Цього разу на зібранні був присутній представник інвестора Ярослав Куценко. В коментарі кореспонденту нашого видання він розповів про наміри інвестора:

«Зараз держава ставить завдання ліквідувати газову залежність від Росії. Єдиними прийнятними джерелами енергії є альтернативні, зокрема, сонячні електростанції. Тому на території, яка наразі є засміченим пустирем, лише на прибирання якого  треба 500-600 тис. грн., планується встановити сонячну електростанцію потужністю 5 мегават. Вартість будівництва становить близько 12 млн євро. Для цього виділено 7,6 га, розроблено документацію – проект землевпорядкування, оцінку земель, детальний план забудови».

Під час розгляду питання на засіданні Буштинський селищний голова Іван Паш зазначив,  що рішенням сесії селищної ради 1.12.2017 року №760 ТОВ «ФЕС БУШТИНО» було надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 7,64 га для будівництва сонячної електростанції.

До обговорення депутатам пропонувався Меморандум з інвестором. За умовами документу, договірні сторони (інвестор та селищна рада) беруть на себе зобов’язання співпрацювати у сфері надання послуг з благоустрою населеного пункту. Тобто, Буштинська селищна рада  сприятиме виробничій діяльності ТОВ «ФЕС БУШТИНО», а підприємство, в свою чергу, закупить для селища сміттєприбиральну машину. Як пообіцяв буштинцям інвестор, на це буде виділено 600 тисяч гривень.

Втім, як заперечили деякі депутати, цієї суми буде недостатньо для купівлі потужної машини. Тож думки з приводу озвученої пропозиції розділилися.  

Питання викликало гостру дискусію, яка моментами переходила у з’ясування особистих стосунків. Серед пропозицій, озвучених селищними депутатами, звучала й така, наприклад, щоб інвестор, окрім сміттєприбиральної машини, профінансував ще й закупівлю сміттєвих баків для 2,5 тисяч дворогосподарств селища (а це  близько 2,5 млн грн.).

Представник інвестора намагався переконати буштинських депутатів, що, по-перше, такі значні суми знайти проблематично і про розширення потреб можна говорити з часом. По-друге, у більш потужній машині для вивезення сміття в селищі нема потреби. 

Зрештою, після двогодинного емоційного обговорення депутати вирішили у Меморандумі дати пропозицію ТОВ «ФЕС БУШТИНО» внести в соціально-економічний розвиток селища 2 млн. грн. протягом місяця. А також додали: інші зацікавлені особи також можуть звертатися у Буштинську селищну раду щодо оренди цих 7,6 га на таких самих умовах.

Як стало відомо після засідання сесії, інвестор, який уже вклав кошти у виготовлення детального плану території та детальне ґрунтове обстеження земельної ділянки, від своїх намірів відмовився.

Наталія Маджара, Тячів

17 квітня 2018р.

Теги: Буштино, сонячна електростанція

Коментарі

marija 2018-04-19 / 20:51:04

Громадянин 2018-04-18 / 18:11:32
Це наша дійсність - ще нічого не зроблено, а чинуші різних рівнів вимагають гроші. А далі чогось бідний - бо дурний, буштиноси думаєте, що інвестори в черзі до вас стоять ? Пройде час і ви не один раз пожалієте за втраченими можливостями.

Traiber 2018-04-18 / 13:48:23
Це які , бльо мали бути смітники у двір за тисячу гривень??? Богавам , що ви курити в Буштині

Косиця 2018-04-17 / 12:33:11
Що чекати від наших депутатів,якщо вони не можуть справитися з випалюванням шин(регулярний чорний дим понад селищем), і ніхто цього не бачить і не можна наказати винних.
Днями прїзджав біля переїзду то сам депутат розпалив багаття з шин,та сміття,милувався,як чорний дим летить на село,тож звідки візьметься свідомість про альтернативну енергетику,мусоропереробний завод,та інші цивілізовані методи,як ми си накладеме огня та буде нам світити,будеме ся гріти,та й мусор спалиме,та нащо нам якісь інвестори як ми й самі "мудрі", аби нас надурили,тай у нас своїх пану хватає

ГоПак 2018-04-17 / 11:40:29
Малисьте нормальну енергетику, а тепер вам треба альтернативну за мільйони...., най не кажу!

Нік 2018-04-17 / 07:49:14
Бидло при владі на всіх рівнях.Воно вміє тільки вимагати ,забирати і забороняти.Це біда України.Безмозглі особи навіть не знають що нормальні підприємці спочатку мають заробити гроші.

Апіян арчі з Буштина 2018-04-17 / 07:01:27
Нічого будувати горлохвати і популісти депутати не дадуть нігде і никому і будемо без альтернативноі енергетики і в смітті по горло !!!!!!!!! гуляймо дале

НОВИНИ: Соціо

16:48
/ 3
Закарпатці боргують за газ понад 939 млн грн
16:44
/ 2
До УжНУ вже подано більше 10 300 заяв абітурієнтів
16:33
До бюджету Боронявської сільради на Хустщині стягнуто 75 тис грн збитків від упущеної вигоди
15:53
Нові спортивні об’єкти з’являться у селах Хустщини
14:35
4 сільради на Хустщині готові до створення ОТГ із центром у Горінчові
14:01
Через відсутність Порядку використання "медичної" субвенції понад 200 млн грн для Закарпаття лежать на рахунках
11:39
/ 9
Угорщина надасть Закарпаттю хлор для очистки питної води
10:30
/ 1
Пасажири маршруток в Ужгороді час прибуття та місце перебування автобусів з'ясовують завдяки Dozor City
09:46
/ 1
Найбільший та найпопулярніший парк Ужгорода – захаращений і брудний
09:42
Закарпатській обласній станції переливання крові необхідно реалізувати 250 л донорської плазми, непридатної для лікування
09:22
/ 1
Розпочалися розкопки руїн церкви в Ужгородському замку
09:13
/ 1
На Закарпатті – критична ситуація з медпрепаратами для хворих із термінальною стадією хронічної хвороби нирок
06:16
Епідемічна ситуація з гострих кишкових інфекцій на Закарпатті спокійна – медики
17:17
Американські лікарі почали приймати закарпатців у Мукачеві
16:18
/ 1
У серпні на Берегівщині пройде 9-й Фестиваль сливового леквару
15:16
/ 1
25 липня тимчасово не функціонуватиме пункт пропуску "Вишнє Нємецьке"
15:07
В Ужгороді на світанку спіймали підлітка з Невицького, що нищив дерева
14:38
У Мукачеві встановили третю міні-скульптуру гуски – пивовара Панонію
14:30
/ 2
У Кам’яниці під час "ековіче" вирішили силами громади облагородити ландшафтний заказник "Остра"
14:06
/ 4
Закарпаття – останнє в загальному рейтингу щодо формування об'єднаних територіальних громад
13:21
Спільну молитву за воїнів 128-ї бригади провели в Ужгороді представники 12-ти конфесій
12:48
/ 2
У неділю на Рахівщині "фестивально" з'ясовуватимуть "Де бере початок Тиса"
12:30
/ 1
На Великоберезнянщині відбудеться "Праліс-фест"
11:35
/ 1
На Виноградівщині триває наукова етнографічна експедиція
11:14
/ 3
В Ужгороді кілька пішоходів, що в невстановлених місцях переходили дорогу, покарали протоколами
» Всі новини