Берегово ініціює створення ОТГ спільно з навколишніми селами восьми громад

З п’яти міст обласного значення у Закарпатській області наразі лише єдине Берегове виявило інтерес до створення об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання до нього восьми навколишніх сільських рад.

Берегово ініціює створення ОТГ спільно з навколишніми селами восьми громад

Для започаткування процесу створення ОТГ міський голова Берегова Золтан Баб’як запросив на зустріч з депутатами міськради та сільськими головами  сусідніх сіл консультантів Офісу реформ Закарпатського РВ АМУ. Мер Берегова відкрив консультативну зустріч та надав слово виконавчому директору Закарпатського ЗВ АМУ Івану Ревтію, який розповів про нові можливості об’єднаних громад у поліпшенні якості життя її мешканців, та, водночас, підвищення відповідальності місцевої  влади за результативність роботи і вміння розпоряджатися значно більшими коштами і земельним ресурсом. Зрештою, у жодній з існуючих нині 722 українських ОТГ життя гіршим не стало ніде, а от розвиток територій отримав неймовірне прискорення. Щоб пересвідчитися в цьому достатньо побувати в одній з шести закарпатських ОТГ, три з яких тільки цьогоріч перейшли на прямі бюджетні стосунки з Кабміном.

Консультант з правових питань Олег Лукша детально ознайомив присутніх з новими можливостями для соціального та інфраструктурного розвитку, які отримають Берегово, як місто обласного значення, та особливо сусідні села, у разі створення ОТГ.

У розмові взяли участь секретар Берегівської міської ради Людмила Токар, депутати Ольга Бізіля, Микола Якимець, Михайло Ляшко, сільський голова с. Яноші Степан Барта  та інші.

Консультант з бюджетних питань Закарпатського РВ АМУ Юлії Траньович так прокоментувала фінансові можливості перспективної громади: «Потенційна об'єднана територіальна громада у складі Берегівської міської, Астейської, Великобактянської, Великоберезької, Дийдівської, Кідьошської, Мочолівської, Мужіївської та Яношівської сільських рад об'єднає 37 тис. жителів у 12-ти населених пунктах. Площа громади становитиме 19,7 тис. га.

Структура бюджету такої громади не надто відрізнятиметься від нинішнього бюджету Берегова, яке є містом обласного значення, і вже понад 3 роки відчуває переваги бюджетної децентралізації. Проте, така велика кількість населених пунктів, які проявляють бажання об'єднатися з Береговом, матимуть значний вплив на обсяги як дохідної, так і видаткової частин бюджету. Найбільш вагомими змінами в дохідній частині будуть 60% надходжень з ПДФО, стягнених з жителів восьми сільських рад (15 млн. грн) та освітня субвенція на фінансування навчальних закладів зазначених сільських рад (23 млн. грн). 

Варто зазначити, що в умовах створення такої громади, за нашими підрахунками, у зв'язку зі зменшенням середнього значення надходжень ПДФО на одного жителя (відносно даного показника по місту Берегово), з бюджету ОТГ не направлятиметься реверсна дотація до державного бюджету, яка наразі йде з бюджету Берегова, проте і не надходитиме базова дотація до місцевого бюджету. Тобто, така об'єднана громада не буде донором, як Берегівська міська рада, але і не буде дотаційною.

Щодо одного з фінансових стимулів до створення ОТГ, інфраструктурної субвенції, то згідно формули, чисельність міського населення не впливає на обсяг субвенції, у 2017 році вона становила б 6,4 млн грн.

Проведений аналіз показав, що потенційна Берегівська міська об'єднана територіальна громада зможе не тільки в повній мірі забезпечити фінансування всіх соціальних об'єктів, які сьогодні є в 12-ти населених пунктах, а й значно збільшити бюджет розвитку громади, а отже, має всі перспективи для соціально-економічного процвітання, повідомили Закарпаття онлайн у Закарпатському РВ АМУ.

Як раніше інформувалоЗакарпаття онлайніз введенням в дію закону №6466 мешканці 5 закарпатських міст обласного значення автоматично стануть жителями ОТГ.

А Великоберезнянська ОТГ не може отримати позитивний висновок від Москаля.

04 квітня 2018р.

Теги: ОТГ, громада, Берегово

Коментарі

пацан 05.04.2018 / 15:12:13
Керивництво району все вже віддало Віноградівському районі. Пенсійний фондб податковаб ДРСУ, лікарня. Все буде необхідно заново створити. Дякуємо Йосип Беловичу.

бачі з Берегсасу 04.04.2018 / 18:46:18
Конєчно їх приваблює,що не треба перших виборів.У 722 ОТГ не стало гірше,а в нашій стане хуже,благодаря одній людині-пліткарці,довіреній особі мера,яка розвалила всю громаду,весь колектив,яка руководить городом,яка ділить зарплату,совїм шестьоркам конечно дає заоблачну.А нормальним працівникам мерії- мізер.Грубіянка,некультурна,взяточниця.Перед тим як обьєднатися хтось уже накінець відкрийте меру очі на реальну ситуацію в міськраді.

Кактус 04.04.2018 / 08:22:45
А цю банду што типерь при владі можна поміняти на порядочну і адекватну.Треба вибори!

НОВИНИ: Соціо

08:56
Через ракетну атаку потяг Ужгород – Харків стоїть понад 3 години
17:53
На Тячівщині судитимуть чоловіка за вбивство власного сина Фото новина
16:34
/ 1
ЗМІ розповіли про нового управителя "Ведмежої діброви" Медведчука на Закарпатті
16:27
На Тячівщині чоловік підпалив авто сусіда Фото новина
16:04
Більшість закарпатців вважають найбільшою проблемою регіону корупцію, а вихід – у посиленні кримінальної відповідальності та оновленні влади
15:19
Закарпатці під час опитування висловилися щодо переселенців, політики орбана, самоідентифікації, належності регіону та вітряків
14:57
Завтра у Мукачеві прощатимуться з полеглим Героєм Юрієм Дешком Фото новина
13:48
/ 2
На Закарпатті судитимуть двох жінок за підтримку «русского міра» Фото новина
12:55
Виноградівські рятувальники ліквідували вогонь у господарській споруді Фото новина
11:03
На Мукачівщині сталася пожежа у готельно-ресторанному комплексі Фото новина
10:09
На війні з рф поліг військовий із Горонди Ігор Юрпалов Фото новина
09:13
/ 2
ВККС визнала підтвердженою інформацію про недостовірність відомостей в деклараціях голови Рахівського райсуду Ємчука та звернеться до ВРП
08:59
Неповнолітні мукачівки вигадали грабіж, щоб «провчити» знайомих після сварки
18:15
/ 1
Закарпатця, який до смерті побив 10-річну падчерку, засудили до довічного ув’язнення
17:00
У Мукачеві планують створити індустріальний парк «ЕКО Мукачево» для розвитку інновацій
16:27
На Закарпатті кіберполіція попереджає про фейкові повідомлення від імені МВС Фото новина
15:11
На Тячівщині чоловік отримав 12 років в’язниці за вбивство двоюрідного брата Фото новина
14:12
В Анталії студентка УжНУ виборола два “золота” чемпіонату світу з шашок Фото новина
13:05
У Мукачеві прощатимуться із полеглим захисником Романом Погребняком Фото новина
12:16
Книга закарпатського письменника Андрія Любки вийшла у США Фото новина
10:58
6 листопада на Закарпатті очікується суха погода з туманами
09:10
Закарпатські музейники та артисти створили відеопроєкт про звучання народних інструментів Фото новина
17:56
В Ужгороді п’яний водій спричинив ДТП біля торгового центру Фото новина
16:14
/ 2
На ПП «Чоп (Дружба)» викрили пасажира з фальшивими документами про інвалідність Фото новина
15:57
/ 5
"Євроінтеграційний" і "екологічний" комітети ВР на виїзному засіданні на Закарпатті вивчатимуть проблему з будівництвом вітроелектростанцій на високогір'ї
» Всі новини