На Закарпатті інваліди можуть безперешкодно потрапити в 48% будівель громадського користування

Сьогодні, 24 січня, відбулося розширене засідання колегії Закарпатської облдержадміністрації. Розглядалося питання „Про стан виконання Указів Президента України від 27 грудня 2005 року №1845/2005 „Про заходи щодо створення сприятливих умов для забезпечення соціальної, медичної та трудової реабілітації інвалідів” та від 1 червня 2005 року №900/2005 „Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями” в частині створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями і реабілітації інвалідів”.

На Закарпатті інваліди можуть безперешкодно потрапити в 48% будівель громадського користування

Відкриваючи колегію, голова облдержадміністрації застеріг охочих до красивих слів:

— Нам не потрібні  голі цифри, не потрібна і зайва балаканина. Адже за цифрами — життя людей, котрим і так важко...

У виступі голови облдержадміністрації Олега Гаваші та в доповіді начальника головного управління праці та соцзахисту населення облдержадміністрації Віктора Мацоли  називалися прикрі факти байдужості, проілюстровані навіть окремими фотознімками, на яких зафіксовано, як відреагували деякі чиновники на необхідність облаштування доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до місць загального користування.

За даними райдержадміністрацій та міськвиконкомів, нині в області нараховується 3873 споруди і будівлі громадського користування, з яких забезпечено безперешкодний доступ до 1860 об’єктів (48,02%). Нижче обласного показника пристосовані об’єкти у Мукачівському (10%), Ужгородському (22,8%), Перечинському (25,2), Міжгірському (26,1%), Свалявському (40%) районах та Хусті (45%). Але із загальної кількості пристосованих будівель до доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення всього 909 будівель відповідають державним будівельним нормам.

 До речі, керівник краю назвав прикрі цифри, коли будівлі прокуратури, судів, міліції та СБУ облаштовані необхідними засобами доступу відповідно на 31,2%, 40%, 41,7% та 7,1%. А ці органи, на переконання керівника краю, у першу чергу  повинні опікуватися виконанням відповідних законів, указів Президента, інших нормативних актів, що стосуються людей з обмеженими фізичними можливостями.

  Пролунала пропозиція: де це технічно можливо, переобладнати будівлю відповідно до державних будівельних норм та передбачити відповідні кошти для здійснення заходів щодо забезпечення безперешкодного доступу інвалідів та інших маломобільних груп населення. Слід також сприяти створенню при місцевих органах виконавчої влади „комітетів доступності” за участю представників Національної Асамблеї інвалідів України та інших громадських організацій інвалідів. Адже розпорядженням голови облдержадміністрації від 09.02.07 №55 створено обласний комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури. А в області вже діють 15 районних  та міських комітетів; ними проведено 36 засідань. Розроблено рекомендації по облаштуванню будівель пандусами та роздано керівникам установ та закладів громадської та соціальної інфраструктури. До ряду керівників організацій та установ звернулися із спеціальними листами.   Дивує, але і досі не створені комітети у Берегові та Ужгороді.

Утім, лише проблемою доступності питання не вичерпується. Мова йде і про перевізників, адже відсутні спеціально облаштовані транспортні засоби, про будівництво житла для інвалідів, багатоповерхівок без ліфтів тощо.

А спеціальні переходи для слабочуючих та сліпих, доступ до таксофонів, банкоматів, забезпечення слабочуючих слуховими апаратами?!

„Тут не може бути дрібниць”, — наголосив Олег Гаваші.

Це підтримали і виступаючі на колегії — радник голови облдержадміністрації, депутат облради Олександр Сухан, голови обласних організацій УТОГ та УТОС Марія Шпонтак та Наталія Булеца, голова облради Михайло Кічковський, член колегії облдержадміністрації Юдіта Петеї, голова Ужгородського міського товариства інвалідів праці та дитинства „Оптиміст” Василина Марко та інші.

Люди з обмеженими можливостями не вимагають чогось особливого. Вони прагнуть жити і працювати, як і всі ми. І треба максимально сприяти їм у цьому, — наголосив Олег Гаваші.

З обговорюваного питання колегія прийняла конкретне рішення. Передбачено ряд заходів, виконання яких не потребує значних коштів, але потребує відповідальності і... совісті. Водночас, наголошували учасники розширеного засідання, завдання окреслено Президентом значно ширше: змінити не тільки умови для повноцінного життя людей з обмеженими фізичними можливостями, а й менталітет інших. Чи то мова про керівника, проектанта, будівельника, перевізника, мецената, а чи про посадовця, який у людей на службі.

Управління інформації та зв’язків із громадськістю Закарпатської ОДА
24 січня 2008р.

Теги:

Коментарі

НОВИНИ: Соціо

23:21
На сайті "Закарпаття онлайн" тривають регламентні роботи
01:32
/ 4
Представники МГКЄ у складі делегації УГКЦ зустрілися з Папою Римським Фото новина
15:31
На кордоні з Румунією понад 2 місяці триватиме ремонт аварійного мосту через Тису Фото новина
11:17
/ 1
У п'ятницю в Ужгороді попрощаються з полеглим захисником Олександром Карповим Фото новина
20:28
/ 1
У Голубиному на Мукачівщині провели в останню дорогу полеглого Героя Андрія Лоскоріха Фото новина
07:08
/ 18
Руки в кайданках
05:48
/ 3
Штурмовик із Руських Комарівців
04:15
/ 3
Підготовче судове засідання у справі вітряків на Руній відбулося в Ужгороді Фото новина
18:36
/ 11
Серед пріоритетів нового прокурора Закарпаття Пацкана є захист релокованого бізнесу, але немає захисту довкілля Фото новина
11:32
Ватикан оголосив нову дату беатифікації священномученика Петра Павла Ороса
02:01
/ 1
У вівторок в Ужгороді відбудеться суд по забудові полонини Руна вітряками
12:39
Юні екодослідники здійснили пізнавальну мандрівку Свидовцем у межах проєкту "Зелені скарби Карпат"
03:11
/ 6
ФОТОФАКТ. Екскаватори продовжують "вигризати" полонину Руна
15:16
/ 1
У понеділок в Ужгороді попрощаються з полеглим на війні з росією Сергієм Гвоздецьким Фото новина
18:07
/ 1
На Сумщині поліг уродженець Стужиці Іван Лешанич з Мукачева Фото новина
14:41
/ 4
Підтверджено загибель Олександра Лацка з Зарічова Перечинської громади, який майже рік вважався зниклим безвісти Фото новина
13:09
Фінішувала друга зміна літнього табору "Зелені скарби Карпат" в Ужгороді Фото новина
05:01
/ 2
З КПП "Ужгород" до Словаччини втік прикордонник
04:38
/ 5
Розслідування журналістки Олени Мудри, через яке на неї тиснуть судом "Вітропарки", перемогло в конкурсі журналістських робіт про Закарпаття
17:42
/ 2
500 підписів за 3 доби: колективне звернення з вимогою зупинити злочин на Руні достроково направлено новому генпрокурору Кравченку
03:47
У п'ятницю в ужгородському скансені відкриються дві виставки
22:03
/ 4
"Вітряні парки" "відповідально" відбудують міст, "безвідповідально" обвалений вантажівками з щебенем для дороги, якою вони планують возити "ненормативні великогабаритні вантажі"
13:11
Екоклуб у Ясіні запрошує на пізнавальну "Подорож на Драгобрат"
00:50
/ 2
Суд в Ужгороді покарав працівницю митниці за хабарництво штрафом
02:20
/ 3
Проти журналістки-розслідувачки із Закарпаття, яка пише про вітряки у горах, знову публікують замовні статті
» Всі новини