Закарпатські освітяни на тренінгу з’ясували, чи українська освіта ще залишається найкращою у світі

24 січня 2008 року в м. Ужгороді відбувся підсумковий регіональний тренінг з курсу дистанційного навчання „Розробка моделей організації управління освітою на місцевому рівні: національний та зарубіжний досвід”, який організувало та провело Закарпатське РВ АМУ в рамках проекту „Розширення навчальних послуг та дорадчої допомоги АМУ”.

Закарпатські освітяни на тренінгу з’ясували, чи українська освіта ще залишається найкращою у світі

Регіональним лектором курсу виступила директор Ужгородської ЗОШ №19 Ващук С.Г., яка у 2007 році стала призером у конкурсі „100 кращих директорів шкіл України”.

Передова освіта є вирішальним фактором розвитку суспільства, а умови глобальної економіки, до якої інтегрується Україна, з необхідністю вимагають якісно нового рівня освіти та постійного оновлення знань і навичок впродовж усього життя. Прорив у будь-якій сфері суспільного розвитку як Закарпаття, так і всієї України, нині неможливий без передової системи освіти. Тому тема ефективного управління освітою сьогодні є надзвичайно актуальною.

У ході тренінгу були виявлені та обговорені такі проблемні питання:

• Неефективність існуючої в Україні (та на Закарпатті) системи управління освітою, згубна дія надто централізованого державного управління навчальними закладами, яка сприяє збереженню авторитарного характеру школи, пануванню освітньої бюрократії, руйнації дієвих стимулів продуктивного навчання.

• Вкрай низькі обсяги бюджетного фінансування найбільш необхідних потреб в утриманні і розвитку навчальних закладів, їх ремонті, оснащенні і комплектації необхідними реманентом, обладнанням, приладами і комп’ютерною технікою, матеріалами і реактивами. Особливу тривогу викликає стан забезпечення школярів сучасними підручниками і комп’ютерами та програмним забезпеченням.

• Хронічне недофінансування державою освітньої сфери нівелює соціальний статус вчителя, створює проблему „старіння” вчительських колективів та сприяє відтоку здібної педагогічної молоді з шкіл.

• Руйнація системи профтехосвіти привела до проблеми підготовки кваліфікованих кадрів сучасних робітників, техніків і технологів в багатьох сферах промислового виробництва і бізнесу, в яких саме зараз на Закарпатті спостерігається економічне пожвавлення.

• Структура спеціальностей вищої освіти Закарпаття є сильно деформованою: завелика пропозиція економістів, юристів і гуманітаріїв, вкрай занизька – інженерів, технологів, менеджерів сфери послуг і підприємництва.

• Окремого розгляду потребує зміст освіти, обсяг знань, який дітям пропонується для засвоєння. А також проблема, яка виникла буквально за останні тижні. Мова йде про повну і поголовну кампанію по тестуванню знань учнів, які будуть поступати у вузи. Цю ідею в такому непродуманому, неясному і поспішному варіанті не підтримують ні вчителі, ні вузи. Це ще один приклад грубої надцентралізації в системі управління освітою.

В таких умовах неможливо говорити про досягнення високої якості освіти та її змісту. Держава створила не тільки жорстко централізовану і неефективну систему управління освітою, делегувавши освітні послуги місцевому самоврядуванню, а й не забезпечує освіту належним фінансуванням. Фінансів ледь-ледь вистачає на оплату праці освітянам та енергоносії. За останні 10-15 років ми живемо у стані постійного реформування системи освіти в Україні. Але чи можна ці „експерименти” над педагогами і дітьми, які проводяться в масштабах країни, насправді назвати реформами. Слід було добре подумати, перш ніж знищувати під видом реформ одну з кращих систем освіти у світі, принаймні у сфері природничих і точних наук.

Асоціація міст України
25 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

02:33
"Укрзалізниця" відкрила продаж квитків до Ужгорода
02:03
З понеділка в Ужгороді почнуть їздити муніципальні автобуси (ГРАФІК РУХУ)
14:04
/ 2
На вечір суботи та у ніч проти неділі на Закарпатті прогнозують грози зі зливами, шквальним вітром, градом і мокрим снігом
13:56
/ 1
На Закарпатті відкривають пункти пропуску на кордонах зі Словаччиною
10:47
/ 2
На Закарпатті через йододефіцит у 4 рази більше захворювань щитовидної залози, ніж в інших областях країни
10:27
/ 5
На Міжгірщині пройшла конференція щодо розвитку туризму
10:16
/ 2
"Велике будівництво" триває на Закарпатті
09:36
За безпекою дорожнього руху на Закарпатті слідкуватимуть додаткові патрулі
02:34
/ 7
В Ужгороді на погоджувальній комісії по "Кірпічці" громадськість відстояла додатковий шмат території майбутнього парку від забудови
02:18
На Тячівщині жителі Дубового вийшли на попереджувальну акцію через ями в центрі селища
01:55
На Закарпатті мобільні групи перевірятимуть на кордоні з Угорщиною посилки заробітчан (ДОКУМЕНТ)
01:25
На Закарпатті обговорили проєкт "Мале карпатське коло"
01:14
Угорщина повідомила, що відтерміновує відкриття пунктів пропуску на українсько-угорському кордоні зі свого боку
18:00
/ 3
Угорщина погодила відкриття 4 пунктів пропуску на Закарпатті
17:53
/ 1
Останній дзвоник відсвяткували дистанційно у школах Закарпаття
16:29
/ 1
В Ужгороді шукають кандидатів на звання почесного громадянина міста і претендентів на почесну відзнаку міськради
14:43
/ 2
Суд підтвердив обов'язок підрядника відшкодувати збитки за неякісний ремонт частини вулиці Капушанської в Ужгороді
14:26
На Закарпатті з 1 червня послаблюють карантин: дозволяють пасажирські перевезення, роботу готелів і спортзалів
13:03
/ 5
Ще 7 нових автобусів "Електронів" закуплять в Ужгороді
12:05
/ 2
На Закарпатті торік було зареєстровано 7 506 шлюбів і народилося 13 016 дітей
11:00
Закарпаття готове до переходу на другий етап послаблення карантину – МОЗ
10:54
КПП "Лужанка" й "Горонглаб" на Закарпатті відновлюють роботу
03:17
/ 1
У Сумах на Алеї Слави відкрили пам'ятник колишньому командиру 128-ї окремої Закарпатської гірсько-штурмової бригади Є.Коростельову
18:05
До 1 липня в Ужгороді можна пропонувати претендентів на премію імені Петра Скунця
17:35
/ 2
В Ужгороді триває капремонт площі Петефі
» Всі новини