В Ужгороді оголосили переможців премії "Дебют Срібної Землі" (ФОТО)

Переможницями стали україністки філфаку Ужгородського університету Неля Остапів за збірку віршів «Про що мовчить лисиця» та Анна Фельцан за збірку оповідань «Сонячне каміння».

В Ужгороді оголосили переможців премії "Дебют Срібної Землі" (ФОТО)

12 квітня в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Ф. Потушняка вручили літературну премію «Дебют Срібної Землі». Переможців нагородили відзнаками, дипломами та подарунками.

Переможцями конкурсу «Дебют Срібної Землі» у 2017 році стали студентки українського відділення філологічного факультету УжНУ. У номінації «Поезія» –Неля Остапів за першу збірку віршів «Про що мовчить лисиця». У прозовій номінації – Анна Фельцан за збірку оповідань «Сонячне каміння». Дівчата подякували меценатам за те, що підтримують творчу молодь, а бібліотеці та спілці письменників за те, що дбають і дають настанови. Адже обидва лауреати дебютували свого часу в стінах обласної бібліотеки імені Ф. Потушняка, тут презентували свої перші книжки й підтримують дружні зв’язки.

Голова благодйного фонду "Рідна країна" Микола Томенко побажав переможницям «космічного старту й творчого успіху», адже вручили премію в День космонавтики.

За словами голови журі Сергія Федаки, літературний процес триває, а найголовніше – щороку є молоді таланти гідного рівня. Як зауважив автор ідеї конкурсу, письменник Олександр Гаврош, вперше премію «Дебют» вручили 11 років тому. І творчі успіхи перших лауреатів – Андрія Любки, Тараса Ващука та Ірисі Ликович – підтверджують, що журі не помилилося. Вже варто видати довідничок про переможців премії «Дебют Срібної Землі».

Привітав переможниць й голова Закарпатської організації Національної спілки письменників України Василь Густі: «Приємно, що вперше премію отримує вже член спілки письменників. Адже на початку березня Анну Фельцан офіційно прийняли в письменницьку організацію».

Під час зустрічі голова благодійного фонду «Рідна країна» Микола Томенко презентував «Український щорічник-2018», який є універсальним щоденником із афоризмами на кожний день. У планах фонду підготувати такі видання, присвячені Григорію Сковороді та Лесі Українці. Як відомо, щорічник 2014 року був присвячений постаті Тараса Шевченка. Також Микола Томенко розповів про нові фільми з чергового власного проекту «Сім чудес України», п’ять із яких присвячені Закарпаттю.

Завершилась акція фотосесією та смакуванням торта у вигляді книжки з іменами лауреаток, повідомляє  Медіацентру УжНУ.

13 квітня 2018р.

Теги: лауреати, премії, дебют

НОВИНИ: Соціо

18:07
В Ужгороді тракторист допоміг загасити палаюче авто Фото новина
17:24
Осіння подорож Боржавою: як діти природу пізнавали Фото новина
17:10
На Закарпатті стягнули понад 10 млн грн з «Лісів України» за незаконну вирубку
16:02
У Виноградові охоронець врятував ринок від масштабної пожежі Фото новина
15:07
На Мукачівщині під час руху загорівся легковик Фото новина
14:04
Двоє мукачівців представлять Україну на чемпіонаті світу зі спортивної боротьби U23 Фото новина
13:12
На Берегівщині 42-річний чоловік вбив подружжя пенсіонерів Фото новина
12:15
Родини полеглих закарпатських Героїв пройшли черговий сеанс іпотерапії Фото новина
11:02
На Закарпатті засудили 20-річного боксера, який систематично бив свою дружину
10:02
/ 1
Посадовця Ужгородської міськради та підрядника обвинувачують у заволодінні 1,7 млн грн бюджетних коштів
09:02
Гірські штурмовики 128-ї бригади піднялися на Говерлу Фото новина
18:29
/ 2
У Мукачеві зустріли родини переселенців із Дніпропетровщини Фото новина
17:10
/ 1
У Мукачеві попрощалися із захисником Максимом Власенком Фото новина
16:02
/ 2
Підрядник з Ужгородщини підозрюється у розкраданні понад 1,6 млн грн на ремонті дороги Фото новина
15:09
/ 1
У селі Мала Уголька попрощалися з військовослужбовцем Іваном Лиськом Фото новина
14:14
/ 1
На Тячівщині позашляховик наїхав на 10-річного велосипедиста Фото новина
13:16
/ 1
У Карпатах рятувальники допомогли туристу, який заблукав біля гори Ряпецька Фото новина
12:09
У Мукачеві зупинили водія без прав і з ознаками наркотичного сп’яніння Фото новина
11:05
/ 1
Суд розглядає апеляцію у справі про сексуальне насильство над неповнолітньою в селі Верхні Ворота
10:05
/ 1
На Закарпатті не дали незаконно перетнути кордон чотирьом особам Фото новина
09:00
Перший туристичний пішохідний маршрут з’явився у Сваляві Фото новина
18:24
У Мукачеві змагаються спортсмени з порушеннями опорно-рухового апарата Фото новина
17:39
Тимчасова торгівля ритуальною продукцією стартує в Ужгороді з 15 жовтня
16:36
У Рахові п’яний мотоцикліст з неповнолітнім пасажиром потрапив у лобову ДТП Фото новина
15:32
/ 3
На війні з рф загинув Герой із Рахова — снайпер Юрій Локотош Фото новина
» Всі новини