В ужгородському кафе-екзотаріумі народилися м'якотілі черепашки і "бородаті" агамки (ФОТО, ВІДЕО)

Першими на світ з'явилися, вилупившись з яєць після кількамісячної інкубації, дітки облюбованих ужгородською малечею водяних м'якотілих черепах-тріоніксів - Брустліка і Руслани. 

"Народжена і вирощена в неволі мама-черепаха, що торік приїхала в "Акваріум" з Харкова, має певні проблеми з інстинктами, а тому, хоча полюбляє грітися на спеціально спорудженому "острівці" з піском, яйця відкладає "неправильно" - у воду. А тому новонароджені тріоніксенята - це ті, яких вдалося врятувати з цих "підводних" кладок. Загалом, це, мабуть, перше народження тріоніксів у нас на Закарпатті", - розповідає власник "Акваріума", журналіст Олег Диба.

При цьому, "Акваріум" може похвалитися вже другоим виводком черепашат від цієї пари - перших чотирьох вже бачили окремі відвідувачі виставки нано-акваріумів та відкритої екскурсії, що проходили в закладі, а "свіжі" три з'явилися на світ щойно кілька днів тому. А тому майже вдвічі менші за розмірами за своїх старших братиків і сестричок.

І ці черепашата - не останні. В "Акваріумі" тепер інкубуються одночасно кілька кладок яєць плодовитої пари тріоніксів. Останні три яйця були відкладені буквально вчора, розповідає Олег Диба.

У маленьких тріоніксів, як і в їх батьків, м'які панцирі, вкриті шкірою. І такі ж смішні довгі носики. Живляться черепашки наразі личинками комарів-мотилем і малесенькими шматочками риби. А коли підростуть, ковтатимуть, як і їх батьки, і цілих розморожених рибок.

А в середині березня так само в яєць вилупилися дітки іншої пари живих екзотів "Акваріуму" - бородатих австралійських агам. Кілька місяців яйця розвивалися в спеціальних умовах інкубатора в тераріумістки Альони Затварської. І ось тепер порадували своєю появою. Ці ящірочки потребують особливих умов - сухого, пустельного клімату, опромінення ультрафіолетом та годуванням крихітними комашками. Тому ближчим часом їх навряд чи можна буде побачити в "Акваріумі", поряд з татом і мамою. Останні, до речі, страшні своїм виглядом і "колючками" тільки на перший погляд. Насправді ж, в "Акваріумі" їх можна погладити, як і інших тутешніх мешканців - триметрових пітонів та ігуану Грішку. 

Утім, це не все поповнення, яке очікують в "Акваріумі". Після успішного спарювання незабаром мав би з'явитися кокон з малечею в самички "акваріумного" павука-птахоїда. Так само очікують приплоду і від тигрових пітонів Йончія та Жужі та імператорських удавів Катерини та Петра.

"Імператриця" Катя, до речі, є найстарішою змією "Акваріума" - їй уже 20 років. І 10 років тому вона вже народила 18 маленьких удавенят, розповів власник "Акваріуму". Але найбільшою удачею він вважає, якщо б удалося отримати потомство від ймовірно єдиної в Україні пари чорних деревних варанів-беккарі. Алеце завдання - справді не з легких.